Geri Dön
Spor Canikli kızlar Türkiye Basketbol Şampiyonası'nda grubu lider tamamladı

Canikli kızlar Türkiye Basketbol Şampiyonası'nda grubu lider tamamladı

Samsun Canik Belediyespor Kulübü U14 Kız Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Şampiyonası’nda grubunu namağlup lider bitirdi.

Canikli kızlar Türkiye Basketbol Şampiyonası'nda grubu lider tamamladı

Sinop’ta düzenlenen şampiyonada rakiplerine karşı sağladığı skor üstünlükleri ile puanları toplayan Canik Belediyespor Kulübü U14 Kız Basketbol Takımı, mücadele ettiği C Grubu’nda zirveye ulaştı. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canikli sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti. Topladığı puanlarla Türkiye Şampiyonası’nda son 8 takım arasına kalan Canik Belediyespor Kulübü, kulüp başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Sinop’ta gerçekleştirilen ve 16 takımın 4 grupta karşılaşmalarını sürdürdüğü U14 Türkiye Kız Basketbol Şampiyonası C Grubu’nda mücadele eden Canik Belediyespor Kulübü U14 Kız Basketbol Takımı, kendi grubunda karşılaştığı Emlak Konut, KKTC ve Bursa Büyükşehir Belediyesi takımları karşısında puan kaybı yaşamadı. Üstün mücadelesiyle gruptan namağlup lider olarak çıkan Canik Belediyespor U14 Kız Basketbol Takımı, çeyrek final karşılaşmaları için hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. (DHA)