Geri Dön
Spor Kayserispor kafilesinin bulunduğu uçağa 2 kez yıldırım düştü

Kayserispor kafilesinin bulunduğu uçağa 2 kez yıldırım düştü

Süper Lig'de oynayacağı Fenerbahçe maçı için havayolu ile İstanbul'a giden Kayserispor kafilesinin uçağına 2 kez yıldırım isabet eti. Kayseri Havalimanı'na sorumlu iniş yapan uçak, gerekli kontrollerin ardından İstanbul'a yeniden havalandı.

Kayserispor kafilesinin bulunduğu uçağa 2 kez yıldırım düştü

Süper Lig ekibi Kayserispor, deplasmanda karşılaşacağı Fenerbahçe maçı için Kayseri Havalimanı'ndan uçağa bindi. Havalanan uçağa bir süre sonra 2 kez yıldırım isabet etti. Bunun üzerine uçak Kayseri Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı. Konuyla ilgili sosyal medyadan paylaşım yapan Kayserispor Sözcüsü Samet Koç, “Değerli kamuoyu; Fenerbahçe takımı ile karşılaşacak Kayserispor'umuzun İstanbul seferini yapan uçağına 2 kez yıldırım isabet etti, Erkilet havalimanına dönen uçakta test süreçleri devam etmektedir. Oyuncularımızın durumu iyi ve kafilemiz havalimanında seferin yeniden düzenlenmesini beklemektedir. Camiamıza büyük geçmiş olsun" dedi.

Kayserispor kafilesi, havalimanında uçağın yeniden havalanmasını bekledi. Kontrol edilen uçakta herhangi bir hasarın oluşmadığı belirlendi. Bunun üzerine aynı uçak 1 saat sonra yeniden kalkış yaptı. Uçağın 20.45'te İstanbul'da olması bekleniyor.

KAFİLE İSTANBUL'A ULAŞTI

Süper Lig'de deplasmanda karşılaşacakları Fenerbahçe maçı için uçağa binen ancak 2 kez yıldırım isabet etmesi sonucu seferi aksayan Kayserispor kafilesi, uçağın yeniden havalanması ile İstanbul'a ulaştı. Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, “Çok sıkıntılı bir uçuş oldu. Yolculuğumuz zor başladı, inşallah güzel biter” dedi.

Süper Lig ekibi Kayserispor, Fenerbahçe deplasmanı için Kayseri Havalimanı’ndan uçağa bindi. Uçak, 2 kez yıldırım isabet etmesi sonucu Kayseri'ye geri döndü. Kontrolleri yapılan uçak, herhangi bir hasar almayınca yeniden havalandı. Ardından Kayserispor kafilesi İstanbul'a ulaştı. Yaşadıklarını anlatan Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, “Çok sıkıntılı bir uçuş oldu. 2 defa uçağa şimşek çaktı. Oyuncularımız zorlandı. Çoğu oyuncumuz uçağa binmek istemedi. Türk Hava Yolları’nın yetkilisi geldi ve oyuncularımızı ikna etti. Hep beraber uçağa bindik. Allah'a şükürler olsun buradayız. Yolculuğumuz zor başladı, inşallah güzel biter” diye konuştu.