Geri Dön
Adana Adana'da 'Köy Enstitüleri'nin günümüzdeki anlamı' paneli

Adana'da 'Köy Enstitüleri'nin günümüzdeki anlamı' paneli

Adana'da 'Köy Enstitüleri'nin günümüzdeki anlamı' paneli

Adana'da 'Köy Enstitüleri'nin günümüzdeki anlamı' paneli

ADANA,(DHA)- ADANA'da, köy enstitülerinin 84. kuruluş yılında 'Köy Enstitülerinin Günümüzdeki Anlamı' konulu panel, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapıldı.

Ali Kocabaş ve Andaç Çuhadar’ın oturum başkanlığı yaptığı panelde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Doğan Çetinkaya; Geç Osmanlı ve Erken Cumhuriyet Döneminin Sosyo-Politik Özellikleri konusunda sunum yaptı. Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği (YKKED) Kurucu Genel Başkanı Prof. Kemal Kocabaş; Köy Enstitüleri Deneyimi, ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Pervin Oya Taneri de; Günümüzde Eğitim Politikaları ve Düşündürdükleri başlıklarında konuşma yaptı. Panele katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Köy Enstitülerinin ne kadar önemli ve değerli işler yaptıklarını bizlere anlatan hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Zeydan Karalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, eğitimin iyi değerlendirilmesi halinde bir ülkenin kalkınacağını, aksi halde tam bağımsız olamayacağına dair söylediklerinin asla unutulmaması gerektiğini belirterek, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kreş, sınavlara ücretsiz hazırlık, kütüphane ve diğer eğitim hizmetleri ile ilgili bilgi verdi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber