Geri Dön
Adana Karnaval stantları açıldı

Karnaval stantları açıldı

Karnaval stantları açıldı

Karnaval stantları açıldı

Nuri PİR-Eser PAZARBAŞI/ADANA,(DHA)- ADANA’da bu yıl 12’nci kez düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nde Atatürk Parkı ve Merkez Park’ta açılan yüzlerce stant, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Portakal çiçeği kokusunun insanlar üzerinde yarattığı mutluluk, heyecan, sevgi ve aşk duygusunu tüm Türkiye’nin yaşaması fikriyle ortaya çıkan 12'nci Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 13 Nisan günü başladı. 21 Nisan tarihine kadar sürecek karnaval bu yıl ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye Kültür Yolu Festivalleri iş birliğiyle daha zengin içerikle oluşturuldu. Her yıl büyüyen karnaval kapsamında stantların da sayıları artırılarak Atatürk Parkı ve Merkez Park’a yayıldı. Yiyecek stantları Atatürk Parkı'nda, hediyelik eşyalar ise Merkez Park'ta yer aldı. Kurulan yüzlerce stant dün ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Kebapçı esnafından Gül Tunçsoy, kente yakışır bir karnaval yaşandığını belirterek, “Karnaval çok güzel ve çok yoğun geçiyor. Yurt dışından, şehir dışından gelen misafirlerimiz çok fazla. Günübirlik bile gelenler var. Tonlarca et hazırladık, misafirlerimizi ağırlıyoruz” dedi.

Yeğenleriyle karnaval yerine gelen Sema Haydaroğlu ise her yıl gelişen etkinlikleri ilgiyle takip ettiğini söyledi.

4.5 MİLYAR TL KATKI SUNACAK

Başta kostümlü kortej yürüyüşünün yanı sıra eğlenceli yarışmalar, gösteriler, halk koşusu ve kültür-sanat etkinliklerinin gerçekleştirileceği karnavalda ünlü isimler de sahne alarak konser veriyor. Karnavalı programlarına alan çok sayıda tur şirketinin katkısıyla önceki yıllarda 2 milyonu aşan yerli ve yabancı katılımcı sayısı bu yıl daha da artması, bölge ekonomisine 4.5 milyar TL katkı sunması bekleniyor. Yapılacak kültür turlarıyla Adana ve çevre illerdeki güzellikler keşfedilecek. Kente gelecek yerli ve yabancı turistlerin alışverişi, pek çok sektöre can suyu olacak. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber