Geri Dön
Ankara Ankara'da fırtına ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi (2)

Ankara'da fırtına ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi (2)

Ankara'da fırtına ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi (2)

Ankara'da fırtına ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi (2)

MAĞAZANIN CAM KAPISI PARÇALANDI, MİNARE DEVRİLDİ

Ankara'da etkili olan fırtına ve sağanak nedeniyle pek çok yerde olumsuzluk yaşandı. Zaman zaman hızı saatte 90 kilometreye ulaşan kuvvetli fırtına nedeniyle Elmadağ Kayadibi Mahallesi Camii'nin minaresi devrildi. Caminin çatısına devrilen minare hasara neden oldu.

Yenimahalle ilçesinde bir alışveriş merkezinde bulunan kadın giyim mağazasının cam kapısı parçalandı. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Etimesgut Yeşilova Mahallesi'nde de bir apartmanın çatısı uçarak binanın açık otoparkına düştü. O sırada bölgenin boş olması can kaybının önüne geçti. Etlik Mahallesi'nde de sağanak nedeniyle sel meydana geldi. Sel suları apartmanların bodrum katlarına doldu. Vatandaşlar, suyu tahliye etmek için çalıştı.

Keçiören Ayvalı Kapalı Pazarı'nda fırtına nedeniyle çatı zarar gördü. Pazar esnafı, mallarını rüzgardan korumak için zor anlar yaşadı.

Çankaya ilçesi Bahçelievler Mahallesi 6'ncı Cadde'de bir ağaç, fırtınanın şiddetiyle devrildi. O sırada park halinde bulunan bir otomobilde hasar oluşurken yoldan geçen bir kadın ve çocuğu kaçarak devrilen ağacın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Cadde üzerinde kafe işleten Ali Kayabaşı, fırtınanın ağacı yıkacak büyüklükte olmadığını belirterek, "Burada inşaat vardı. İnşaat yaparken ağaçların köklerini oynattılar, o yüzden devrildi. Bir anneyle kızı zor kurtuldu, bir tane araç zarar aldı. Belediyeye haber verdik şu anda ilgileniyorlar. Çok korktuk, herkes içeri doğru kaçmaya başladı. Daha önce buna benzer bir şey olmamıştı" dedi. (DHA)

Doğa Başak ÖZTÜRK-Mikail KARAMAN/ANKARA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber