Geri Dön
Balıkesir Balıkesir'de haşereyle havadan ve karadan mücadele

Balıkesir'de haşereyle havadan ve karadan mücadele

Balıkesir'de haşereyle havadan ve karadan mücadele

Balıkesir'de haşereyle havadan ve karadan mücadele

BALIKESİR, (DHA)-BALIKESİR'de Büyükşehir Belediyesi; sineksiz bir yaz geçirmesini sağlamak amacıyla haşereyle mücadele hem karadan hem de zirai insansız hava araçlarıyla havadan müdahalede bulunuyor.

Kış sezonu boyunca; kaynak tarama ve ergin sivrisineklerin konakladığı kanalizasyon hatlarında sıcak sisleme çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hava sıcaklıklarının yükselmesiyle beraber larva kaynaklarını tespit ederek yerinde ve anında müdahalede bulunuyor. Bu kapsamda; bir yandan karadan fosseptikler, rögarlar, inşaat bodrum suları, çöp konteynerleri ilaçlanırken bir yandan da zirai drone ile havadan dere yatakları, bataklıklar ve sazlık alanlarda haşereyle mücadele çalışmaları devam ediyor. temiz bir çevre, sağlıklı bir toplum anlayışıyla vatandaşların yaz sezonunu huzurla geçirmesini sağlamak amacıyla 20 ilçe belediyesi ile koordineli olarak haşereyle mücadele çalışmalarını bayram tatilinde de aralıksız sürdürdü.Bu kapsamda il genelinde sivrisinek ve karasinek larvalarına yönelik ilaçlama çalışmalarının yanı sıra; erişkin sivrisineklerin konaklama alanlarında da uçkun mücadele çalışmaları sürdüren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, araçlarla ulaşılamayan noktalarda da ZİHA'larla larvasit uygulamaları yapıyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı, Sağlık Bakanlığı'nın da ruhsatlandırdığı biyosidal ilaçlar ile yaz sezonu boyunca ilçe belediyeleriyle koordineli olarak haşereyle mücadele çalışmalarına aralıksız devam edileceği bildirildi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber