Geri Dön
Merkez Batman’a iki yeni organize sanayi bölgesi, yatırım programına alındı

Batman’a iki yeni organize sanayi bölgesi, yatırım programına alındı

Batman’a iki yeni organize sanayi bölgesi, yatırım programına alındı

Batman’a iki yeni organize sanayi bölgesi, yatırım programına alındı

Arif ARSLAN/BATMAN,(DHA)- BATMAN’da yapılması planlanan iki Organize Sanayi Bölgesi (OSB), yatırım programına alındı. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından kabul edilen OSB’ler, 2 milyar 611 milyon 120 bin lira yatırım bedeli ile gerçekleştirilecek.
Batman Valiliği, 2 milyar 611 milyon 120 bin lira yatarım bedeli ile kente iki yeni OSB’nin kurulacağı projenin, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nca kabul edildiğini açıkladı. Valilik açıklamasında, “Batman Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak için arsa talebinde bulunan 500'ü aşkın yatırımcının sanayi parseli ihtiyacının karşılanabilmesi için Valimiz Ekrem Canalp’ın Bakanlıklar nezdinde yürüttüğü çalışmalar sonucu yer seçim çalışmaları tamamlanan ve Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ile Milletvekilimiz Sayın Ferhat Nasıroğlu’nun büyük destek ve gayretiyle Oymataş Köyü Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Samanyolu Köyü Tekstil Kent genişleme alanları Altyapı İnşaatı, Su Deposu, Elektrik Şebekesi ve Telekom Altyapısı Yapım İşi Projemiz  Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından kabul edilmiştir” denildi.
‘25 BİNİ AŞKIN İLAVE İSTİHDAM’
Toplamda 4 bin 180 dönümlük alan içerisinde 250 fabrika, 25 bini aşkın ilave istihdamın sağlanacağı belirtilen Valilik açıklamasında, “2 milyar 611 milyon 120 bin lira yatırım projesi desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca 2024 yılı yatırım programına alınmıştır. Proje ile toplam 4 bin 180 dönümlük alan içerisinde 250 fabrika için altyapısı hazır sanayi parselleri oluşturularak, 25 bini aşkın ilave istihdam sağlanmış olacaktır. Batman için çok önem arzeden bu önemli projelerin yatırım programında alınması için büyük gayret sarfeden Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ve Milletvekilimiz Ferhat Nasıroğlu ile emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız” ifadelerine yer verildi.(DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber