Geri Dön
DiyarbakırDiyarbakır’da eğlence merkezini 250 bin kişi ziyaret edince polis ek önlem aldı

Diyarbakır’da eğlence merkezini 250 bin kişi ziyaret edince polis ek önlem aldı

Diyarbakır’da eğlence merkezini 250 bin kişi ziyaret edince polis ek önlem aldı

Diyarbakır’da eğlence merkezini 250 bin kişi ziyaret edince polis ek önlem aldı

Burak EMEK/DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR’da 32 bin metrekarelik alana sahip açık alandaki eğlence merkezinde yaşanan yoğunluk nedeniyle huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla polis ek önlem aldı. 100 güvenlik görevlisine ek olarak yaklaşık 100 polisin görev aldığı merkezin işletmecisi Ali İhsan Okçu, “Sayısal anlamda 250 bin misafirimizi ağırlamış bulunmaktayız”dedi.

Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı üzerinde bulunan 32 bin metrekarelik alana kurulu eğlence merkezini Kurban Bayramı tatili nedeniyle yaklaşık 250 bin kişi ziyaret etti. Çevre illerden gelenlerin de oluşturduğu yoğunlukla beraber İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince de huzur ve güvenliği sağlanması amacıyla ek tedbirler alındı. 100 güvenlik görevlisinin bulunduğu merkezde, yaklaşık 100 polis, cadde üzerindeki araç yoğunluğunda ve eğlence merkezindeki alanda destek olarak görev yaptı.

‘250 BİN KİŞİNİN ZİYARETİ REKOR’

İşletmeci Ali İhsan Okçu, bu bayram rekor kırıldığını ve şuana kadar 250 bin kişiyi misafir ettiklerini ifade etti. Okçu, “100 civarında özel güvenlik var. İl Emniyet Müdürlüğü de bayram süresince bizleri yalnız bırakmayarak, ek tedbirler alıp gece yarısına kadar halkın asayişi ve huzuru için bizlerle beraber mesai sarf ederek huzuru sağlamaya çalıştı. 250 bin kişiyi şuana kadar kazasız ve belasız bir şekilde misafir ettik. Vatandaşlarımızı eğlendirmek ve huzurlu bir şekilde bayramı geçirmesi de bizim açımızdan da onur verici bir şey” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber