Geri Dön
İstanbul Dursun: Sultangazimizin dört bir yanını güzelliklerle donatıyoruz

Dursun: Sultangazimizin dört bir yanını güzelliklerle donatıyoruz

Sosyal yaşam alanlarının kalitesini artırmak için yeşillendirme çalışmalarırını sürdürdüklerini söyleyen Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Yaklaşık 850 bin çiçek dikimi yaparak caddelerimizi baharın müjdecisi olan lale olmak üzere sümbül, nergis, çuha ve menekşe ile ferah bir görünüme kavuşturuyoruz. Sultangazimizin dört bir yanını güzelliklerle donatıyoruz” dedi.

Dursun: Sultangazimizin dört bir yanını güzelliklerle donatıyoruz

Sultangazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 'Daha Yeşil bir Sultangazi' çalışmaları kapsamında bahar aylarında sokakların rengarenk görünmesi için yaklaşık 850 bin çiçek ekimi gerçekleştirmişti. Havaların ısınmasıyla birlikte lale, sümbül, nergis, çuha, menekşe ve papatyalar kendini göstermeye başladı.

“CADDELERİMİZİ BAHARIN MÜJDECİSİ OLAN ÇİÇEKLERLE DONATIYORUZ”

Yeşil alanların önemine dikkat çeken Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Sosyal yaşam alanlarımızın kalitesini artırmak için yeşillendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bahar hazırlıkları kapsamında yeşil alanlarımızın bakım ve onarımını yaparken, baharın müjdecisi çiçeklerin dikimini gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 850 bin çiçek dikimi yaparak caddelerimizi baharın müjdecisi olan lale olmak üzere sümbül, nergis, çuha ve menekşe ile ferah bir görünüme kavuşturuyoruz. Sultangazimizin dört bir yanını güzelliklerle donatıyoruz” dedi.

PARK VE YEŞİL ALANLARA BAKIM

Yeşil alanların bakımı için de ilçe genelinde çalışmalar devam ederken, belediye ekipleri, park ve yeşil alanlarda düzenli olarak çim biçimi gerçekleştiriyor. Ekipler, çocukların parklarda gönül rahatlığıyla vakit geçirmesi için de çalışmayı sürdürüyor. Parkların bakım, onarım ve tadilat çalışmaları yapılırken, oyun grupları da kontrol ediliyor.