Geri Dön
İstanbul Mamut Limited tarafından derlenen 'Toykontakt' özel seçkisi Trendyol’da satışa sunuldu

Mamut Limited tarafından derlenen 'Toykontakt' özel seçkisi Trendyol’da satışa sunuldu

Mamut Limited tarafından derlenen 'Toykontakt' özel seçkisi Trendyol’da satışa sunuldu

Mamut Limited tarafından derlenen 'Toykontakt' özel seçkisi Trendyol’da satışa sunuldu

Oyuncağı sanata dönüştüren 'Toykontakt' seçkisi Trendyol Sanat'ta

İSTANBUL, (DHA)- Trendyol Sanat, Mamut Art Project'in oluşumu Mamut Limited tarafından derlenen oyuncağı sanata dönüştüren 'Toykontakt' özel seçkisi Trendyol’da satışa sunuldu. Trendyol’da aynı zamanda sanatçıların özel limitli edisyon illüstrasyonları da satışa sunuluyor.

Geleneksel Türk sanatlarından heykele uzanan geniş yelpazede özgün ve ilham veren işleri özel seçkilerle platformda bir araya getiren Trendyol Sanat, bu kez oyuncak tasarımını sanata dönüştüren Toyart.ist’in düzenlediği 'Toykontakt' sergisinden bir seçkiyi koleksiyonerler ve oyuncak meraklılarıyla buluşturuyor. 22-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve Trendyol Sanat’ın eş sponsoru olduğu Mamut Art Project 11. Edisyonunda Bülent Gültek ve MRE küratörlüğünde gerçekleşti. Trendyol Sanat desteğiyle sergilenen 'Toykontakt', Toyart.ist çatısı altındaki sanatçıların tasarımlarından oluşuyor.

Mamut Art Project'in oluşumu Mamut Limited tarafından derlenen Toykontakt Trendyol Sanat Özel Seçkisi’nde; Burak Şentürk, Burak Beceren, Bülent Gültek, Can Dağlı, Cihan Gelerli, Cins, Defo, Fatih Öztürk, HAM, Kilink Custom Toys, MRE, Murat Kalkavan, Selin Arısoy (LaserPigeon Toys), Selin Çınar, Tuba Girgiç, Vamk ve Yiğit Yerlikaya’nın tasarım oyuncakları yer alıyor. Trendyol’da aynı zamanda sanatçıların özel limitli edisyon illüstrasyonları da satışa sunuluyor.

POYRAZ: YARATICILIĞI DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRMAK MİSYONUMUZUN BİR PARÇASI

Trendyol Sanat olarak Mamut Art Project’in yeni edisyonuna eş sponsor olarak katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Trendyol Grubu Kurumsal İletişim Direktörü İrem Poyraz, “Sanatın kapılarını herkes için aralamak ve yaratıcılığı daha geniş kitlelere ulaştırmak misyonumuzun bir parçası. Mamut ve Toyart.ist ile iş birliğimizi, yoğun ilgi gören çok renkli bir fiziksel sergi sürecinin ardından dijital ortama taşıyarak büyüttük. Toykontakt Trendyol Sanat Özel Seçkisi’ni sunmaktan heyecan duyuyoruz çünkü bizce bu, oyuncak tasarımı alanında üretim yapan yetenekli ve yaratıcı sanatçıların kitleselleşebilmesi adına önemli bir adım. Koleksiyonerlerin ve oyuncak meraklılarının bu ilgi çekici tasarımlara online alışveriş rahatlığıyla erişmekten mutluluk duyacaklarına inanıyoruz” dedi.

GÜLTEK: TRENDYOL SANAT SEÇKİSİYLE YENİ KİTLELERLE TEMAS ETME FIRSATINI YAKALAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ

Toyart.ist kurucuları Bülent Gültek ve MRE, geçtiğimiz günlerde Mamut kapsamında düzenlenen sergiye ve Trendyol Sanat’ın verdiği desteğe dair “Toyart.ist olarak kendi stillerinde oyuncak tasarımı yapan sanatçılarımızı öne çıkarabilmek ve disiplinler arası işler üreten sanatçıların oyuncak formatındaki üç boyutlu üretimlerini geniş kitlelere ulaştırabilmek bizim için öncelikli hedefler arasında yer alıyor. Üçüncü sergimize “Toykontakt” ismini verirken, sanatçılar ve bu alana ilgi duyan sanatseverler arasındaki etkileşimi ön plana çıkarmak istedik. Her yıl yeni projeleriyle Türkiye’deki sanat ortamına yön veren Mamut Art Project’in yeni edisyonunda Trendyol Sanat’ın desteğiyle hedeflediğimiz etkileşimi, Trendyol Sanat seçkisiyle de yeni kitlelerle temas etme fırsatını yakalayacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

OJALVO: SERGİYİ BÖYLE BİR PLATFORMA TAŞIMAK VE BU SAYEDE DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRMAK ÇOK HEYECAN VERİCİ

Mamut Art Project’in Kurucu Direktörü Seren Kohen Ojalvo ise Trendyol Sanat ile yaptıkları iş birliğine dair şunları söyledi:

“Trendyol’un sanat alanında yaptıklarını uzun süredir takip ediyoruz. Aklımızda hep, Trendyol ile özel bir projede bir araya gelmek vardı. Hayranı olduğumuz Toyart.ist’in 3 sergisinin de tam bu kesişme noktasında çok farklı bir etki yaratabileceğini düşündük. Bu kadar yeteneğin, alışılagelmişin dışında üretimlerle bir araya geldiği bir sergiyi böyle bir platforma taşımak ve bu sayede daha da geniş kitlelere ulaştırmak bizim için çok heyecan verici.”

Türkiye’nin dört bir yanından koleksiyonerler ve oyuncak sanatına ilgi duyanlar, linke tıklayarak ya da Trendyol web sitesinden ve mobil uygulamada “Hizmetlerim” bölümünde yer alan Pozitif Etki logosuna tıklayarak Trendyol Sanat platformundan Toykontakt seçkisine ulaşabilirler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber