Geri Dön
MidyatMardin’de sıcaktan bunalanlar, Beyazsu’da serinledi

Mardin’de sıcaktan bunalanlar, Beyazsu’da serinledi

Mardin’de sıcaktan bunalanlar, Beyazsu’da serinledi

Mardin’de sıcaktan bunalanlar, Beyazsu’da serinledi

Mahmet Halis NAYIFOĞLU/MİDYAT (Mardin), (DHA)- MARDİN’in Midyat ilçesinde sıcaktan bunalan vatandaşlar, Beyazsu mesire alanındaki derede serinlemeye çalıştı.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Mardin'de sıcaktan bunalanlar, kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Bagok Dağı eteklerindeki Beyazsu mesire alanını tercih ediyor. Yeşilliği, akarsuyu ve doğal güzelliği ile dikkat çeken alana gelenler, 40 dereceyi aşan sıcaklıkta alandaki derede serinlemeye çalıştı. Alana Cizre’den gelen Mehmet Akyıldız, "Beyazsu bölgenin en güzel yeridir. Yani hem temizlik açısından, ondan sonra hem suyun temizliği açsından hem bölgenin temizliği açsından. Bunaltıcı sıcaklık geldi. O yüzden biz de hani serinlemek için Cizre’den buraya kadar gelmişim, sırf bu suya girmek için. Yani buraya gelmeyenler kesinlikle buraya gelsin, buraya uğrasın. Pişman olmazlar” dedi.

‘DOĞAL BİR YÜZME HAVUZU BURASI’

Alana gelenlerden Sezai Yeşilmen ise, Beyazsu’daki suyun sürekli soğuk olduğunu ifade ederek, “Havalar sıcak, Beyazsu’ya geldik, serinlemek için. İnsanlar yüzmek için geliyor buraya. Zaten bildiğiniz üzere diğer taraflarda da piknik yerleri var, ailelerin geldiği. Orada yemeklerini yiyorlar, kimi restoranlar hizmet sunuyor onlara, kimisi de kendi yiyeceklerini getiriyor, tahtalarının kiralayıp orada serinliyorlar. Yüzme alanları orada çok fazla olmadığı için genellikle de burayı tercih ediyorlar. Doğal bir yüzme havuzu burası. Suyu çok soğuk, normal bir soğuk değil” diye konuştu.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber