Geri Dön
Sivas Sivas’ta hayırseverlerden engellilere akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı

Sivas’ta hayırseverlerden engellilere akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı

Sivas’ta hayırseverlerden engellilere akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı

Sivas’ta hayırseverlerden engellilere akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı

SİVAS, (DHA)- SİVAS’ta Hollanda’dan hayırsever vatandaşların desteğiyle temin edilen akülü ve tekerlekli sandalyeler, Sivas Belediyesi koordinesinde engelli bireylere teslim edildi.

Sivas Belediyesi öncülüğünde Hollanda Amsterdam Nizam-ı Âlem Teşkilatı, ve Hollanda Sivaslılar Platformu katkılarıyla düzenlenen dağıtım törenine, Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, Amseterdam Nizam-ı Alem Süleymaniye Vakfı adına Bünyami Coşkun, Amsterdam Nizamı Alem Süleymaniye Cami Derneği Başkanı Hikmet Karakış ve engelli bireyler ile aileleri katıldı.

Programda konuşan Başkan Uzun, “Şehrimizin engelsiz bir şehir olmasını istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz yurt dışı ziyaretinde kaldırımdaki engelli rampaları çok dikkatimi çekti. Orada rampaların eğimleri çok az, engelli vatandaşlarımızın çok rahat kullanabileceği bir şekilde rampa sistemleri var. Biz de önümüzdeki günlerde şehrimizi, özellikle engelli vatandaşlarımızın çok rahat kullanacakları şekilde düzenlemeyi planlıyoruz. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Hollanda’da yaşayan Sivaslı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de iş birliklerimiz devam edecek. Çok daha güzel etkinlikleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu araçların da engelli hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber