Geri Dön
MarmaraereğliMarmaraereğlisi'nde sinekle mücadele başlatıldı

Marmaraereğlisi'nde sinekle mücadele başlatıldı

Marmaraereğlisi'nde sinekle mücadele başlatıldı

Marmaraereğlisi'nde sinekle mücadele başlatıldı

 

Şafak TAŞOYAR/MARMARAEREĞLİSİ(Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ'ın Marmaraereğlisi Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte sinekle mücadele çalışmalarına başladı.

Marmararareğlisi Belediyesi ekipleri, müm mahallelerde belirlenen noktaların insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde özel olarak hazırlanan kimyasal solüsyonlarla ilaçlanmasına başladı. Etkin şekilde yapılan ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi sağlanacak. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından vatandaşların sivrisinek ve haşere sorunu yaşamadan daha sağlıklı ve daha rahat bir yaz mevsimi geçirebilmeleri için çalışmalar belli bir plan ve program dahilinde yürütülüyor. İlçe genelinde güneşin batmasıyla birlikte başlayan ilaçlama çalışmaları gece yarısına kadar dört bir koldan devam ediyor. 

Marmaraereğilisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, özellikle yaz aylarında önemli bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkan sinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadele kapsamında salgın hastalıklara sebep olabilecek durumlara karşı koruyucu tedbirlerin alındığını söyledi. Ata, "Sivrisinek ve haşere ile mücadele konusunda uzmanlar kontrolünde, Mayıs ayında başlayan, sinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadele Eylül, Ekim aylarına kadar devam etmektedir. İnsan sağlığını tehdit eden çeşitli hastalık yapıcı mikropları taşımalarından dolayı bu zararlılarla mücadele etmekteyiz. Halkımızın sağlığı ve rahatı Marmaraereğlisi'nde keyifli bir yaz geçirmeleri bizim için önemli" dedi. (DHA)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber