EN ÇOK OKUNANLAR

Yurt

Kayseri Valiliği'nden zihinsel engelli öğrenciye kötü muamele iddiasıyla ilgili açıklama

KAYSERİ, (DHA) 15.11.2019 01:31
Kayseri Valiliği'nden zihinsel engelli öğrenciye kötü muamele iddiasıyla ilgili açıklama

Kayseri'de 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezinde zihinsel engelli bir öğrencinin kötü muameleye maruz kalmasıyla ilgili çalışma başlatan Valilik, olaya karışan görevlilerin açığa alındığını bildirdi.

75. Yıl Rehabilitasyon Merkezinde zihinsel engelli bir öğrenciye okulda görev yapan bazı personellerin kötü muamelede bulunduğu iddia edildi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Kayseri Valiliği, zihinsel engelli öğrenciye eziyet edildiğine ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayınlandığını belirterek, konu ile ilgili araştırma başlatıldığı ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Melikgazi Bölgesinde bulunan 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezinde meydana gelen  olayla ilgili olarak, yöneticiler ve görevliler hakkında 4483 sayılı yasaya göre ön inceleme, 657 sayılı yasaya göre disiplin soruşturması başlatılmıştır. Ayrıca olaya karışan kamu görevlilerinin tamamı idari tedbir olarak açığa alınmış, memur statüsünde olmayanlar için işten çıkartılma süreci başlatılmıştır."

EN YENİLER

Sinop'ta kayıp dalgıç aranıyor
Kayseri'de devrilen traktörün sürücüsü öldü
Önce yaya çarptı ardından da balkonun altına girdi
Maçka Parkı ve İstiklal Caddesi'nde yoğunluk
Kayseri'de DEAŞ şüphelisi tutuklandı
İzmir'de orman yangını 
Vicdanları sızlatan görüntü! Aracıyla yol ortasına uzanan köpeğin üzerinden geçti
Hes Kablo Kayserispor'da Beşiktaş maçı hazırlıkları devam etti
Hafif ticari araç emekli öğretmeni ezdi