Geri Dön
Eğitim Üniversite öğrencilerine yapay zekâ alanında staj imkanı

Üniversite öğrencilerine yapay zekâ alanında staj imkanı

Türkiye Bilişim Vakfı platformlarından 'Başlangıç Noktası' koordinasyonuyla bir araya gelen Türkiye İş Bankası'nın 'Yapay Zekâ Fabrikası' programı ile Softtech ve Insider şirketleri, üniversite öğrencilerine yapay zekâ ve yazılım alanlarında rotasyonlu staj fırsatı sunacak. Üniversitelerin üçüncü sınıf öğrencilerine açık olan programa son başvuru tarihi 27 Şubat olarak açıklandı.

Üniversite öğrencilerine yapay zekâ alanında staj imkanı

Türkiye Bilişim Vakfı'nın, toplumsal ve çevresel fayda için farklı sosyal ağları bir araya getiren platformu 'Başlangıç Noktası' koordinasyonuyla; Yapay Zekâ Fabrikası (Türkiye İş Bankası), Softtech ve Insider iş birliği ile hayata geçirilen 'Yapay Zekâ ve Yazılım Programı' rotasyonlu staj programı için başvuru süreci devam ediyor. 27 Şubat tarihine kadar başvuruların kabul edileceği programda, üniversite üçüncü sınıf öğrencileri, mezuniyet öncesinde kariyer yolculuklarına ilk adımı atarak staj deneyimi kazanacak.

Türkiye'nin önemli üç şirketini bir araya getiren proje kapsamında, başvurular arasından seçilecek 15 üniversite öğrencisine staj imkânı verilecek. Öğrenciler, kendi tercihleri ile uzaktan veya fiziksel olarak Yapay Zekâ Fabrikası (Türkiye İş Bankası), Softtech ve Insider'da deneyim yolculuğuna çıkacak. Yapay zekâ ve yazılım alanında sahip oldukları bilgileri, üç farklı sektörde deneyimleme fırsatı yakalayacak stajyerler, mezuniyet öncesinde kariyerlerine 'Başlangıç Noktası' eşliğinde adım atacak.

Üç şirkette de üçer aylık stajlardan oluşan dokuz aylık program için başvurular 27 Şubat tarihinde sona erecek. Adayları başvuru sürecinde, yetkinliklerini görmelerini sağlayan test ve envanterlerin yanı sıra, eğitimler ve jüri mülakatları bekliyor.

Program başvuruları Microfon ve Youthall platformları üzerinden alınıyor. Programdan önce sunulacak olan eğitimler ise Enocta platformu üzerinden uzman kişiler tarafından verilen çevrimiçi video eğitim içerikleri ile sağlanacak. Ayrıca Youniverse ve Wext de İngilizce içerikleri ile stajyerlere destek olacak.