Geri Dön
Eğitim YTÜ Okulları’nda yeni dönem kayıtları başlıyor

YTÜ Okulları’nda yeni dönem kayıtları başlıyor

Anaokulu ve ilkokul seviyesinde eğitime başlayan Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Okulları’nın tanıtım lansmanı yapıldı. Yeni dönem kayıtları da başlayan YTÜ Okulları’nın tanıtım lansmanında konuşan YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, üniversitenin tüm güçlü altyapısıyla öğrencilerin yanında olacaklarını belirterek, Türkiye’nin en güçlü eğitim fakültesiyle de eğitimleri destekleyeceklerini söyledi.

YTÜ Okulları’nda yeni dönem kayıtları başlıyor

 

Yıldız Teknik Üniversitesi eğitim zincirine eklenen YTÜ Okulları, anaokulu ve ilkokul seviyesinde eğitimlerine devam ederken 2023-2024 dönem kayıtlarına ise başladı. Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen tanıtım lansmanına öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin yanı sıra; YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman, YTÜ Okulları Müdürü Özlem Ülker Günal katıldı.

"BECERİ ODAKLI BİR NESİL YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

Türkiye’nin en iyi araştırma, inovasyon ve teknoloji üssü Yıldız Teknik Üniversitesi’nin bir parçası olan YTÜ Okulları’nın mühendislik kökeni ile gurur duyduklarını belirten YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Makine mühendisleri, elektrik mühendisleri, inşaat mühendisleri, bilgisayar mühendisleri, bizim kurucu unsurlarımız arasında var. Mühendislik kökenli bir okuluz ve teorik bilginin yanında pratik bilgi de üretiyoruz. Yetkinlik odaklıyız. Üretkenlik bizim birinci çıktımız. Beceri ve çözüm odaklıyız. Analitik düşünen, bir geleneğin en güçlü temsilcileriyiz. İşte YTÜ Okullarında da bunun yansımasıdır. Sorgulayan, başarısızlıklardan korkmayan, anlamanın ezberlemekten daha değerli olduğunu bilen bir sistem yaratmayı amaçladık. Türkiye'deki eğitim sisteminde çıkmazlarımız olan not ve sınav olmadan ama beceri kullanmaya odaklı bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Onun için bu okul var oldu ve sonsuza kadar var olmaya devam edecek” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TEKNOPARK EKOSİSTEMİ İÇİNDE OLACAKLAR”

Öğrencilerin teknolojinin merkezinde eğitim göreceklerini ifade eden Tamer Yılmaz şunları söyledi: 

“Yıldız Teknik Üniversitesi Okulları’ndaki öğrencilerimiz çok şanslı çünkü teknolojiye yön veren takipçileri, oyun kuran bir ekosistemi, Türkiye'nin en büyük Teknoparkındaki 600’ü geçen teknoloji şirketinin bu iklimi oluşturduğu ve doğallaştırdığı bir ekosistem içerisinde olacaklar. Yani bizim herhangi bir zorlamaya, ayrı bir motivasyona ihtiyacınız yok. Zaten doğal ortam kendiliğinden oluşmuş durumda”

VELİLER DE YTÜ İMKÂNLARINDAN YARARLANABİLECEK

Prof. Dr.Tamer Yılmaz son olarak, “Ayrıca okulumuzun 500 metre yukarısında üniversite kampüsümüz bulunmakta. Böyle değerli bir yerleşke sağlayabilecek hiçbir yer bilmiyorum. Çok gururluyuz çünkü çok başarılı ve deneyimli öğretmenlerimiz var. Türkiye’nin en iyi eğitim fakültemizle burayı destekliyoruz. Eğitimde rehberlik ve psikolojik danışmanlık da gerekiyor. Bu yüzden de okuldaki çocuklarımız çok şanslı çünkü güçlü altyapısı olan rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümümüzle çocuklarımızın yanındayız. Ayrıca sadece öğrencilerimize değil, velilerine de YTÜ’nün kapılarını açıyoruz. Onlar da bizim ailemizden ve tüm imkânlarımızdan yararlanabilecek.” şeklinde konuştu.