Geri Dön
Ekonomi 9’uncu Laleli Fashion Shopping Festivali’nde PayPorter’a yoğun ilgi

9’uncu Laleli Fashion Shopping Festivali’nde PayPorter’a yoğun ilgi

Laleli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (LASİAD) tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen geleneksel Laleli Fashion Shopping Festivali’nde yer alan PayPorter Genel Müdürü İzzet Metcan, “Fuara her yıl katılım sağlıyoruz. Bu fuara katılmak bizim için hem yakın mesai içerisinde olduğumuz Laleli esnafı ile daha sıkı ticari ilişkiler kurma fırsatını hem de bölgedeki turistlerle ödeme sistemleri konusundaki beklentilerini anlamamızı sağlayan önemli bir fırsat oldu. Fuar alanında standımıza ilgi büyüktü, herkese teşekkür ederiz” dedi.

9’uncu Laleli Fashion Shopping Festivali’nde PayPorter’a yoğun ilgi

Festival, defileler, dansçılar ve animasyon gösterileriyle bir karnaval havasında gerçekleşti. 3 gün boyunca renkli görüntülere sahne olan festivalin oldukça verimli geçtiğini söyleyen PayPorter Genel Müdürü İzzet Metcan, “Laleli Türkiye’nin sadece tekstil merkezi değil, önemli bir turizm bölgesi olması dolayısıyla da çok sayıda yabancı turistin ilgisini çekiyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nin de bölgede olması sebebi ile öğrencileri de kapsayan önemli bir ekosistemdir” diye konuştu.

 "BÖLGENİN İHRACATA VE ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI BÜYÜK”

 "Bölgenin ihracata katkısını vurgulayan Metcan,  “TİM verilerine göre bölge ihracatı 2,1 milyar dolar seviyesinde, PayPorter olarak biz de bölgede yer alan 100’e yakın temsilcimiz ve 65 bine yakın müşterimizle bölgedeki ihracat yapan firmaların ve turistlerin para transferi işlemlerinde güvenilir bir çözüm ortağı olarak 2017'den beri yer alıyoruz” ifadelerini kullandı.

 "FUARDA YAKIN İLİŞKİLER KURULDU"

 Fuara katılmanın PayPorter açısından önemini vurgulayan Metcan,  “PayPorter olarak fuara her yıl katılım sağlıyoruz . Bu fuara katılmak bizim için hem yakın mesai içerisinde olduğumuz Laleli esnafı ile daha sıkı ticari ilişkiler kurma fırsatını hem de bölgedeki turistlerle ödeme sistemleri konusundaki beklentilerini anlamamızı sağlayan önemli bir fırsat oldu. Fuar alanında standımıza ilgi büyüktü. Standımıza ilgi gösteren herkese teşekkür ederiz” dedi.