Geri Dön
EkonomiBlockchain4Youth 1'inci yılında 6 bin kişiye ulaştı

Blockchain4Youth 1'inci yılında 6 bin kişiye ulaştı

Kripto varlık platformlarından Web3 şirketi Bitget tarafından başlatılan Blockchain4Youth programı birinci yılını tamamladı. 1 yılda 6 binden fazla genç katılımcıyı blok zinciri teknolojisini anlamak ve kullanmak için gerekli araç ve bilgilerle buluşturan programda başarılı olan 2 binden fazla katılımcı sertifika kazandı.

Blockchain4Youth 1'inci yılında 6 bin kişiye ulaştı

Blockchain4Youth programı kapsamında geçtiğimiz yıl 6 binden fazla katılımcı bir araya geldi ve dünya çapında 54'ten fazla kampüs dersi ve atölye çalışması gerçekleştirildi. Bitget Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Avrupa ve Güney Amerika'da düzenlenen çeşitli etkinliklerde genç katılımcıları blok zinciri teknolojisini anlamak ve kullanmak için gerekli araç ve bilgilerle buluşturdu.

Kursları tamamlayıp sınavı başarıyla geçen katılımcılara 2 binden fazla sertifika verildi.Program, Birleşik Krallık'taki University College London (UCL), Arjantin'deki National Technological University, Avustralya'daki Royal Melbourne Institute of Technology, National Taiwan University's Blockchain Club, Filipinler'deki Ateneo De Manila University başta olmak üzere önde gelen influencer'lar ile 50'den fazla üniversite ile iş birliğiyle hayata geçiriliyor.

Blockchain4Youth'un geleceğe dair hedefleri arasında dünya çapında daha fazla burs sağlamak ve gençlerin dikkatini daha fazla çekmek için kripto ile ilgili konularda farklı influencer'ları içeren daha fazla çevrim içi kurs ve içerik başlatmak yer alıyor.

Blockchain4Youth 1inci yılında 6 bin kişiye ulaştı

5 YIL İÇİN 10 MİLYON DOLAR BÜTÇE AYRILDI

Mayıs 2023'te başlatılan ve 5 yıl için 10 milyon dolar bütçe ayrılan Blockchain4Youth, Milenyum ve Z Kuşakları için önemli bir fırsat sunuyor. Bitget tarafından yapılan bir araştırma, Y ve Z kuşaklarının kripto dostu bir geleceği şekillendirmede çok önemli olduğunu ve Y kuşağının kripto meraklılarının yüzde 46'sını oluşturduğunu gösteriyor.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen konuyla ilgili şunları aktardı:

"Blockchain4Youth'un yolculuğu dikkate değerdi ve program blok zinciri eğitimini dönüştürerek yarının liderleri için erişilebilir ve pratik hale getirdi. Kendimizi sadece bilgi aktarmaya değil, aynı zamanda blok zincirinin dönüştürücü uygulamalarına öncülük etmeye hazır canlı bir topluluk oluşturmaya adadık."