Bütçe

Bütçe

Son dakika bütçe haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bütçe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bütçe haber sayfamızda...

Bütçe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.724 butce haberi bulunmuştur.
Link Bilgisayar hisselerinin yüzde 66’sı satıldı
Link Bilgisayar hisselerinin yüzde 66’sı satıldıPortföy yönetim şirketi Re-Pie Portföy, Bulls Yatırım Holding ve Lydia Yatırım Holding, Link Bilgisayar hisselerinin yüzde 66’sını 8 milyon dolar karşılığında satın aldı. Sektörel yazılım çözümlerinde önümüzdeki sene 40’ıncı yılını tamamlayacak olan Link Bilgisayar’ın payları Borsa İstanbul’da işlem görüyor ve şirketin yüzde 34’ü halka açık.
1.12.2023Ekonomi
CHP Lideri Özel: İYİ Parti’nin alacağı kararı bekliyoruz
CHP Lideri Özel: İYİ Parti’nin alacağı kararı bekliyoruzCHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yerel seçimler üzerine yaptıkları görüşmeye ilişkin, “Pazartesi günü İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nun konuyu değerlendirmesini ve alacakları kararı bekliyoruz. Alacakları her iki karara da son derece saygılıyız. Ama ben sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyorum" dedi.
1.12.2023Politika
Destici: Asgari ücrette en az yüzde 10 refah payı da verilmeli
Destici: Asgari ücrette en az yüzde 10 refah payı da verilmeliBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Asgari ücret kesinlikle enflasyon rakamının altında olmamalıdır. Diyelim ki, son 6 aylık enflasyon yüzde 45, bunun üzerine de bir refah payı verilmelidir. Enflasyon yüzde 45 ise yüzde 10 da refah payı verilmeli; yüzde 55’in altında bir artış açıklanmamalıdır” dedi.
29.11.2023Politika
Akşener: İYİ Parti, ittifaklara dayanıp yan gelip yatmak için kurulmadı
Akşener: İYİ Parti, ittifaklara dayanıp yan gelip yatmak için kurulmadıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti, ittifaklara dayanıp yan gelip yatmak için kurulmadı. Aksine İYİ Parti, hür ve müstakil bir yolda Türkiye'nin önünü açmak, Türk milletini hakkettiği yaşam standartlarına kavuşturmak ve memlekete daima şerefle hizmet etmek için kuruldu" dedi.
29.11.2023Politika
Hesabını Bilen Kadınlar programı yeni eğitimlerle etki alanını büyütüyor
Hesabını Bilen Kadınlar programı yeni eğitimlerle etki alanını büyütüyorKadınların finansal hizmetlere erişimini artırmak ve kendi ekonomilerini daha iyi yönetmelerine destek olmak amacıyla Garanti BBVA tarafından hayata geçirilen “Hesabını Bilen Kadınlar” programında KEDV iş birliğiyle finansal okuryazarlık eğitimleri başladı.
29.11.2023Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar: 2024-2025'te yapay zeka temelli yeni programlar açılacak
YÖK Başkanı Özvar: 2024-2025'te yapay zeka temelli yeni programlar açılacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 3 üniversite ortaklığında kurulan Nörobilim ve Nöroteknoloji Mükemmeliyet Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (NÖROM) yapay zeka çalışmalarına ivme kazandıracağını söyledi. Özvar, "2024-2025 yılı itibarıyla yapay zeka temelli yeni programlar açılacağını ve üniversitelerimizde bu programlar vasıtasıyla üniversite sınavlarına girecek öğrencilerimize bu alanda yetkinlik kazandırmaya başlayacağımızı duyurmak isterim" dedi.
29.11.2023Eğitim
İBB 2024 yılı bütçesi 213 milyar 500 milyon lira olarak kabul edildi
İBB 2024 yılı bütçesi 213 milyar 500 milyon lira olarak kabul edildiİBB Meclisi Kasım ayı yedinci oturumu yapıldı. İBB 2024 Mali yılı bütçesi 213 milyar 500 milyon olarak mecliste görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Bütçe görüşmelerinde konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, "İstanbulluların oylarıyla seçilen sayın başkan, başta CHP'nin iç çekişmeleri olmak üzere, siyasi, ekonomik, ticari her bir işle meşgul olmuş ancak bir tek İstanbul'la meşgul olmamıştır. Sırf CHP'yi dizayn etmek için kongre takvimi boyunca yani son 4 ayda İstanbul Büyükşehir belediyesine tam 8 bin 643 kişi işe alınmıştır" dedi.
28.11.2023Politika
EKK'da, finansmana erişimi kolaylaştırıcı tedbirler gündemi
EKK'da, finansmana erişimi kolaylaştırıcı tedbirler gündemiEkonomi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK), yatırım, üretim ve ihracatı destekleyecek adımlar ile ihracatçı firmaların rekabet gücünü artıracak ve finansmana erişimini kolaylaştıracak tedbirler görüşüldü.
28.11.2023Ekonomi
En popüler veri sızıntı kanalları araştırıldı
En popüler veri sızıntı kanalları araştırıldıKüresel risk yönetimi çözümleri geliştiren SearchInform, Türkiye'deki distribütörü Nexta Çözüm'le Türkiye'nin önde gelen 100 şirketinin bilgi güvenliği liderlerinin veri sızıntılarına karşı korumayı nasıl sağladıklarını, veri güvenliği bütçelerini artırmayı planlayıp planlamadıklarını öğrenmek için bir araştırmaya imza attı. Araştırma, 5 CIO ve CISO'dan dördünün, USB cihazları ve harici diskleri en riskli veri sızıntısı kaynağı olarak gördüğünü ortaya koydu.
28.11.2023Teknoloji
İBB Meclisi'nde, Gazze'ye Kızılay üzerinden yardım yapma teklifi gerginlik yarattı
İBB Meclisi'nde, Gazze'ye Kızılay üzerinden yardım yapma teklifi gerginlik yarattıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde, Gazze'ye yapılması planlanan yardımın Kızılay üzerinden yapılması teklifi, CHP ve AK Parti meclis üyeleri arasında gerginliğe neden oldu.
27.11.2023Gündem
CHP'de Tanju Özcan ile birlikte 13 kişiye af
CHP'de Tanju Özcan ile birlikte 13 kişiye afCHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Bolu Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan'ın da dahil olduğu 13 arkadaşımızın Parti Meclisimiz kararıyla affedilmesine ve yeniden üyeliklerine karar verildi" dedi.
27.11.2023Politika
Çalışan emeklilere de ikramiye verilmesi için hazırlanan önerge, Meclis'te
Çalışan emeklilere de ikramiye verilmesi için hazırlanan önerge, Meclis'teÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilere verilen tek seferlik 5 bin lira ikramiye ödemesinde, kapsam dışında tutulanların da faydalanması için hazırlanan önergenin Meclis'te görüşülecek kanun teklifine eklenmesi için AK Parti Grubu'na gönderildiğini duyurdu.
27.11.2023Ekonomi
Bakan Ersoy: Turizm 12 ay açık olsun istiyoruz
Bakan Ersoy: Turizm 12 ay açık olsun istiyoruzKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Turizmi geliştirmek istiyoruz. Kültür faaliyetlerini de geliştirmek istiyoruz. Çünkü turizm 12 ay açık olsun istiyoruz. 12 ay açık olduğu zaman hem istihdam açısından hem de yatırım açısından büyük fırsatları içeriyor" dedi.
25.11.2023Politika
Sitede fahiş aidat artışına tepki
Sitede fahiş aidat artışına tepkiAnkara'da aidat ücretine yüzde yüzün üzerinde zam yapılmasına tepki gösteren site sakinleri ile yönetici arasında çıkan tartışmaya polis müdahale etti. Taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken, yaşanan tartışma son dönemde aidatlardaki fahiş artışı yeniden gündeme getirdi.
25.11.2023Gündem
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele'ye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele'ye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'deKadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.11.2023Gündem
İBB Meclisi'nde 8 ilçenin 2024 yılı bütçesi onaylandı
İBB Meclisi'nde 8 ilçenin 2024 yılı bütçesi onaylandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde 8 ilçenin 2024 yılı mali bütçesi oy birliği ile onaylandı.
23.11.2023Ekonomi
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu: İstanbul su stresi yaşıyor, hasat şart
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu: İstanbul su stresi yaşıyor, hasat şart  İstanbul gibi büyük şehirlerde su bütçesi yapılması gerektiğini söyleyen İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “İstanbul’da sürekli su stresi yaşıyoruz. Bazı dönemlerde barajlara su gelmiyor ama geliyormuş gibi tüketmeye devam ediyoruz. Hem kent selleriyle mücadele hem de kullanım suyundan tasarruf etmek için yağmur suyu hasadına geçmemiz gerekiyor” dedi.
23.11.2023Video
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu: İstanbul su stresi yaşıyor, hasat şart
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu: İstanbul su stresi yaşıyor, hasat şart  İstanbul gibi büyük şehirlerde su bütçesi yapılması gerektiğini söyleyen İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “İstanbul’da sürekli su stresi yaşıyoruz. Bazı dönemlerde barajlara su gelmiyor ama geliyormuş gibi tüketmeye devam ediyoruz. Hem kent selleriyle mücadele hem de kullanım suyundan tasarruf etmek için yağmur suyu hasadına geçmemiz gerekiyor” dedi.
23.11.2023Gündem
Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi
Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildiAile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
22.11.2023Politika
İstanbul'da suya yüzde 15 oranında zam yapıldı
İstanbul'da suya yüzde 15 oranında zam yapıldıİBB Meclisi'nde, Kasım ayı İSKİ Genel Kurulu'nda, İSKİ'nin yüzde 48'lik zam teklifi revize edilerek yüzde 15 olarak kabul edildi.
22.11.2023Video
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyonda tek hane açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyonda tek hane açıklamasıİstanbul Sanayi Odası Meclisi'nin kasım ayı olağan toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu yıl yüzde 65 civarında gerçekleşeceğimiz enflasyonun kademeli bir şekilde düşerek 2026 yılında tek haneli rakamlara döneceğini öngörüyoruz. Aylık bazda bir miktar düşmeye başladıö dedi.
22.11.2023Gündem
İstanbul'da suya yüzde 15 oranında zam yapıldı
İstanbul'da suya yüzde 15 oranında zam yapıldıİBB Meclisi'nde, Kasım ayı İSKİ Genel Kurulu'nda, İSKİ'nin yüzde 48'lik zam teklifi revize edilerek yüzde 15 olarak kabul edildi.
22.11.2023Ekonomi
Ordu Şehir Hastanesi inşaatında 1020 sismik izolatör kullanıldı
Ordu Şehir Hastanesi inşaatında 1020 sismik izolatör kullanıldıOrdu'da yapımı süren Şehir Hastanesi inşaatının yüzde 80'i tamamlandı. Zorlu coğrafi koşullar nedeniyle 50 bin metrekareyi bulan fore kazıkla çevrilen hastane inşaatının 2024'te hizmete açılmasının hedeflendiğini söyleyen İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Dursun Tüzün, "Hastanede 1020 sismik izolatör yer alıyor. Son deprem yönetmenliğine göre inşa ediliyor" dedi.
22.11.2023Video
Ordu Şehir Hastanesi inşaatında 1020 sismik izolatör kullanıldı
Ordu Şehir Hastanesi inşaatında 1020 sismik izolatör kullanıldıOrdu'da yapımı süren Şehir Hastanesi inşaatının yüzde 80'i tamamlandı. Zorlu coğrafi koşullar nedeniyle 50 bin metrekareyi bulan fore kazıkla çevrilen hastane inşaatının 2024'te hizmete açılmasının hedeflendiğini söyleyen İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Dursun Tüzün, "Hastanede 1020 sismik izolatör yer alıyor. Son deprem yönetmenliğine göre inşa ediliyor" dedi.
22.11.2023Gündem
ÖSYM Başkanı Ersoy: Hazirandan sonra kamuoyunda farklı bir dil sınavımız olacak
ÖSYM Başkanı Ersoy: Hazirandan sonra kamuoyunda farklı bir dil sınavımız olacakÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Bayram Ali Ersoy, "Dil alanında devrim niteliğinde sınavlar yapacağız. Birkaç dilde farklı becerileri ölçen sınavlar gerçekleştireceğiz. Hazirandan sonra kamuoyunda farlı bir sınavımız ortaya çıkacak" dedi.
21.11.2023Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

suistanbulekonomiCHPiyi parti

Bütçe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.