Bütçe

Bütçe

Son dakika bütçe haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bütçe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bütçe haber sayfamızda...

Bütçe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.058 butce haberi bulunmuştur.
En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL oldu
En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL olduAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: (En düşük emekli aylığı zammına ilişkin) 10 Bin TL olarak öngörülen asgari ödeme tutarını da 12 bin 500 liraya yükseltiyoruz.
16.07.2024Ekonomi
Bakan Bayraktar: Karadeniz’de keşiflere ihtiyacımız var
Bakan Bayraktar: Karadeniz’de keşiflere ihtiyacımız varEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Karadeniz’de keşiflere ihtiyacımız var. Bu anlamda Rize açıklarında arama programımız da var. Petrol rafinesi olduğunu düşündüğümüz alanda sondaja başlamayı hedefliyoruz" dedi.
14.07.2024Politika
İbrahim Hatipoğlu: Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda en doğru transferi yapmak istiyoruz
İbrahim Hatipoğlu: Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda en doğru transferi yapmak istiyoruzGalatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili İbrahim Hatipoğlu, “Şu anda en az transfere ihtiyaç duyan takımız. Buna rağmen en çok eleştirilen de biziz. Seyircimizi, taraftarımızı anlıyoruz. Kampa yetiştireceğimizi söyledik ama burada tek mazeret görüştüğümüz oyuncuların turnuvalarda oynaması veya takımlarıyla kampta olması. Onlar bir şekilde hazırlanıyorlar. Gelen oyuncu antrenmansız olmayacak. Eleştiren Galatasaraylılara saygı duyuyoruz. Ancak bize güvensinler. Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda en doğru transferi yapmak istiyoruz. Az kaldı. Bittiği zaman bunu herkes değerlendirecek” dedi.
14.07.2024Spor
Bakan Şimşek: Amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktır
Bakan Şimşek: Amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktırTürkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 67'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "En önemli konu kayıt dışılıkla mücadele olacak. Çünkü kayıt dışılıkla mücadele yeni vergi olmadan vergi oranlarını artırmadan kazanandan bir miktar vergi almaktır. Bizim amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktır, şu veya bu şekilde. Dolayısıyla bu bir süreçtir. Bazı tedbirlerin zamanlaması ve dozu konusunda tartışmalar yaşanabilir. Ama bunlar hep program ihtiyaçlarına göre şekillendirilecektir." dedi.
11.07.2024Politika
Kamuda tek maaş düzenlemesini içeren kanun teklifi komisyonda
Kamuda tek maaş düzenlemesini içeren kanun teklifi komisyondaKamuda birden fazla kurumda görev alanlara tek maaş ve bu maaşa da üst sınır getiren, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmelerine başlandı.
11.07.2024Politika
Türkiye’nin onur konuğu olduğu Bioplus Interphex Korea etkinliğinin resmi açılışı gerçekleşti
Türkiye’nin onur konuğu olduğu Bioplus Interphex Korea etkinliğinin resmi açılışı gerçekleştiTürkiye’nin onur konuğu olduğu Bioplus Interphex Korea 2024 etkinliğinin açılışı gerçekleşti. Biyoteknoloji endüstrisi alanında Türkiye ve Güney Kore arasında görüşmelerin yapıldığı etkinlikte, açılış konuşmalarının ardından Türkiye’ye özel VİP resepsiyon düzenlendi.
10.07.2024Teknoloji
Ali Fatinoğlu'ndan 3 büyüklere ekonomik çıkmazdan kurtuluş reçetesi
Ali Fatinoğlu'ndan 3 büyüklere ekonomik çıkmazdan kurtuluş reçetesiGalatasaray Kulübü eski başkan adaylarından Ali Fatinoğlu, "Türkiye'nin bu popülerliğini devam ettirebilmemiz için Türkiye'deki 3 büyük kulübün futboldaki başarılarının devam etmesi lazım. Bu üç kulübün başarı gösterebilmesi için de ciddi bir bütçelere yani parası olması lazım" dedi.
10.07.2024Spor
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değil
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değilİş dünyasında kullanım alanı artan yapay zeka, siber tehdit ortamını da dönüştürdü. 1800 siber güvenlik uzmanının katılımıyla gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarını yansıtan Yapay Zekanın Siber Güvenlikteki Durumu başlıklı rapor, 4 şirketten üçünün yapay zeka tabanlı siber tehditleri bir sorun olarak gördüğünü, 5 şirketten üçünün ise yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı olmadığını ortaya koydu.
10.07.2024Teknoloji
Kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifi, TBMM'de
Kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifi, TBMM'deAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, kamuda alınacak tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemelerin yer aldığı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığı'na sundu.
5.07.2024Politika
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 523 öğrenci alınacak
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 523 öğrenci alınacakJandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna ise 283 erkek ve 40 kadın öğrenci alınacağı ile ilgili ilan, Resmi Gazete'de yayımlandı.
5.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Kiralardaki Zam Sınırının Kaldırılmasının Yol Açacağı Sorunların Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında, 'Yolsuzluk' tartışması çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 30 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
5.07.2024Politika
Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, komisyonda
Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, komisyondaTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarında cezaların artırılmasını ve öğretmen adayları için Milli Eğitim Akademisi kurulmasını öngören 'Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine başladı.
3.07.2024Eğitim
TFF'den genel kurul çağrısı
TFF'den genel kurul çağrısıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF), 18 Temmuz'da yapılması planlanan genel kurul hakkında bilgilendirmede bulundu.
3.07.2024Spor
Sağlık Bakanlığı'nda devir teslim töreni
Sağlık Bakanlığı'nda devir teslim töreniSağlık Bakanlığı'na atanan Kemal Memişoğlu, görevi Fahrettin Koca'dan törenle devraldı. Bakan Memişoğlu, "Şimdiye kadar olan başarılı sağlık hizmetlerini ve sağlık sektörünün gelişmelerini çok daha iyi bir yerlere getirmeye çalışacağız" dedi.
2.07.2024Politika
Kardemir'in stratejik plan ve kurumsal performans sistemi değerlendirme toplantısı tamamlandı
Kardemir'in stratejik plan ve kurumsal performans sistemi değerlendirme toplantısı tamamlandıKardemir'in geleceğine yön vermek amacıyla hazırlanan, 2024-2028 yıllarını kapsayan 5 yıllık stratejik plan ve bu yılın ilk çeyreğinin değerlendirildiği stratejik plan ile kurumsal performans sistemi değerlendirme toplantısı, 28-30 Haziran tarihleri arasında Bolu Abant’ta gerçekleştirildi.
2.07.2024Kurumsal
Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi, TBMM'de
Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi, TBMM'deAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarında cezaları artırmayı ve öğretmen adaylarına mesleğe hazırlık eğitimi verilmesi için Milli Eğitim Akademisi kurulmasını öngören Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifini, TBMM Başkanlığına sunduklarını açıkladı.
26.06.2024Politika
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Enflasyon hızla gerileyecek
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Enflasyon hızla gerileyecekEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, "Kalıcı refah artışına ulaşmak ve yatırım ortamını daha da iyileştirmek için fiyat istikrarını sağlamak temel önceliğimizdir. Haziran ayı ile birlikte dezenflasyon süreci başlayacak ve yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecektir" denildi.
25.06.2024Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektir
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektirCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bayramdan sonra Meclis'e gelmesi beklenen vergi paketi çalışmalarına ilişkin, "Çalışmalar tamamlanıp resmi bir teklif niteliği kazanmadan yapılacak yorumlar, spekülasyondan öteye geçmeyecektir. Bu çerçevede, kaynağı şeffaf olmayan haberlere ve yetkili kişi ve kurumlar dışında yapılan paylaşımlara itibar edilmemelidir" dedi.
21.06.2024Politika
Bakan Tekin: Evrensel ölçütlere uygun bir müfredat oluşturmaya çalıştık
Bakan Tekin: Evrensel ölçütlere uygun bir müfredat oluşturmaya çalıştıkMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'da katıldığı bayramlaşma töreninde yeni müfredatla ilgili tartışmalara değindi. Müfredatın son 2,5 aydır Türkiye'de tartışıldığını belirten Bakan Tekin, "Evrensel ölçütlere uygun bir müfredat oluşturmaya çalıştık. Biz bundan 30-40 yıl öncenin müfredatıyla, 30-40 yıl öncenin bakış açısıyla çocuklarımıza ha bire bilgi yüklemeye devam ediyoruz. Dünya bunu terk etti artık" dedi.
15.06.2024Eğitim
2023-2024 Sezonu TFF Fair Play Ödülleri'nin sahipleri açıklandı
2023-2024 Sezonu TFF Fair Play Ödülleri'nin sahipleri açıklandıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu, TFF'nin Fair Play'in teşvik edilmesi, yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlediği Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Ödülleri'nin Mayıs 2024 dönemini ve 2023-2024 sezonunun bütününü değerlendirmek üzere bir araya geldi.
14.06.2024Spor
MKE Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat: Mehmet Büyükekşi’nin ne başarısını gördük ki destek olalım?
MKE Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat: Mehmet Büyükekşi’nin ne başarısını gördük ki destek olalım?MKE Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat, “Net bir biçimde söyleyeyim, Mehmet Büyükekşi’nin ne başarısını gördük, ne kadar güzel süreç yönetti de ne kadar destek olalım, ne kadar onun yanında duralım. Bizim bugün başımıza gelen ne varsa bunların en büyük sorumlularından bir tanesi de Ankaragücü'nün düşman ilan etmeleri” dedi.
12.06.2024Spor
TÜİK: 2023'te hanehalkı bütçesinden en fazla pay barınmaya verildi
TÜİK: 2023'te hanehalkı bütçesinden en fazla pay barınmaya verildiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılında hanehalkı bütçesinden en fazla payın konut ve kira harcamalarına ayrıldığını açıkladı.
11.06.2024Ekonomi
'Besmele-i Şerif' temalı hat sergisi Kültür Yolu Festivali kapsamında açıldı
'Besmele-i Şerif' temalı hat sergisi Kültür Yolu Festivali kapsamında açıldıAlbayrak Grubu'nun 10 yıldır bir gelenek hâlinde sürdürdüğü Hat Eserleri Sergisi, Kültür Yolu Festivali'ne misafir oldu. Grup, bu yıl 'Besmele-i Şerif' temasında hazırlanan geleneksel hat sergisini, Kültür Yolu Festivali'nin Samsun durağında sanatseverlerle buluşturdu. Besmele-i Şerif Hat Eserleri Sergisi, geçtiğimiz haftalarda Festival'in Şanlıurfa durağına misafir olmuştu. Sergi, 8 Haziran tarihinde ise Samsun Müzesi'nde sanatseverleri ağırladı. Festival'in açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy gerçekleştirirken, Eski Ticaret Bakanı, AK Parti Samsun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Dr. Mehmet Muş, Samsun Valisi Orhan Tavlı, Yaşayan Miras ve Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü Selim Terzi, Samsun Müzesi Müdürü Kenan Sürül ve TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl sergiye ziyaret etti.
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı"
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı"İLKE Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren İKAM tarafından hazırlanan İktisat İzleme Raporu 2023 ve Para Politikası raporunda enflasyonla mücadele için faaliyete geçen düzenlemelerin piyasa tarafından benimsememesi beklentilerin bozulmasına yol açtığı vurgulandı.
6.06.2024Ekonomi
Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'nda 'kayyum' tartışması
Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'nda 'kayyum' tartışmasıTürkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısı'nda, Hakkari Belediye Başkanlığı'na İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanması nedeniyle tartışma çıktı.
5.06.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

GalatasaraySporkanun teklifikomisyondaÖğretmenlik

Bütçe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.