Geri Dön
Ekonomi 'Enerjinin Yıldızları', 19 Mayıs kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti

'Enerjinin Yıldızları', 19 Mayıs kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti

Elektrik dağıtım sektörünün nitelikli elemen ihtiyacına yanıt üretmek, genç istihdama katkı sağlamak hedefiyle Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) tarafından hayata geçirilen Enerjinin Yıldızları Projesi'nin katılımcıları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. İstanbul Avrupa Yakası, Antalya ve Sivas'taki 3 meslek lisesinde Enerjinin Yıldızları Projesi kapsamında Elektrik Tesisatları ve Dağıtım Dalı'nda eğitim gören 100'e yakın öğrenci, rehber eşliğinde Anıtkabir ile Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ne giderek Atatürk'ün huzuruna çıktı.

'Enerjinin Yıldızları', 19 Mayıs kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadelenin 105'inci yıldönümünde, Cumhuriyeti emanet ettiği 'gençler' ile Ata'nın huzuruna çıkmaktan büyük onur duyduklarını dile getiren Kurumsal İletişim Direktörü Burcu Cankurtaran, ziyaret ile ilgili olarak şunları söyledi:

“19 Mayıs'ı gençlere bayram olarak armağan eden Atatürk ve her türlü yokluğa karşı bağımsızlık için verilen o büyük mücadeleyi daha iyi anlamak, o ruhu hissedebilmek için bu yıl Enerjinin Yıldızları projesi kapsamında eğitim gören gençlerimiz ile Anıtkabir'e gittik. Genç arkadaşlarımız bu ziyaret ile tam bağımsız bir Türkiye için verilen mücadeleyi çok daha iyi anlama fırsatına sahip oldu. Grup şirketlerimiz olarak Atatürk'ün 'bütün ümidim gençliktedir' dediği gençlerimize duyduğumuz güvenle, her zaman onların yanında yer alıyor, ülkemizin çağdaş uygarlık yoluna ulaşmasında onlara destek olmaya çalışıyoruz. Enerjinin Yıldızları Projesi'nde bizimle olan tüm gençlerimizin, ileride b19 Mayısu ülkeye, sektörümüze çok büyük hizmetler edeceğine gönülden inanıyoruz."