Geri Dön
EkonomiGeleceğin Kadın Liderleri Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı

Geleceğin Kadın Liderleri Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı

Sanofi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle hayata geçirilen Geleceğin Kadın Liderleri Programı’nın 14. dönem başvuruları başladı.

Geleceğin Kadın Liderleri Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı

2010 yılında başlatılan Geleceğin Kadın Liderleri Programı, genç kadınların toplum ve iş hayatındaki yerlerini güçlendirmek, profesyonel iletişim ağlarını genişletmek, iş arama süreçlerini kolaylaştırmak ve kadın istihdamına katkı sağlamak amacıyla yürütülüyor. 14'üncü yılında da aynı hedefler doğrultusunda ve daha da güçlenerek devam eden program, üniversitelerin lisans bölümlerinden 2024 yılında mezun olan veya 2025 yılında mezun olacak olan, tercihen burslu okumuş, staj veya yarı zamanlı iş tecrübesine sahip, sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük projelerinde yer almış, yeniliklere ve kişisel gelişime açık, yüksek kariyer hedefi olan tüm genç kadınların başvurusuna açık. Başvurular, 2 Temmuz'a kadar devam edecek.

Yeni dönem programında, 100 genç kadın 2 gün süren eğitim programına katılarak Geleceğin Kadın Liderleri (GKL) mezun ağına dahil olma fırsatına sahip olacak. Katılımcılar, işe girişlerinde faydalı olacak detaylı bir eğitim sürecinden geçecek. Teknoloji, proje yönetimi, girişimcilik ve sürdürülebilirlik gibi konularda eğitimler alacak. Ayrıca hikâye anlatıcılığı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve ilişki tasarımı eğitimleri ile iş hayatlarına yön verecek bilgi ve beceriler edinecek. Program kapsamında, katılımcılar Türkiye’nin önde gelen firmalarının insan kaynakları ekipleriyle mülakat simülasyonu oturumlarına katılarak gerçek mülakat deneyimi yaşayacak.

Eğitimlerin sonunda sertifika alan genç kadınlar, bugüne kadar programdan mezun olan 1750 kadının yer aldığı mezun ağına dahil edilecek. Geleceğin Kadın Liderleri programına başvurular, projenin web sitesi üzerinden yapılabiliyor.