• BIST 102.727
  • DOLAR 4.7288
  • EURO 5.5169
  • ALTIN 198.18
  • 19° İstanbul

CANLI YAYIN

Akşener Kayseri'de

1

Uğur Acar'ın son hali görenleri hayrete düşürüyor

2

Sivas'ta bir 'Hobbit köyü'

3

Günün en iğrenç haberi Antalya'dan geldi

4

Dün gece yine geldi! Çorum'daki gizemli kız yakalandı

5

Oğlu ve torununu öldüren 85'lik sanığın ifadeleri şoke etti

6

Denizli'de insanlık dramı

7

Günde 1 ton satılıyor! Saatlerce kuyruk bekliyorlar

8

10 yıl aradan sonra açılıyor

''Zeytin Dalı' harekatı Türkiye'nin ekonomisini fazla etkilemeyecek''

İSTANBUL Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sudi Apak Türkiye'nin, Suriye'nin Kuzeyi'ndeki terör örgütünün kontrol ettiği Afrin'e yönelik olarak başlattığı 'Zeytin Dalı ' harekatının ekonomiyi etkilemeyeceğini söyledi. Apak "Bu harekatın  Türkiye açısından kısa zamanda ve belli bir süre içerisinde başarılı olacağını zannediyorum. Ekonomi zaten yüzde 11 gibi yüksek seviyede bir büyümeye ulaştı. Daha da gelişeceğini düşünüyorum" dedi.

Merkez Bankası'ndan yeni döviz hamlesi

Merkez Bankası yılın ikinci çeyreğine ilişkin TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihaleleri takvimini, oluşacak vadeli döviz satım pozisyon tutarı mevcut 6.15 milyar dolardan 8 milyar dolara ulaşabilecek şekilde güncelledi.

1700 yatırımcılı Fons A.Ş. CEO'sundan açıklama

Merkezi İzmir'de bulunan, inşaat, enerji, hayvancılık ve reklamcılık alanlarında faaliyet gösteren Fons Şirketler Grubu'nun hesapları, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) talebi ve sulh ceza hakimliği kararıyla bloke edildi. Fons A.Ş. CEO'su Tamer Budak, tamamen şeffaf ve reel ticaret yaptıklarını, şirketin ekonomik durumunun hiçbir yatırım ortağını mağdur etmeyecek düzeyde olduğunu ve tüm ortaklara paralarının ödeneceğini söyledi. Budak, "Gocunacak bir yaramız yok, hiçbir yere kaçıp gitmeyeceğiz" dedi.

Prof. Dr. Alçın: Ekonomide yapısal dönüşüme ihtiyaç var

DÖVİZ kurlarının hızla yükselmesini değerlendiren, Ekonomist Prof. Dr. Sinan Alçın, Türkiye'nin ekonomide niteliksel yapısal dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "Katma değeri yüksek ürünler üretmeli, reel gelirleri ve gelir adaletini artırmalı, mali disiplini sağlayıp şeffaf olmalıyız" dedi.

O şirket yüzde 96 müşteri memnuniyeti sağladı

İSTANBUL, (DHA)-CK Enerji Boğaziçi Elektrik, tüm hizmet kanallarında müşteri deneyimini ölçmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan “Sesiniz Enerjimiz” programını başlattı. İlk aşamada müşterilerinin Müşteri Hizmet Merkezleri'nde aldığı hizmeti değerlendirebileceği interaktif anket modelini devreye alan şirket, bu ölçüm sonuçlarına göre hizmet kalitesini artırmaya odaklandı. Böylece 150 binden fazla müşterinin deneyimi ölçümlendi ve yüzde 96'ya varan müşteri memnuniyeti oranlarına ulaşıldı.

Vali araya girdi, tavuk üretimi yeniden başladı

Sakarya'da maliyet nedeniyle üretimi durduran tavuk üreticileri, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun arabuluculuğuyla tavuk entegre firmalarıyla bir araya gelerek, anlaşmaya vardı. Kümes sahibi tavuk üreticileri, 16 günlük aranın ardından yeniden üretim kararı aldı.

Yerli patates çeşidi Nahita'nın tohumu 15 ülkeye satılacak

Niğde'de üretilen yerli patates çeşidi Nahita'nın tohumunun 15 ülkeye satılacağı bildirildi.

TÜSİAD'dan faiz açıklaması

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Toplantısı Sabancı Center'da düzenlendi. Toplantıya TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Erol Bilecik, YİK Başkanı Tuncay Özilhan, YİK Başkan Yardımcıları Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Boyner, Ömer Aras ve Agah Uğur katıldı.  

Şimşek'ten MB'nin faiz kararı ile ilgili açıklama

Dolar'da sert düşüş

Bakan Albayrak, Irak sınırındaki petrol sondaj çalışmasını inceledi

'Ortada çok açık bir spekülatif atak var'