Geri Dön
EkonomiTürk teknoloji şirketi, kitle fonlama kampanyası başlattı

Türk teknoloji şirketi, kitle fonlama kampanyası başlattı

Türk teknoloji şirketi Ovesis, kitle fonlama kampanyası başlattığını duyurdu. Konuyla ilgili olarak Ovesis Kurucu Ortağı ve CTO'su Kuzey Çağdaş Eroğlu, “Ovesis, artırılmış gerçeklik dikeyinde güçlü ürünler geliştiren Ovesar'ın kitle fonlama kampanyasıyla her ölçekten yatırımcıya Web 3.0 teknolojilerine erken yatırım fırsatı sunuyor. Kitle fonlama yatırım turumuzla, bir ay içinde 5 milyon TL yatırıma ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Türk teknoloji şirketi, kitle fonlama kampanyası başlattı

İşletmelere ürünlerini artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisiyle interaktif bir şekilde tanıtma, etkileyici deneyimler sunma ve dijital varlıklarını güçlendirme olanağı veren SaaS platformu Ovesar’ın yatırım öncesi değerlemesinin, 69 milyon TL olarak belirlendiğini söyleyen Eroğlu, “AR teknolojisi alışveriş deneyimlerini güçlendiriyor. Ovesar birkaç adımda ürünleri üç boyutlu ortama gerçeğe uygun bir biçimde taşıyor. Kitle fonlama kampanyamızla her ölçekten yatırımcıya Web 3.0 teknolojilerine erken yatırım fırsatı sunuyoruz. 1000 TL’si olan herhangi bir küçük yatırımcının da Ovesis ortağı olmasını sağladığımız kitle fonlama yatırım turumuzla, bir ay içinde 5 milyon TL yatırıma ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Türk teknoloji şirketi, kitle fonlama kampanyası başlattı

“AR TEKNOLOJİSİ, E-TİCARETTE YÜKSEK FİYATLI ÜRÜNLERİN SATIŞINI KOLAYLAŞTIRABİLİR”

Artırılmış gerçeklik teknolojisinin, e-ticarette özellikle hacimli ve yüksek fiyatlı ürünlerin satışını kolaylaştırma potansiyeline dikkat çeken Eroğlu, “Mobilya, yat, makine, endüstriyel üretim cihazları gibi ürünlerin internetten satın alınması, alıcılar için önemli bir yatırım süreci. AR, bu ürünlerin gerçeğe uygun üç boyutlu modellemelerini en ince ayrıntılarıyla dijital ortama taşıma olanağı sunuyor. Ovesar, sektörün zorluklarına hızlı, kolay ve uygun maliyetli bir çözüm sunuyor” dedi.

En güçlü yanlarından birinin üç adımda entegrasyon olduğuna dikkat çeken Eroğlu, “Ovesar’ın Türkiye’de bir ilk olan; renk, doku ve diğer ayrıntıları değiştirerek yeni ürünleri kolayca oluşturma olanağı sunan editörüyle üretilen üç boyutlu modellemeler, üç adımda, tek satır kod ekleyerek tüm e-ticaret platformlarına entegre edilebiliyor. Ovesar’ın servis modeli, tüm bu süreçleri uygun maliyetli hale getiriyor. Ayrıca sitelere entegre edilen AR ürünlerinin kullanım verileri, analitik özellikler aracılığıyla incelenebiliyor. Ovesar, kitle fonlamadan aldığı güçle, Türkiye’nin AR teknolojisi talebini karşılayacak” ifadelerini kullandı.

“TOPLAYACAĞIMIZ FONU, BÜYÜME POTANSİYELİMİZİ ARTIRMAK İÇİN KULLANACAĞIZ”

Maliyet etkin ve kolay kullanımlı bir çözümle her ölçekten işletme ve kullanıcıya erişilebilirlik getirdiklerini Eroğlu, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Geçmişte VR Fuar, Savunma Sanayi Fuar Alanı ve ArvEdu gibi teknolojileriyle AR'ı gerçek dünya örneklerinde uygulamaya alan Ovesis, Ovesar ile bu başarılarına yenilerini ekleyecek. Üç boyutlu model sayımızı 2030'a kadar her yıl yüzde 80 ila yüzde 100 oranında büyütmeyi, ciromuzu yıllık yüzde 40 artırmayı hedefliyoruz. Toplayacağımız fonu 3D Sanal Showroom projemizi hayata geçirmek, yapay zeka odaklı görüntü işleme ve modelleme çalışmalarının adımlarını atmak ve büyüme potansiyelimizi artırmak için kullanacağız. Ülkemizde kazandığımız deneyimler ve yeni atılımlarla, düşük maliyetlerle yüksek nitelikte hizmet sunarak küresel pazarda hızla yer edinmeyi hedefliyoruz. Ovesis’e ve Ovesar’a ilişkin tüm ayrıntıları, kampanya sayfamızda paylaşıyoruz. E-ticaretin geleceğinde söz sahibi olmak isteyen tüm küçük ve nitelikli yatırımcıları kampanyamıza davet ediyoruz.”