E Ticaret

E Ticaret

Son dakika e ticaret haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan e ticaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan e ticaret haber sayfamızda...

E Ticaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.644 e ticaret haberi bulunmuştur.
'Esnaf kurye' modeline yoğun ilgi: Restoranlar motokurye bulamıyor
'Esnaf kurye' modeline yoğun ilgi: Restoranlar motokurye bulamıyorİstanbul'da, son dönemde restoran ve büfelerin camlarında artan motokurye iş ilanı sayısı dikkat çekti. İşletmeciler; motokuryelerin mobil uygulamalarda 'esnaf kuryelik' adını verdikleri sistemle kuryelik yaptıkları, işletmeleri tercih etmediklerini ve bu nedenle personel sıkıntısı yaşadıklarını belirtirken, motokuryeler ise, maaş farkı ve çalışma saatlerinin bu duruma sebep olduğunu aktardı. Restoran işletmecisi Hayrettin Güngör, "Ortalama 30-35 bin lira maaş veriyoruz ama yine de bulamıyoruz, 2023 senesi içerisinde sürekli personel arayışındayız." dedi. Motokurye Oğuz Özcan, "Maaşlar az olduğu için restoranlar kurye bulamıyorlar. 30 bin lira maaş veriyor ama haftada 1 gün izin yapıyorsun. 12 saat tam zamanlı çalışıyorsun. Ben de 12 saat çalışıyorum ama uygulamada çalışarak 50-60 bin lira kazanıyorum" diye konuştu.
8.12.2023Video
Garanti BBVA, ‘alışveriş ayı’ Kasım’a ait kredi kartı harcama verilerini açıkladı
Garanti BBVA, ‘alışveriş ayı’ Kasım’a ait kredi kartı harcama verilerini açıkladıGaranti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ), e-ticaret platformlarının yoğun kampanyalarıyla geçen Kasım ayına ait, Garanti BBVA kartları ile Garanti BBVA POS’larından yapılan işlemler üzerinden gerçekleştirdiği araştırma verilerini açıkladı. GÖSAŞ’ın verilerine göre bu yıl Kasım ayında e-ticaret harcamaları bir önceki yıla göre yüzde 135 artış gösterdi.
7.12.2023Ekonomi
Hepsiburada üçüncü çeyrekte 24,3 milyar TL toplam satış hacmine ulaştı
Hepsiburada üçüncü çeyrekte 24,3 milyar TL toplam satış hacmine ulaştı E-ticaret platformu Hepsiburada, 2023 yılının üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre şirketin toplam satış hacmi yılın üçüncü çeyreğinde 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 126 artarak 24,3 milyar TL’ye ulaştı.
6.12.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektirCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, "İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kuruluş gayesinin Kudüs davası olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bizlerin gayretleriyle, İslam dünyası dışardan dayatılan tüm sorunlara rağmen dirayetini koruyarak dimdik ayakta kalmaya devam edecektir. 2025 yılı sonunda ulaşmayı hedeflediğimiz İİT-içi ticaret hacmi ise yüzde 25'tir. Dünya Ticaret Örgütü'nün verilerine göre dijital olarak sunulan hizmetlerin küresel ihracatı 2005 yılından bu yana üç kattan fazla artmış bulunmaktadır. Ayrıca, dijital teknolojilerin 2030 yılına kadar her yıl yüzde 2 oranında ticareti artıracağı tahmin edilmektedir" ifadelerini kullandı.
5.12.2023Politika
Görme engelli Zülal, TOGG için geliştirdiği uygulamayı anlattı
Görme engelli Zülal, TOGG için geliştirdiği uygulamayı anlattıGörme engelli Zülal Tannur, yaptığı seyahati engelli yolculara anlatabileceği 'From Your Eyes' adlı bir uygulama geliştirdi. Bu ay içerisinde yerli ve milli otomobil TOGG ile entegre olacak uygulamayı anlatan Tannur, "İlk kez yapay zeka bir otomobilde dünya çapında bu noktada kullanılıyor. Bununla beraber aslında ilk kez bir araba görebiliyor. Bu gördüğü şeyleri de kullanıcısına göre kişiselleştirebiliyor" dedi. Tannur, "FYE mobil uygulaması sayesinde bugün aslında hem insanlara varlıkların tamamına görmeyi öğretiyoruz. Bu noktada yapay zekamızı bir kişisel asistan olarak konumlandırıyoruz." şeklinde konuştu.
5.12.2023Video
Pazarlama Türkiye, ‘yılın markalarını’ belirledi: 26 kategoride ödül dağıtıldı
Pazarlama Türkiye, ‘yılın markalarını’ belirledi: 26 kategoride ödül dağıtıldı Pazarlama Türkiye, 28 Kasım'da Çırağan Sarayı'nda düzenlenen E-ticaret Zirvesi'nde teknoloji girişimlerini, dijitalleşen B2B ve B2C şirketlerini, medya ve basın dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Bu yılki etkinlik, "Dijital Dönüşüm, Müşteri Deneyimi ve Sadakati" temasıyla gerçekleşti. Pazarlama Türkiye, zirve kapsamında bir ay boyunca devam eden halk oylaması sonucunda +400.000 oy kullanıldı ve 26 farklı kategoride ödül verdi.
30.11.2023Ekonomi
Trendyol ve Cenomi Grup’tan Körfez ülkeleri için stratejik iş birliği
Trendyol ve Cenomi Grup’tan Körfez ülkeleri için stratejik iş birliğiTrendyol, Suudi Arabistan merkezli Cenomi Grup ile Körfez ülkelerinde e-ticaretin dönüşümünde kaldıraç etkisi yapacak stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu. Stratejik iş birliği kapsamında moda ve yaşam alanlarına odaklanacak platform, Trendyol'un kısa süre önce faaliyete geçtiği altı Körfez ülkesi Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Umman ve Bahreyn'de hizmet verecek.
28.11.2023Ekonomi
Penta Teknoloji, Xerox’un Türkiye’deki kanal iş ortaklarının tek yetkili distribütörü oldu
Penta Teknoloji, Xerox’un Türkiye’deki kanal iş ortaklarının tek yetkili distribütörü oldu Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere 30 yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen teknoloji markalarını ve bilgi teknolojileri ürünlerini tüketicilerle buluşturan Penta Teknoloji, dijital baskı sektörünün en büyük şirketlerinden Xerox ile iş birliğini bir adım öteye taşıdı. Penta Teknoloji, yeni anlaşmayla Xerox’un Türkiye’deki kanal iş ortaklarının tek yetkili distribütörü oldu.
24.11.2023Kurumsal
Türkiye Kadın Girişimci Akademisi'nin Erzincan eğitimleri başlıyor
Türkiye Kadın Girişimci Akademisi'nin Erzincan eğitimleri başlıyorGeleceğe iyi bakmak amacıyla ekonomiye güç katan kadın girişimcileri destekleyen Garanti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin (BÜYEM) birlikte hayata geçirdiği Türkiye Kadın Girişimci Akademisi'nin yeni eğitimi Erzincan'da gerçekleştirilecek. Kadın girişimcilerin yönetim becerilerini artırmak, iş hayatındaki varlığını güçlendirerek kalıcı ve sürdürülebilir kılmak hedefiyle düzenlenen Türkiye Kadın Girişimci Akademisi, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası desteğiyle 4 Aralık'ta başlayacak.
21.11.2023Ekonomi
Trendyol’dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefi
Trendyol’dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefiE-ticaret platformu Trendyol,  2022 yılının başından bu yana 51 binden fazla satıcısına ihracat yapma imkanı sağladı. Son 2 yılda ise bu satıcıların 42 binini ilk kez ihracat ile buluşturan platform, satıcıları aracılığıyla gelecek yıl 2 milyar dolar, 2026’da ise 10 milyar dolar ihracat yapmayı hedefliyor.
21.11.2023Ekonomi
En ucuz ürünü sıralayan sitenin yönlendirmesiyle aldığı cep telefonu kaçak ve ikinci el çıktı
En ucuz ürünü sıralayan sitenin yönlendirmesiyle aldığı cep telefonu kaçak ve ikinci el çıktıZonguldak'ta ürün fiyatlarını sıralayan ve ucuz olanı bulmaya sağlayan bir internet sitesinin yönlendirmesiyle satın aldığı cep telefonu kaçak ve kullanılmış çıkan E.Ö., “Firmaya bir şekilde ulaştık, bize ‘Ürünü geri gönder’ dediler. Verdikleri kargo koduyla geri gönderdik. 55 bin TL ödeme yaptım, paramı geri alamıyorum. Resmen dolandırıldık. Ben aracı firmanın mağduriyetimi gidermesini rica ediyorum” dedi. E.Ö., aracı site, e-ticaret sayfası ve kargoyu teslim alan yetkililerinden şikayetçi oldu.
17.11.2023Gündem
Birebir İngilizce, aldığı 1.2 milyon dolar yatırımla vites büyütüyor
Birebir İngilizce, aldığı 1.2 milyon dolar yatırımla vites büyütüyor Sektörün önde gelen e ticaret şirketleri başta olmak üzere, 200’e yakın kurumsal şirketin çalışan ve yöneticilerine İngilizce eğitim desteği veren Birebir İngilizce, aldığı 1.2 milyon dolar yatırımla vites büyütüyor. Şirket, 2024 yılında merkezini Londra’ya taşıyacağını da duyurdu.
16.11.2023Ekonomi
Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı 7'nci yılında
Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı 7'nci yılındaE-ticarette kadın girişimcilik programını başlatan Hepsiburada 7 yıldır sürdürdüğü Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında kadın girişimcilere destek verme taahhüdünü sürdürüyor. 19 Kasım Kadın Girişimciler Günü dolayısıyla tüm kadın girişimcileri kutlayan Hepsiburada'nın CEO'su Nilhan Onal Gökçetekin, "Bir kadın tarafından kurulmuş, bir kadın CEO tarafından yönetilen ve çalışanlarının yüzde 46'sı kadınlardan oluşan bir şirket olarak, bu özel günde tüm kadın girişimcilerin başarı hikayelerini kutluyoruz. Hali hazırda 45 bine ulaşan kadın girişimci sayımızı 2030 yılında 120 bine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
16.11.2023Ekonomi
Kasım indirimlerinde e-ticaret sektörüne şikayetler arttı
Kasım indirimlerinde e-ticaret sektörüne şikayetler arttıKasım indirimlerinin başlamasıyla birlikte e-ticaret sektörü en hareketli dönemini yaşıyor. Kasım indirimlerinde e-ticaret sektörüyle ilgili verilerini paylaşan Şikayetvar, 2023’nin ilk 10 ayında en çok şikayet edilen konuları derledi. Verilere göre sipariş edilen ürünün göründüğü gibi çıkmaması en çok çözüm bekleyen konu oldu. E-ticaret sektöründe şikayetlerin zirve yaptığı ay kasım olurken, şikayetler bir önceki ay ile karşılaştırıldığında yüzde 68 oranında artış gösterdi.
15.11.2023Ekonomi
BSH Türkiye, startup’lara kapılarını açıyor
BSH Türkiye, startup’lara kapılarını açıyor   BSH Türkiye, Pacesetter Network ile startup ekosistemini büyütüyor. Günün yenilikçi teknolojileriyle donatılmış yaratıcı çözümlere sahip startup’lar, program kapsamında, BSH Türkiye ile iş birliği fırsatı yakalarken çözümlerini grubun dünya çapındaki ağına da taşıyabilecekler.
14.11.2023Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Turan: Türkiye’nin daha katma değerli markalı üretime ihtiyacı var
TÜSİAD Başkanı Turan: Türkiye’nin daha katma değerli markalı üretime ihtiyacı varTürk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Türkiye’nin daha katma değerli markalı üretime ihtiyacı var. Turizm, tekstil, sanayi, ne yaparsak yapalım katma değer ve nitelikli insan kaynağına dayanıyor. Bu da eğitime dayanıyor” dedi.
8.11.2023Gündem
Bakan Bolat: Türkiye E-İhracat Platformu'nu yakında hizmete alıyoruz
Bakan Bolat: Türkiye E-İhracat Platformu'nu yakında hizmete alıyoruzTicaret Bakanı Ömer Bolat, "E-ticareti ve e-ihracatı desteklemek için Türkiye E-İhracat Platformu'nu yakında hizmete alıyoruz. İhracatçılarımızı dijital ortama taşımış olacağız. Yeni nesil teknolojilerin kullanılacağı milli B2B (şirketler arası pazarlama) platformunu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ticaret Bakanlığımızla birlikte hayata geçireceğiz" dedi.
8.11.2023Ekonomi
Depremzede kadınlar, Hatay'ın yöresel ürünlerini dünya pazarına taşıyor
Depremzede kadınlar, Hatay'ın yöresel ürünlerini dünya pazarına taşıyorDepremde yakınlarını ve işlerini kaybeden Hataylı kadınlardan oluşan kooperatif, kentin yöresel ürünlerini dünya pazarına taşıyor. Antalya'daki Yöresel Ürünler Fuarı'nda (YÖREX) stant açan kadınlar, uluslararası zincir marketlerle 6 aylık anlaşma yaparak Hatay'ın coğrafi işaretli ürünlerini raflara taşıdı.
8.11.2023Video
Yerli şirketler grubu, bilişim çözümlerini yurt dışına taşıyor
Yerli şirketler grubu, bilişim çözümlerini yurt dışına taşıyorYerli hizmet sağlayıcısı Rasyotek Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak, Türkiye'de bilişim alanındaki ilk holding olma yolunda ilerlediklerini belirterek yeni yatırımlarla 20'ye yakın teknoloji çözümünü yurt dışına açacağını duyurdu. Şirketin orta vadedeki hedefi ise global borsalara açılmak.
8.11.2023Ekonomi
Depremzede kadınlar, Hatay'ın yöresel ürünlerini dünya pazarına taşıyor
Depremzede kadınlar, Hatay'ın yöresel ürünlerini dünya pazarına taşıyorDepremde yakınlarını ve işlerini kaybeden Hataylı kadınlardan oluşan kooperatif, kentin yöresel ürünlerini dünya pazarına taşıyor. Antalya'daki Yöresel Ürünler Fuarı'nda (YÖREX) stant açan kadınlar, uluslararası zincir marketlerle 6 aylık anlaşma yaparak Hatay'ın coğrafi işaretli ürünlerini raflara taşıdı.
8.11.2023Gündem
İnternetten indirimli alışverişlerde sahte link uyarısı
İnternetten indirimli alışverişlerde sahte link uyarısıTüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu birçok firmanın indirim yaptığı bu dönemde, internet sitelerinden alışveriş yapanlara gönderilen sahte linklere karşı güvenlik uyarısında bulundu. Ağaoğlu, " Bunlar tuzak olabileceği gibi yalancı indirim de olabilir. Ayrıca dolandırılma riski de var. Kimlik avı için gönderilen linkler var. Yalancı linklere karşı da uyanık olsunlar" dedi.  Gönderilen fırsat linkine girerek site üzerinden alışveriş yapan Aykut Karadan mağdur oldu. Karadan'a gelen kargodan, satın aldığı 4 pantolon yerine 3 kullanılmış pantolon çıktı. Karadan, " 'Şeffaf kargo ve kapıda ödemeli' denilince insanlar bu zaafa kapılıyorlar. Şöyle üstünde de görüyorsun kotu ama çıkanlar bunlar. Yani hepsi böyle ikinci el ve giysi kutularından toplanmış malzemeler." diye konuştu.
8.11.2023Gündem
İnternetten indirimli alışverişlerde sahte link uyarısı
İnternetten indirimli alışverişlerde sahte link uyarısıTüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu birçok firmanın indirim yaptığı bu dönemde, internet sitelerinden alışveriş yapanlara gönderilen sahte linklere karşı güvenlik uyarısında bulundu. Ağaoğlu, " Bunlar tuzak olabileceği gibi yalancı indirim de olabilir. Ayrıca dolandırılma riski de var. Kimlik avı için gönderilen linkler var. Yalancı linklere karşı da uyanık olsunlar" dedi.  Gönderilen fırsat linkine girerek site üzerinden alışveriş yapan Aykut Karadan mağdur oldu. Karadan'a gelen kargodan, satın aldığı 4 pantolon yerine 3 kullanılmış pantolon çıktı. Karadan, " 'Şeffaf kargo ve kapıda ödemeli' denilince insanlar bu zaafa kapılıyorlar. Şöyle üstünde de görüyorsun kotu ama çıkanlar bunlar. Yani hepsi böyle ikinci el ve giysi kutularından toplanmış malzemeler." diye konuştu.
8.11.2023Video
Ankara'da e-ihracatın geleceği, masaya yatırılacak
Ankara'da e-ihracatın geleceği, masaya yatırılacakAnkara'da elektronik ihracatın tüm yönlerinin ele alınması için Ticaret Bakanlığı himayesinde, e-İhracat Zirvesi düzenlenecek.
7.11.2023Ekonomi
Bakan Bolat: Otomotivde normalleşme artarak devam edecek
Bakan Bolat: Otomotivde normalleşme artarak devam edecekTicaret Bakanı Ömer Bolat, oldukça dinamik olan otomotiv piyasasındaki gelişmelerin aralıksız takip edildiğini söyledi. Bolat, "Hayata geçirdiğimiz tedbirlerin ve yaptığımız yoğun denetimlerin piyasanın işleyişi noktasında müspet etki yarattığını ve otomotiv piyasasında bir dengelenme süreci yaşandığını gözlemliyoruz. Önümüzdeki günlerde otomotiv piyasasındaki normalleşmenin artarak devam edeceğini öngörmekle birlikte, otomotiv sektörü temsilcilerinin görüşleri de dikkate alınarak, ihtiyaç duyulması halinde, ilave tedbirleri ivedilikle uygulamaya almaktan çekinmeyeceğiz" dedi.
5.11.2023Politika
CarrefourSA Türkiye'de bininci mağazasını açtı
CarrefourSA Türkiye'de bininci mağazasını açtıSabancı Topluluğu şirketi olarak 30 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren CarrefourSA, Cumhuriyetin 100. yılında bin mağaza hedefine ulaştığını duyurdu. Şirketin 56 ilde bin mağazası, 11 bine yakın çalışanı, 14 deposu, 8 bine yakın çiftçi ve üreticisi olduğunu bildirildi.
3.11.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

e ticaretE-İhracattrendyolkadın girişimciyatırım

E Ticaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.