Yapay Zeka

Yapay Zeka

Son dakika yapay zeka haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yapay zeka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yapay zeka haber sayfamızda...

Yapay Zeka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.400 yapay zeka haberi bulunmuştur.
Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne 3 uluslararası ödül
Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne 3 uluslararası ödülVodafone Türkiye, dünyanın en prestijli ödül programlarından 17. ContactCenterWorld Ödülleri’nde bölge finallerinde 3 ödül birden aldı. Şirket “En İyi Teknoloji Yeniliği (İç Çözüm)” dalında Altın, “En İyi Müşteri Hizmetleri” ve “En İyi Satış Kampanyası” dallarında ise Gümüş ödülün sahibi oldu.
24.06.2022Kurumsal
Büyükekşi: 1959 öncesi şampiyonluklar geçmişin konusu, öncelikle geleceğe bakacağız
Büyükekşi: 1959 öncesi şampiyonluklar geçmişin konusu, öncelikle geleceğe bakacağızTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi önlerinde çok acil çözmeleri gereken konular olduğunu belirterek "Değişim yapmak için kurulları değiştirmek istiyoruz" dedi.  Başta MHK olmak üzere kurulları tekrar oluşturacaklarını belirten Büyükekşi, 1959 öncesi şampiyonluklar ile ilgili soruya ise "Henüz önümüze bu konuyla ilgili bir şey gelmedi. Şu an çok daha acil çözmemiz gereken konular var. Bu konu geçmişe yönelik bir konu. Biz şu anda geleceğe bakıyoruz. Bu konuyu daha sonra değerlendirebiliriz" açıklamasında bulundu.
23.06.2022Spor
Yapay zeka, araba satışlarında fotoğraf stüdyosu devrini kapattı
Yapay zeka, araba satışlarında fotoğraf stüdyosu devrini kapattıOnline alışverişte fotoğraf çekimleri, satış performansına doğrudan etki ediyor. Kullanıcıların yüzde 63'ü, satın alma kararlarında iyi fotoğrafların ürün açıklamalarından daha etkili olduğunu söylüyor. Türk mühendislerin geliştirdiği yapay zeka destekli uygulama otomobil satışlarının performansını artırıyor. Türk mühendislerin Bilişim Vadisi Teknokent’te geliştirdiği yapay zeka destekli Carstudio.ai, otomobil satıcılarını fotoğraf stüdyolarından randevu alma, sıra bekleme ve araç başına yüksek maliyetlerle karşılaşma külfetinden kurtarmayı hedefliyor.
23.06.2022Ekonomi
Türkiye ile Suudi Arabistan'dan ortak bildiri
Türkiye ile Suudi Arabistan'dan ortak bildiriCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliahtı ve Başbakan Yardımcısı Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz Al Saud arasında gerçekleşen görüşmenin ardından yayımlanan ortak bildiride "Taraflar, savunma konusunda iki ülkenin çıkarlarına hizmet edecek ve bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunacak şekilde savunma iş birliği alanlarında iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların etkin hale getirilmesi hususunda mutabık kalmışlardır" denildi.
22.06.2022Politika
“İkinci el otomobilde perakende kanalı dijitalleşiyor”
“İkinci el otomobilde perakende kanalı dijitalleşiyor”Otomobil alım satımında dijitalleşmenin hızlandığını söyleyen alicibul.com kurucusu Baran Kurga, “İkinci el otomobilde perakende kanalı dijitalleşiyor. Dijital platformlar kullanılarak yapılan otomobil alım satımı mesafe kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor. Son dönemde yükselen kiralar nedeniyle şehir merkezinden uzaklaşan ve şehir çeperlerindeki oto galeri sitelerine yönelen otomobil satıcılarının, müşteriye erişimde güçlük çekmemesini ve teknolojinin gücüyle daha iyi müşteri deneyimi tasarlamasını olanaklı kılıyor” dedi.
21.06.2022Ekonomi
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışması
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışmasıHacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği ve Yapay Zeka Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Tunca Doğan ve ekibi, kanser gibi ölümcül hastalıklarda yapay zeka ile kişiye özel tedavi yöntemleri geliştirmek amacıyla çalışma başlattı. Doğan, 'Genetik Kaynaklı Hastalıklara Yapay Zeka Yaklaşımı' adlı çalışma ile yapay zekanın hastaya özel tedavi önermesini hedeflediklerini söyledi.
19.06.2022Video
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışması
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışmasıHacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği ve Yapay Zeka Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Tunca Doğan ve ekibi, kanser gibi ölümcül hastalıklarda yapay zeka ile kişiye özel tedavi yöntemleri geliştirmek amacıyla çalışma başlattı. Doğan, 'Genetik Kaynaklı Hastalıklara Yapay Zeka Yaklaşımı' adlı çalışma ile yapay zekanın hastaya özel tedavi önermesini hedeflediklerini söyledi.
19.06.2022Gündem
TFF Başkan adayı Büyükekşi: Türk futbolunun ihtiyacı olan en önemli şey güven
TFF Başkan adayı Büyükekşi: Türk futbolunun ihtiyacı olan en önemli şey güvenTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan adayı Mehmet Büyükekşi, ‘’Gördüm ki bir konuda hepimiz mutabıkız. Türk futbolunun ihtiyacı olan en önemli şey güven’’ dedi.
16.06.2022Spor
‘Yarını kodlayanlar’ projesinde Babalar Günü’ne özel eğitim
‘Yarını kodlayanlar’ projesinde Babalar Günü’ne özel eğitimTürkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin ortak projesi “Yarını Kodlayanlar” kapsamında Babalar Günü’ne özel 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Ebeveyn Eğitimi düzenlenecek. 19 Haziran Pazar günü online olarak gerçekleşecek eğitim sadece erkek katılımcılara açık olacak.
16.06.2022Eğitim
KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell iş birliğiyle dünyaya açılacak
KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell iş birliğiyle dünyaya açılacakTurkcell ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye’nin dijital altyapılarda yerlilik ve millilik hedefleri kapsamında KOBİ'lerin desteklenmesi için İnovasyon ile Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü etkinliği düzenledi.
15.06.2022Teknoloji
Bakan Varank: KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacak
Bakan Varank: KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ülkemizi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi yapmak için çalışıyoruz. Bu noktada KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacak. Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak KOBİ’lerimizin sonuna kadar arkasında yer alacağız" dedi.
14.06.2022Ekonomi
Spectrum Networks, eğitim hizmetlerini Türkiye’ye genişletiyor
Spectrum Networks, eğitim hizmetlerini Türkiye’ye genişletiyorMicrosoft’un eğitim alanındaki önde gelen çözüm ortaklarından Spectrum Networks, 21. yüzyıl yetkinliklerine ihtiyaç duyan şirketlere çözüm sunabilmek için eğitim hizmetlerini Türkiye’ye de taşıdı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Spectrum Networks Satış ve İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pournami Nair, “Dijital becerilere sahip çalışanlara duyulan ihtiyacın arttığı bu dönemde, şirketler yeni işe alım maliyetlerinin yerine mevcut çalışanlarının gelişimine odaklanıyor. Spectrum Networks olarak eğitim faaliyetlerimizi Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Tunus, Hindistan ve Singapur’daki ofislerimizin ardından Türkiye’ye de taşıyoruz” dedi.
14.06.2022Ekonomi
2’nci İstanbul Dijital Sanat Festivali yapıldı
2’nci İstanbul Dijital Sanat Festivali yapıldıKültür ve Turizm Bakanlığı ile Sultangazi Belediyesi’nin destekleri MEZO Dijital tarafından düzenlenen 2’nci İstanbul Dijital Sanat Festivali, 3-12 Haziran tarihleri arasında, Fişekhane Camlı Galeri'de gerçekleşti. 'Dünyadaki tek sürdürülebilir enerji insan yaratıcılığı mıdır?' sorusunu odağına alan etkinlikte gençler dijital sanatla buluştu.
13.06.2022Teknoloji
KOBİ ve Verimlilik Kongresi’nde pandemi krizinin sunduğu fırsatlar konuşuldu
KOBİ ve Verimlilik Kongresi’nde pandemi krizinin sunduğu fırsatlar konuşulduİş dünyası ve akademi, İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin düzenlediği Kobiler ve Verimlilik Kongresinde buluştu.
10.06.2022Eğitim
Türk akademisyenler yapay zeka destekli mülakat robotu geliştirdi
Türk akademisyenler yapay zeka destekli mülakat robotu geliştirdi Türkiye’den 2 akademisyenin geliştirdiği yapay zeka destekli mülakat robotu, işe uygun çalışanı seçme noktasında yöneticilere kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Patron adı verilen yapay zeka mülakat robotu uluslararası patent belgesi almaya hak kazandı.
9.06.2022Eğitim
Sertifikalı “makine öğrenmesi” yaz kampına başvurular açıldı
Sertifikalı “makine öğrenmesi” yaz kampına başvurular açıldıMakine öğrenmesi, yapay zeka, veri analitiği gibi yükselen teknolojiler, işgücü piyasasını dönüştürüyor. İşverenler artık çalışanlarından da bu tarz yetkinlikler bekliyor. 21. yüzyıl becerilerini kazanmak ve geleceğin iş dünyasında söz sahibi olmak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencileri, 22 Haziran’a kadar makine öğrenmesi odaklı ücretsiz yaz kampına başvurabiliyor.  Makine öğrenmesine yönelik yaz kampı çevrimiçi ortamda temmuz ayında gerçekleştirilecek.
9.06.2022Eğitim
Workup ve Workup Agri Girişimcilik Programları’ndan 11 girişim mezun oldu
Workup ve Workup Agri Girişimcilik Programları’ndan 11 girişim mezun olduTürkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve 5 yıldır kesintisiz devam eden Workup Girişimcilik Programı’nın 9’uncu dönem girişimleri ile Workup çatısı altında ilk kez 2021 yılında başlatılan Workup Agri Girişimcilik Programı’nın 1’inci dönem girişimleri, ekosistem paydaşlarının bir araya geldiği etkinlikte mezun oldu.
8.06.2022Ekonomi
Yeşil Gezegen projesinde çocuklar, daha yaşanabilir bir dünya için fikir üretti
Yeşil Gezegen projesinde çocuklar, daha yaşanabilir bir dünya için fikir ürettiTürkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle çocuklarda çevresel farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen “Yeşil Gezegen” projesinin ilk etabı online fikir maratonuyla tamamlandı. Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenen maratonda, proje katılımcısı çocuklar, çevre sorunlarıyla ilgili dijital çözümler sundu. Toplam 55 takımın başvurduğu maratonu “İlkokul” kategorisinde Fantastic Kids adlı takım, “Ortaokul” kategorisinde ise ÇABA adlı takım kazandı.
5.06.2022Gündem
Depremi önceden haber veren uyarı sistemi yapıldı
Depremi önceden haber veren uyarı sistemi yapıldı Deprem sarsıntılarının yerleşim yerine gelişini beklemeden, deprem kaynağının uzaklığına bağlı olarak saniye ya da dakikalar öncesinde depremi haber veren yapay zeka tabanlı deprem erken uyarı sistemi yapıldı. Sistemin Kurucu Ortağı ve CEO'su Ali Emre Erişen, "Saniyeler, dakikalar öncesine kadar programın kullanıldığı sitelerde, apartmanlarda sinyal verilecek. Kullanıcılar da cep telefonlarında bu sinyali alacaklar. Mümkünse dışarı çıkmaları, mümkün değilse uygun pozisyon almalarını sağlamak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.
3.06.2022Gündem
Tıpta son gelişmeler ICORAM 2022 tıp kongresinde ele alındı
Tıpta son gelişmeler ICORAM 2022 tıp kongresinde ele alındıNişantaşı Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ICORAM 2022; tıp alanındaki en son gelişmelerin, yöntemlerin ve yaklaşımların tüm yönleriyle ele alınması amacıyla önde gelen bilim insanlarını, araştırmacıları ve uzmanları bir araya getirdi.
3.06.2022Gündem
İntellium kurucu ortağı Uçar: İşimiz ve amacımız, ülkeden dövizin çıkışını engellemek
İntellium kurucu ortağı Uçar: İşimiz ve amacımız, ülkeden dövizin çıkışını engellemekKocaeli'nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi'nde Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi'ne (Eurıtech) katılan yapay zeka temelli yazılım teknolojileri üreten İntellium firmasının kurucu ortağı Murat Uçar, "İşimiz ve amacımız, ülkeden dövizin çıkışını engellemek. Sektörel bazda, her sektörün ihtiyacı olan verilerin sınıflandırılması, tekelleştirilmesi, verilerin etiketlenmesi, veri sözlüğü haline getirilmesi ve bunların da iş sözlüğü haline getirilmesi üzerine ürünlerimizi geliştiriyoruz" dedi.
2.06.2022Video
İntellium kurucu ortağı Uçar: İşimiz ve amacımız, ülkeden dövizin çıkışını engellemek
İntellium kurucu ortağı Uçar: İşimiz ve amacımız, ülkeden dövizin çıkışını engellemekKocaeli'nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi'nde Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi'ne (Eurıtech) katılan yapay zeka temelli yazılım teknolojileri üreten İntellium firmasının kurucu ortağı Murat Uçar, "İşimiz ve amacımız, ülkeden dövizin çıkışını engellemek. Sektörel bazda, her sektörün ihtiyacı olan verilerin sınıflandırılması, tekelleştirilmesi, verilerin etiketlenmesi, veri sözlüğü haline getirilmesi ve bunların da iş sözlüğü haline getirilmesi üzerine ürünlerimizi geliştiriyoruz" dedi.
2.06.2022Teknoloji
Turkcell, mevcut ses kapasitesini 10 katına çıkardı
Turkcell, mevcut ses kapasitesini 10 katına çıkardıTurkcell, kurulumunu tamamladığı Mobil Ses Dönüşüm Programı’yla ses hizmetinde önemli yeniliklere imza attı. Geniş kapasitesiyle acil durumlara daha hazır ve esnek servis altyapısı sunan dönüşüm programıyla Turkcell, Avrupa’daki en kapsamlı ve sanallaştırılmış mobil şebekelerden biri haline geldi.
27.05.2022Teknoloji
Lise öğrencisinden cerrahlara yön gösterecek yapay zeka projesi
Lise öğrencisinden cerrahlara yön gösterecek yapay zeka projesiLise öğrencisi 18 yaşındaki Emirhan Kurtuluş, beyin ameliyatlarında cerrahlara yön gösterecek yapay zeka sistemi geliştirdi. Yaptığı çalışmayla ABD'de düzenlenen yarışmada Türkiye tarihinde ilk defa dünya birincisi olan ve Stanford Üniversitesi'nden tam burs kazanan Kurtuluş, "Gelecekte Türkiye’ye dönmeyi düşünüyorum. Beni bir yandan akademiyle uğraşan bir yandan da büyük bir teknoloji şirketiyle insanlığa hizmet veren biri olarak göreceksiniz" dedi.
25.05.2022Video
Lise öğrencisinden cerrahlara yön gösterecek yapay zeka projesi
Lise öğrencisinden cerrahlara yön gösterecek yapay zeka projesiLise öğrencisi 18 yaşındaki Emirhan Kurtuluş, beyin ameliyatlarında cerrahlara yön gösterecek yapay zeka sistemi geliştirdi. Yaptığı çalışmayla ABD'de düzenlenen yarışmada Türkiye tarihinde ilk defa dünya birincisi olan ve Stanford Üniversitesi'nden tam burs kazanan Kurtuluş, "Gelecekte Türkiye’ye dönmeyi düşünüyorum. Beni bir yandan akademiyle uğraşan bir yandan da büyük bir teknoloji şirketiyle insanlığa hizmet veren biri olarak göreceksiniz" dedi.
25.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yapay zekaeğitimkobiVodafoneMehmet Büyükekşi

Yapay Zeka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.