Ekonomi

Ekonomi

Son dakika Ekonomi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ekonomi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ekonomi haber sayfamızda...

Ekonomi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.466 ekonomi haberi bulunmuştur.
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile yaptığı ortak basın toplantısında, "11 yıl önce imzaladığımız stratejik ortaklık anlaşması ülkelerimiz arasındaki ilişkilerde çarpan etkisi yaptı. İkili ticaret hacmimiz geçen sene yaklaşık 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı. Gerçek potansiyelimizi hala tam yansıtmayan bu rakamı daha da yukarı taşımayı hedefliyoruz" dedi.
10.08.2022Politika
Hisarcıklıoğlu: Bankalar reel sektöre uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeli
Hisarcıklıoğlu: Bankalar reel sektöre uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeliTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bankalarımızın, fonlama maliyetlerini de dikkate alarak, reel sektörümüze uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeleri beklenmektedir. Böylelikle reel sektörümüz, her türlü olumsuz koşulları en az hasarla atlatarak yatırıma, üretime, ihracata ve istihdama azami katkıyı yapmaya devam edecektir" dedi.
10.08.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'vergi gelirleri' açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'vergi gelirleri' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanlığı, vergi gelirlerine ilişkin tahsilat/tahakkuk oranlarının düştüğü ve vergi gelirlerinin bütçedeki payının azaldığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, "2021 yılı ocak-haziran döneminde cari yıl tahsilat/tahakkuk oranı yüzde 87,6 iken, 2022 yılının aynı döneminde bu oranın yüzde 90,9’a yükseldiği ve 3,3 puan artış olduğu görülmektedir" açıklaması yaptı.
10.08.2022Ekonomi
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı  Blokzinciri teknolojisiyle oluşturulan kripto para birimlerinin, NFT’lerin ve metaverse’ün de dahil olduğu sektör, oyna-kazan (play to earn | P2E) gibi ekonomi modelleriyle etki alanını her geçen gün artırıyor. DappRadar verilerine göre oyuncular, oyun üreticileri ve yayıncılar için ortak bir ekonominin kapısını aralayan GameFi sektöründe bugün itibarıyla bin 800’ü aşkın proje olduğu görülüyor. Bu projelerin en yenisi, video oyun sektörünün en çok sevilen türünün blokzincirine uyarlanmış bir versiyonunu sunan Forfeit olarak öne çıkıyor.
10.08.2022Teknoloji
Fiyat İstikrarı Komitesi'nde 'enflasyon', 'gıda ürünleri' ve 'konut piyasası' gündemi
Fiyat İstikrarı Komitesi'nde 'enflasyon', 'gıda ürünleri' ve 'konut piyasası' gündemiHazine ve Maliye Bakanlığı, 6'ncısı gerçekleştirilen Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısında, güncel enflasyon gelişmeleri, gıda arz güvenliği, stratejik ürünler ve konut piyasasına yönelik tedbirlerin ele alındığını açıkladı.
10.08.2022Ekonomi
Bakan Soylu: Teröristlere nefes aldırmamaya çalışıyoruz
Bakan Soylu: Teröristlere nefes aldırmamaya çalışıyoruzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Girilmeyen her yere girmeye çalışıyor, her yerde üs bölgesi yapmaya çalışıyor ve her yerde terör örgütlerine nefes aldırmamaya çalışıyoruz. Kafalarını çıkaramıyorlar" dedi.
9.08.2022Politika
NFT'ler 2022'nin ilk çeyreğinde 8 milyar dolarlık işlem gördü
NFT'ler 2022'nin ilk çeyreğinde 8 milyar dolarlık işlem gördü Türkçede “nitelikli fikri tapu” olarak adlandırılan ve 2021’e damgasını vuran NFT trendi, bu yılın ilk aylarında da yükselişini korudu. NonFungible tarafından yayımlanan verilere göre, 2022’nin ilk 3 ayında 8 milyar dolarlık işlem gördüğü bilinen NFT’ler, oluşturduğu büyük ekonomiyle bağımsız sanatçıların eserlerini topluluklara ulaştırmasının önünü açtı.
8.08.2022Ekonomi
Akman Holding’ten Ersu’ya 58 milyon TL’lik yatırım
Akman Holding’ten Ersu’ya 58 milyon TL’lik yatırımAkman Holding, Türkiye’nin köklü meyve suyu markası Ersu’ya 58 milyon TL’lik yatırım yaptığını açıkladı. Toplam 58 milyon TL değerinde yatırıma imza atacaklarını söyleyen Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, “Ersu üretim tesislerinde modernizasyona gidiyoruz. Meyve alımlarının tonajları arttıracağız, üretim ve ihracat kapasitelerini yükselteceğiz ve market raflarında yerimizi alacağız” dedi.
8.08.2022Ekonomi
Güney Korelilerden Kore gazilerine ziyaret
Güney Korelilerden Kore gazilerine ziyaret  23’üncü Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali için Türkiye’ye gelen Güney Kore heyeti Kore gazilerini Büyükçekmece’deki Şehit Yakını Gazi ve Gazi Yakını Evi’nde ziyaret etti. Ziyaret sırasında heyet üyeleri gazilere minnetlerini iletirken ‘savaş olmasın’ mesajı verildi. Gaziler de ziyaretten çok memnun olduklarını söyledi.
7.08.2022Gündem
Erdoğan: Türkiye'yi bu küresel fırtınadan da sahil-i selamete mutlaka çıkaracağız
Erdoğan: Türkiye'yi bu küresel fırtınadan da sahil-i selamete mutlaka çıkaracağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomi modelini taviz vermeden uyguladıklarını belirterek, "Hayata geçirdiğimiz politikalarımızın müspet sonuçlarını inşallah önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde özellikle enflasyonda daha net bir şekilde göreceğiz. Türkiye'yi bu küresel fırtınadan da sahil-i selamete mutlaka çıkaracağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG'un direksiyonun başına geçti ve TOGG'u 2023'ün ilk çeyreğinde yollarda göreceğimizi söyledi.
6.08.2022Gündem
Erdoğan-Putin görüşmesi sonrası ortak basın açıklaması yayımlandı
Erdoğan-Putin görüşmesi sonrası ortak basın açıklaması yayımlandıRusya’nın Soçi kentinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesinin sona ermesinin ardından yayımlanan ortak basın açıklamasında, “İki lider bu çerçevede, Ukrayna limanlarından tahıl ve gıda ürünlerinin emniyetli taşınmasına yönelik İstanbul Mutabakatına varılmasında iki ülke arasındaki yapıcı ilişkilerin rol oynadığını teyit etmişlerdir” denildi.
5.08.2022Dünya
Prof. Dr. Işın Çelebi: Önümüzdeki kış zor geçecek
Prof. Dr. Işın Çelebi: Önümüzdeki kış zor geçecekAltınbaş Üniversitesi öğretim üyesi ve eski Ekonomi Bakanı Prof. Dr. Işın Çelebi, enerjideki girdilerin ve gıda arz güvenliğinin ekonomiyi çok boyutlu etkilediğini dile getirdi. Prof. Dr. Çelebi, “Bu süreci çok iyi yönetmek lazım. Enerji ve doğalgaz anlamında önümüzdeki kış çok zor geçecek” uyarısında bulundu.
5.08.2022Ekonomi
AK Parti'li İleri: Küresel aktör olma yolunda hızla ilerliyoruz
AK Parti'li İleri: Küresel aktör olma yolunda hızla ilerliyoruzAK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, "Türkiye çok güzel haberlerle de gündeme geliyor. Tahıl koridoru, bunların güzel bir örneğidir. İçeride ekonomik kalkınmada olduğu gibi dış politikada da çok ciddi başarılara imza atan bir ülke haline geldik. Kilit bir ülkeyiz. Küresel aktör olma yolunda hızla ilerliyoruz" dedi.
4.08.2022Politika
Türkiye ile Bangladeş iş birliği toplantısı ULUSKON'da gerçekleştirildi
Türkiye ile Bangladeş iş birliği toplantısı ULUSKON'da gerçekleştirildiULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy ile Bangladeş Büyükelçisi Mosud Mannan ULUSKON genel merkezinde bir araya geldi. İkili burada ülkeler arası yapılacak iş birliği üzerine toplantı gerçekleştirdi.
4.08.2022Gündem
Reçineden ekonomiye yıllık 650 bin dolar katkı
Reçineden ekonomiye yıllık 650 bin dolar katkıOdun dışı orman ürünlerinin üretimini desteklemek için eylem planları yürüten Orman Genel Müdürlüğü (OGM), plastik sanayisinden tıp alanına kadar pek çok sektörde kullanılan reçinenin 2021 yılı üretiminden ekonomiye 650 bin dolar döviz girdisi sağladı. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Ülkemizde reçine ve türevlerinin ticaret hacmi 600 milyon dolar civarında. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre geçtiğimiz yıl bin 280 ton reçine üretimi yapıldı. Ülkemiz ormanlık sahalarında 2022 yılı sonuna kadar 640 ton ham reçine üretimi gerçekleştirilerek ülke ekonomisine kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.
4.08.2022Ekonomi
MNG Kargo’da üst düzey atama
MNG Kargo’da üst düzey atama MNG Kargo’da önemli bir organizasyon değişikliği yaşandı. 2017 yılından bu yana şirkette CFO olarak görev yapan Kağan Gündüz, İcra Kurulu Başkanlığı(CEO) görevine atandı. Son 3,5 yıldır bu görevi yürüten Salim Güneş ise yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.
4.08.2022Ekonomi
İzmir Medical Park'ın marka ismi Medical Point oldu
İzmir Medical Park'ın marka ismi Medical Point olduSENTEZ Sağlık Hizmetleri, Medical Park Hastaneler Grubu'ndan ayrılarak marka ismini Medical Point olarak değiştirdi. Düzenlenen basın toplantısı ile Medical Point Hastaneler Grubu tanıtıldı.
Karbon ayak izini sıfırlayan kripto projesi geliştirildi
Karbon ayak izini sıfırlayan kripto projesi geliştirildi Ülkelerin ekolojik etkilerinde kişi başına düşen karbon ayak izinin payı önemli bir yer tutuyor. Yenilikçi uygulamalarla kişi başına düşen karbon ayak izini düşürmeye yarayan aktiviteleri teşvik eden blokzinciri teknolojisi, yeni bir ekonomi oluşturuyor. Bu varsayımla başlatılan CarboFoot projesi, hareket aktivitelerini kazanca dönüştürerek çevre dostu eylemlerle karbon ayak izini azaltırken, bireylere ek tasarruf elde etme fırsatı sunuyor.
3.08.2022Ekonomi
Yıllık enflasyon yüzde 79,60 oldu
Yıllık enflasyon yüzde 79,60 olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatları, temmuzda aylık yüzde 2,37 artarken; yıllık enflasyon yüzde 79,60 oldu.
3.08.2022Ekonomi
Sözcü Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Crow ile görüştü
Sözcü Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Crow ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Jason Crow ve beraberindeki heyeti kabul etti.
2.08.2022Politika
Aksa Akrilik ve Akkim, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer aldı
Aksa Akrilik ve Akkim, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer aldıYalova’da faaliyet gösteren Akkök Holding şirketleri Aksa Akrilik ve Akkim Kimya, bu sene de Capital’in “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasında yer aldı. Genel listede ilk 100 şirket arasına girerek, 88’inci basamağa adını yazdıran Aksa Akrilik kimya kategorisinde de 2’nci olurken Akkim, tam 79 sıra birden yükselip 372’nci olmayı başardı.
2.08.2022Kurumsal
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık toplantısını yapmak üzere 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi.
2.08.2022Politika
Bakan Varank: Maden tartışmalarının çoğunluğu siyasi saiklerle oluyor
Bakan Varank: Maden tartışmalarının çoğunluğu siyasi saiklerle oluyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Madenler konusunda ülkemizde zaman zaman farklı tartışmalar olabiliyor. Ben açık konuşacağım. Bunların çoğunluğunun siyasi saiklerle olduğunu bilmemiz gerekiyor. Çanakkale bölgesinde 80 ila 100 milyar dolarlık altın ve gümüş şu anda toprak altında yatıyor" dedi.
2.08.2022Gündem
Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz
Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje ile ilgili hazırlıklar bitmek üzeredir. Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleri ile ev sahibi yapacağız" dedi.
1.08.2022Politika
Barem Ambalaj halka açılıyor
Barem Ambalaj halka açılıyor İzmir, Gaziantep ve Karaman illerindeki 3 üretim tesisiyle faaliyet gösteren Barem Ambalaj, halka arz oluyor. İnfo Yatırım aracılığıyla 3-4 Ağustos tarihleri arasında Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama yöntemiyle gerçekleşecek olan halka arzda şirket hisseleri 36,00 TL’den ihraç edilecek.
1.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiCumhurbaşkanı ErdoğanHazine ve Maliye BakanlığıErdoğantürkiye

Ekonomi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.