Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz

Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 637 cumhurbaskani yardimcisi yilmaz haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yarın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.
24.05.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Yapay zeka alanında 71 yeni program açılması planlanıyor
Cevdet Yılmaz: Yapay zeka alanında 71 yeni program açılması planlanıyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ülkemizde halihazırda 40'tan fazla yapay zeka odaklı yüksek lisans ve doktora programı ile 30'un üzerinde üniversitede ileri analitik, yapay zeka ve robotik araştırma merkezleri bulunuyor. Önümüzdeki dönemde yapay zeka alanında 71 adet yeni ön lisans ve lisans programının açılması planlanıyor" dedi.
23.05.2024 Politika
Yılmaz: İran hükümeti ve halkı ile dayanışmamızı sürdüreceğiz
Yılmaz: İran hükümeti ve halkı ile dayanışmamızı sürdüreceğiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin Tahran'da düzenlenen resmi taziye merasimine katıldı. Yılmaz, yaptığı açıklamada, “İran hükümeti ve halkı ile dayanışmamızı en üst seviyede sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
22.05.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Dışişleri Bakanı Fidan, Tahran’da
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Dışişleri Bakanı Fidan, Tahran’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, helikopter kazasında vefat eden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi için düzenlenecek taziye merasimine katılmak üzere Tahran’a gitti.
22.05.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Fidan, İran'a gitti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Fidan, İran'a gitti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan için düzenlenecek cenaze törenine katılmak üzere İran'ın başkenti Tahran'a gitti.
22.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Başbakan Yardımcısı Neacşu ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Başbakan Yardımcısı Neacşu ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Romanya Başbakan Yardımcısı Marian Neacşu ve beraberindeki heyet ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.
21.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Fidan, İran'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Fidan, İran'a gidiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan için düzenlenecek cenaze törenine katılmak üzere yarın İran'ın başkenti Tahran'a gidecek.
21.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Yatırım Fonu, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Yatırım Fonu, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır Türk Yatırım Fonu'nun Guvernörler Kurulu Açılış Toplantısı'nın ikinci oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu başarı Türk Dünyası olarak hepimizin ortak başarısıdır. Türk Yatırım Fonu Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır; Ülkelerimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Fonu, gelecek nesillere umut ve refah aşılayan bir başarı öyküsü haline getirmek için kararlılıkla birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
18.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesi önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Video
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesi önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Politika
TOBB 80'nci Genel Kurulu resepsiyonu Ankara'da düzenlendi
TOBB 80'nci Genel Kurulu resepsiyonu Ankara'da düzenlendi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TOBB'un 80'nci Genel Kurulu resepsiyonuna katıldı.
16.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve bakanlardan eğitimcilere şiddete tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve bakanlardan eğitimcilere şiddete tepki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Ankara Atatürk Lisesi'ni ziyaret ederek, eğitimcilere destek verdi. Yılmaz, eğitimcilere yönelik şiddette faillere yönelik cezaları artıran yasal düzenlemenin ileriki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söyledi.
13.05.2024 Eğitim
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlığında 'YOİKK toplantısı' gerçekleştirildi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlığında 'YOİKK toplantısı' gerçekleştirildi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısında, YOİKK Eylem Planı kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı.
10.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tüm iş dünyamızı Azerbaycan'da enerji, elektronik, madencilik, tarım, sağlık, bilişim, inşaat sektörleri başta olmak üzere birçok alandaki imkanları değerlendirerek yeni imzalar atmaya davet ediyorum. Azerbaycan firmalarını da ülkemizin devamlı gelişmekte olan yatırım ortamını fırsata çevirmeye davet ediyorum. Geçen yıl itibariyle yüzde 4,5 büyüme kaydetti ekonomimiz. Dünya yüzde 3 büyürken, Türkiye yüzde 4,5 büyüdü ve ilk defa Türkiye 1,1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaşmış oldu. Bununla dünyanın 17'inci büyük ekonomisi konumundayız" dedi.
8.05.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Azerbaycan ile ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur
Cevdet Yılmaz: Azerbaycan ile ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2023 yılında Azerbaycan ile ikili ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur. Ülkemiz, Azerbaycan'ın ihracatında 2'nci, ithalatında ise 3'üncü sırada yer almaktadır. Azerbaycan'ın en önemli ticaret ortaklarından biri olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Hedefimiz, Sayın Cumhurbaşkanlarımız tarafından belirlenen 15 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefini en kısa sürede yakalamaktır'' dedi.
8.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, TİM Başkanı Gültepe ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, TİM Başkanı Gültepe ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü.
4.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC Başbakanı Üstel'i ağırladı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC Başbakanı Üstel'i ağırladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel'i ağırladı. Görüşmede, yürütülen ve planlanan işbirliği projeleri değerlendirildi.
3.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 3. Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu’na katıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 3. Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu’na katıldı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile birlikte Özbekistan’da 3. Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu'nun açılışına katıldı.
2.05.2024 Dünya
Yılmaz, Özbekistan Senatosu Başkanı Narbayeva ile görüştü
Yılmaz, Özbekistan Senatosu Başkanı Narbayeva ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarını sürdürdüğü Taşkent’te Özbekistan Senatosu Başkanı Tanzila Narbayeva görüştü.
1.05.2024 Dünya
Yılmaz, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü
Yılmaz, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Özbekistan’da Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.
1.05.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan’da
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Özbekistan’da Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Maliye Bakanı Cemşit Kuçkarov başkent Taşkent’te bir araya geldi.
1.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan'a gidiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarda bulunmak üzere yarın Özbekistan'a gidiyor.
30.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamu tasarruflarının çok çok önemli olduğunu düşünüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamu tasarruflarının çok çok önemli olduğunu düşünüyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalyon Holding'in yapımını üstlendiği Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kamuda tasarruf tutarlarının sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Maliye politikası kısmında kamu tasarruflarının çok çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Şimdi tek tek maddelere girmemiz doğru olmaz diye düşünüyorum. Çünkü bu değerlendirme, teknik çalışma süreci devam ediyor" dedi.
27.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Romanya’da dün Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile bir araya geldi.
27.04.2024 Dünya
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni Kalyon Holding'in yapımını üstlendiği Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye müteahhitlik hizmetlerinde kendisini ispatlamış bir ülke. Dünyada, Çin'den sonra ikinci konumdayız. İlk 250 firmadan 40'ı Türk şirketi. Romanya'da da son dönemlerde özellikle bunun bir ivme kazandığını görüyoruz. Şu anda 11 bir milyar dolar civarında bir müteahhitlik hacmine ulaşmış durumdayız. Bunun artarak devam etmesini diliyoruz. Bugün temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz Podişor doğal gaz projesi bunlardan bir tanesi" ifadelerini kullandı. Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murathan Kalyoncu ise, "Bugün ilk boruların kanala indirilmesine birlikte şahit olacağımız, Karadeniz Kıyısı-Podişor Doğalgaz Boru Hattı'nın; Romanya ile olan ekonomik ilişkimize yeni bir ivme ve dinamizm kazandıracak önemde bir proje olduğunu düşünüyorum. Kalyon İnşaat olarak bu projede gösterdiğimiz başarı sadece şirketimizin değil, ülkemizin de mühendislik kapasitesi ve gücünü tüm dünyaya göstermektedir" dedi.
26.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı cumhurbaşkanı yardımcısı yılmaz Özbekistan iran

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.