Cevdet Yılmaz

Cevdet Yılmaz

Son dakika Cevdet Yılmaz haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cevdet Yılmaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cevdet Yılmaz haber sayfamızda...

Cevdet Yılmaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 514 cevdet yilmaz haberi bulunmuştur.
Cevdet Yılmaz: İşsizlik verisi OVP beklentilerimizde iyi performans gösterdi
Cevdet Yılmaz: İşsizlik verisi OVP beklentilerimizde iyi performans gösterdi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, şubat ayı işsizlik verisinin yüzde 8,7 oranla bir önceki aya ve Orta Vadeli Program (OVP) beklentilerine göre iyi performans gösterdiğini belirtti.
15.04.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Bölgemizde artan gerilimin biran önce düşmesini diliyoruz
Cevdet Yılmaz: Bölgemizde artan gerilimin biran önce düşmesini diliyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bölgemizde artan gerilimin bir an önce düşmesini ve dikkatlerin Gazze'de yaşanan insanlık suçlarına yoğunlaşmasını diliyoruz" dedi.
14.04.2024 Politika
Yılmaz'dan, Gazze'de saldırıya uğrayan TRT Arabi ekibine geçmiş olsun mesajı
Yılmaz'dan, Gazze'de saldırıya uğrayan TRT Arabi ekibine geçmiş olsun mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gazze'de TRT Arabi ekibinin İsrail'in saldırısına uğraması sonucu ağır yaralanan Sami Şahada’ya ve TRT Arabi'ye geçmiş olsun mesajı paylaştı.
12.04.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Birliğimizi daha da pekiştireceğiz
Cevdet Yılmaz: Birliğimizi daha da pekiştireceğiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Her ne kadar hüzünlü olsak da bayramı da elbette, bayramın sevincini, neşesini de toplum olarak ve bütün Müslümanlar olarak yaşayacağız. Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz inşallah" dedi.
10.04.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Sürdürülebilir büyümeyi sağlamaya kararlıyız
Cevdet Yılmaz: Sürdürülebilir büyümeyi sağlamaya kararlıyız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, şubat ayı sanayi üretim endeksi verilerine ilişkin, "Önümüzdeki dönemde enflasyonla kararlılıkla mücadele ederken üretime, yatırıma ve ihracata vereceğimiz desteklerle daha dengeli ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamaya kararlıyız" dedi.
8.04.2024 Ekonomi
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili çalışmalarının olduğunu belirterek, "Bir taslak çalışmamız var. Bilim kurulu üzerinde çalışıyor. Avukat meslektaşlarımızın, barolarımızın da görüşlerini almaya devam ediyoruz. İnşallah 28'inci dönem parlamentosunun takdirlerine taslağımızı önce Cumhurbaşkanlığı'mıza ve sonrasında da meclis grubumuza ve milletvekillerimize, takdirlerine sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
5.04.2024 Gündem
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili çalışmalarının olduğunu belirterek, "Bir taslak çalışmamız var. Bilim kurulu üzerinde çalışıyor. Avukat meslektaşlarımızın, barolarımızın da görüşlerini almaya devam ediyoruz. İnşallah 28'inci dönem parlamentosunun takdirlerine taslağımızı önce Cumhurbaşkanlığı'mıza ve sonrasında da meclis grubumuza ve milletvekillerimize, takdirlerine sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
4.04.2024 Politika
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yılın ikinci yarısında enflasyonda kalıcı gerileme beklenmektedir
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yılın ikinci yarısında enflasyonda kalıcı gerileme beklenmektedir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı ardından, "Programımızın temel hedefi olan enflasyonu kalıcı olarak düşürmeye yönelik güçlü politikaları uygulamaya devam ediyoruz. Para politikasındaki sıkı duruşun ihtiyatlı maliye politikası ile desteklenmesi neticesinde yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme beklenmektedir" denildi.
3.04.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Kalıcı refah artışı sağlayacağız
Cevdet Yılmaz: Kalıcı refah artışı sağlayacağız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu yılın 2'nci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız" dedi.
1.04.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Seçimin demokratik olgunluk içinde tamamlanması önemli
Cevdet Yılmaz: Seçimin demokratik olgunluk içinde tamamlanması önemli Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara’da oyunu kullandı. Yılmaz, seçimin demokratik olgunluk içinde tamamlanmasının önemli olduğunu söyledi.
31.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Demokraside de kalkınmada da bizimle yarışamazlar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Demokraside de kalkınmada da bizimle yarışamazlar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Demokraside de kalkınmada da bizimle yarışamazlar. Bazıları lafını ediyor, oturduğunuzda maşallah demokrasi, barış, özgürlük, her türlü lafı ediyorlar. Ama güzel bir sözümüz var. ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.’ Söyleyenlerin davranışlarına bakmak gerekiyor. Davranışı gerçekten barışa mı hizmet ediyor? Demokratik bir davranış mı, buna bakmak gerekiyor” dedi.
30.03.2024 Politika
İkinci bir 5 yıla bu İstanbul’un tahammülü yok
İkinci bir 5 yıla bu İstanbul’un tahammülü yok Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kanaat önderleri ile çeşitli STK temsilcileriyle iftarda bir araya geldi. Yılmaz, “Eskiden gelen bir sermaye var. O sermayeden yiyerek 5 yıl idare edebilirsiniz. İkinci bir 5 yıla bu İstanbul’un tahammülü yok. İnşallah İstanbul, 31 Mart’ta gerçek belediyecilik diyecek ve Murat Kurum başkanımıza destek verecek" dedi.
29.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İstanbul'un geleceğine yatırım yapmak zorundayız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İstanbul'un geleceğine yatırım yapmak zorundayız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "İstanbul'un bir 5 sene daha yatırımsız geçirmeye tahammülü yok. İstanbul'un geleceğine yatırım yapmak zorundayız" dedi.
28.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Video
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bazıları vadettiklerini bile hatırlamıyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bazıları vadettiklerini bile hatırlamıyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ne söylediysek onu sonuna kadar gerçekleştirmek için gece gündüz uğraştık. Bazıları bırakın vaatlerini yapmayı, ne vadettiklerini bile hatırlamıyorlar. Seçimden sonra unutuyorlar" dedi.
26.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Enflasyon 2025’te yüzde 15’lere, 2026'da tek hanelere düşecek
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Enflasyon 2025’te yüzde 15’lere, 2026'da tek hanelere düşecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu yılın ortalarından itibaren göreceksiniz enflasyonda düşüşler başlayacak. Bu işler böyle hemen olmuyor. Dünyada da bizde de. Aşama aşama gerçekleştiriyorsunuz. Belli bir zaman alıyor. Yılın ortasından itibaren düşmeye başlayacak. Gelecek yıl yüzde 15'lere düşürmeyi hedefliyoruz. 2026'da ise yeniden tek hane olacak inşallah. Biz başkaları gibi laf olsun diye söylemiyoruz. Planını, programın, politikalarını yapmış durumdayız" dedi.
25.03.2024 Politika
Türkiye'de işsizlik oranı, son 10 yılın en düşük seviyesine indi
Türkiye'de işsizlik oranı, son 10 yılın en düşük seviyesine indi Türkiye'de işsizlik oranı, 2023 yılında bir önceki yıla göre 1 puan azalışla yüzde 9,4'e gerileyerek son 10 yılın en düşük seviyesine indi.
25.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kalkınmamızı engellemek isteyenleri bertaraf ettik
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kalkınmamızı engellemek isteyenleri bertaraf ettik Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Yıllarca bölgenin kalkınmasını engelleyerek, refahın önüne geçenlerin bertaraf olmasıyla bu topraklar tarihiyle kültürüyle yeniden ayağa kalmaya başladı. Bölgenin kalkınmasına engel olmak isteyen tüm odaklara rağmen Son 21 yılda Ağrı’ya 84 milyar lira yatırım yaptık” dedi.
24.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Spekülasyonların hiçbir temeli yok
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Spekülasyonların hiçbir temeli yok Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, '1 Nisan spekülasyonlarına' ilişkin, "Vatandaşımız çok rahat olsun. Geçen Mayıs'ta genel seçim yaptık. Bugün bir yerel seçim yapıyoruz. Biz Meclis'imizi seçtik Cumhurbaşkanımızı da seçtik. Yerel seçimde milli politikaların değişmesini beklemek hiçbir temele sahip değil" diye konuştu.
23.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 2026'da tek haneli enflasyona ulaşacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 2026'da tek haneli enflasyona ulaşacağız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2025 yılında orta vadeli programımızdaki hedefimiz yüzde 15 civarında bir enflasyon. 2026'ya geldiğimizde ise tek haneli enflasyonlara yeniden ulaşacağız. Bunun planını, programını, politika setini oluşturmuş durumdayız. Kararlı bir şekilde de bunu hayata geçiriyoruz" dedi.
23.03.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Laf edenler, algı oluşturanlar değil, gerçek belediyecilik yapanlar kazanacak
Cevdet Yılmaz: Laf edenler, algı oluşturanlar değil, gerçek belediyecilik yapanlar kazanacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Milletimiz ne yaparsa başımızın üstünde. Ama inanıyoruz ki bu seçimde de laf edenler, algı oluşturanlar değil, gerçek belediyecilik yapanlar, halka hizmet edenler, şehre hizmet edenler kazanacak diye inanıyoruz. Halkımız onlara, güç verecek diye inanıyoruz" dedi.
22.03.2024 Politika
Kurum: Kıbrıs’ı bambaşka bir cazibe merkezi haline getireceğiz
Kurum: Kıbrıs’ı bambaşka bir cazibe merkezi haline getireceğiz AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Beyoğlu’nda bir otelde düzenlenen ‘1. Kentler ve Kültürler Buluşması’na katıldı. Programda konuşan Kurum, “Kıbrıs’ın Güney’inde Rum devleti varsa, Kuzey’inde de Türk devleti vardır. KKTC vardır. Ve bu hiçbir şekilde değişmedi, değişmeyecektir. Çünkü Kıbrıs, bizim milli davamızdır. Ve biz her zaman Kıbrıs Türkü'nün yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Biz Kıbrıs’ı Doğu Akdeniz’in incisi, gözdesi yapacağız, bambaşka bir cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.
21.03.2024 Politika
Şehit tabip teğmen, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit tabip teğmen, son yolculuğuna uğurlandı Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Tabip Teğmen Hulusi Elçi'nin (27) cenazesi, memleketi Bingöl'de toprağa verildi.
20.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bu yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bu yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmiş olacağız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asıl hedeflerinin dirençli şehirler olduğunu belirterek, "Ülkemiz üç kıtanın ortasında, deprem başta olmak üzere afet riski yüksek bir coğrafyada yaşıyoruz. Dolayısıyla bu konularda da depremzedelerimizin sorunlarını çözmek için 950 şantiyede 110 bin personelle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Her ay onunla ilgili bir grup teslim etmek suretiyle bu yıl sonuna kadar inşallah 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız" dedi.
19.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

cevdet yılmaz seçim ak parti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Gazze

Cevdet Yılmaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.