İhracat

İhracat

Son dakika ihracat haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ihracat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ihracat haber sayfamızda...

İhracat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.486 ihracat haberi bulunmuştur.
Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyiş
Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyişArtvin'in Hopa ilçesi Karadeniz Sahil Yolu Esenkıyı Tüneli mevkisinde meydana gelen ve 1 TIR şoförünün hayatını kaybettiği heyelanda yola düşen dev kayaların kaldırılması için çalışma yürütülüyor. Sarp Sınır Kapısı'ndan geçiş yaparak Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine ulaşmak isteyen şoförler de heyelanlı sahada uzayıp giden TIR kuyruğunda korkulu bekleyişlerini sürdürüyor. TIR şoförü Kazım Demirkıran, "Burada endişeli bekleyişin sona erebilmesi için en az 1000 araçlık TIR parkı şart. Böyle yol boylarında beklemek olmuyor" dedi.
3.07.2022Video
AK Parti'li Yıldırım: Bugün en stratejik ürünlerimizi kendi imkanlarımızla yapar hale geldik
AK Parti'li Yıldırım: Bugün en stratejik ürünlerimizi kendi imkanlarımızla yapar hale geldikAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bursa'da Kent Meydanı- Terminal, Tramvay Hattı'nın açılışını gerçekleştirdi. Tramvayla test sürüşü yapan Yıldırım, T2 Tramvay Hattı'nın yerli ve mili imkanlarla yapıldığını hatırlatarak, "Ne kadar güzel. Her şey yerli. Araçlar yerli, raylar yerli. Yerli ve milli olmak bambaşka bir şey. Bugün en stratejik ürünlerimizi bile kendi imkanlarımızla yapar hale geldik" dedi.
2.07.2022Politika
Bakan Muş: Haziran ayı ihracatı 23,4 milyar dolar oldu
Bakan Muş: Haziran ayı ihracatı 23,4 milyar dolar olduTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5 artarak 23,4 milyar dolar olduğunu söyledi. Bakan Muş, "Memnuniyetle belirtmek isterim ki bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır. Böylelikle, 2022 yılının ilk altı ayının tamamında, en yüksek aylık ihracat değerine ulaştık ve altıda altı yaptık" dedi.
2.07.2022Ekonomi
Akıncı'dan LGK-82 ile başarılı atış
Akıncı'dan LGK-82 ile başarılı atışMilli TİHA Bayraktar AKINCI, yerli olarak geliştirilen ve ilk kez bir İHA'dan atılan LGK-82 (Lazer Güdüm Kiti) ile gerçekleştirdiği test atışında hedefi tam isabetle vurdu.
2.07.2022Video
Akıncı'dan LGK-82 ile başarılı atış
Akıncı'dan LGK-82 ile başarılı atışMilli TİHA Bayraktar AKINCI, yerli olarak geliştirilen ve ilk kez bir İHA'dan atılan LGK-82 (Lazer Güdüm Kiti) ile gerçekleştirdiği test atışında hedefi tam isabetle vurdu.
2.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni asgari ücret net 5 bin 500 TL olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni asgari ücret net 5 bin 500 TL olacaktırCumhurbaşkanı Erdoğan yeni asgari ücreti açıklayarak, "Asgari ücrete temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 oranında bir ara artış yapıyoruz. Buna göre yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olacaktır. İşçi başına devletimiz işverenlere 100 lira destek verecektir" dedi. (Yayını izlemek için aşağıdaki Youtube linkimize tıklayınız.)
2.07.2022Gündem
Bakan Nebati: Kadın girişimcilerin artması, yarınlara güvenle bakmamızı sağlıyor
Bakan Nebati: Kadın girişimcilerin artması, yarınlara güvenle bakmamızı sağlıyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ülkemizde kadın girişimcilerin sayısının her geçen gün artıyor olması, yarınlara her bakımda güvenle bakmamızı sağlıyor. Evinde çalışarak üreten, çocuklarının geleceği için ter döküp emek veren tüm kadınlarımızı selamlıyorum" dedi.
1.07.2022Gündem
Zelenski: Yılan Adası stratejik bir nokta ve Karadeniz'deki durumu önemli ölçüde değiştiriyor
Zelenski: Yılan Adası stratejik bir nokta ve Karadeniz'deki durumu önemli ölçüde değiştiriyorUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, gece saatlerinde yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Yılan (Zmiinyi) Adası’nın özgür olduğunu belirterek, “Zmiinyi Adası stratejik bir nokta ve Karadeniz'deki durumu önemli ölçüde değiştiriyor. Bu henüz güvenliği garanti etmiyor, henüz düşmanın geri dönmeyeceğini garanti etmiyor ancak işgalcilerin eylemlerini önemli ölçüde sınırlandırıyor” dedi.
1.07.2022Dünya
İzmir'de Sağlık Turizmi Zirvesi yapıldı
İzmir'de Sağlık Turizmi Zirvesi yapıldıİZMİR'de Hürriyet Gazetesi tarafından Sağlık Turizmi Zirvesi gerçekleştirildi. Kentin sağlık turizmi potansiyelinin geniş kapsamlı ele alındığı zirvede, ilgili paydaşlar bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.
30.06.2022Sağlık-Yaşam
Dağı tıraşlayıp, zirveye OSB kurdular
Dağı tıraşlayıp, zirveye OSB kurdularTrabzon'da, deniz seviyesinden 750 metre yükseklikteki dağın zirvesi iş makineleriyle tıraşlanarak, Şinik Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kuruldu. 120 hektarlık alanda kurulan 34 fabrikada; makineden gıdaya, metal işlemeden mobilyaya kadar pek çok sektörde üretim yapılırken, 1000'e aşkın kişi de istihdam ediliyor. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, "Şinik OSB, arazi yapısı olarak oldukça zor bir bölge. Dağlar, tepeler tıraşlanarak OSB oluştu. Bu bölgede yatırımlar sürüyor" dedi.
30.06.2022Video
Savunma sanayisinde faaliyet gösteren CANiK’e ABD’den ödül
Savunma sanayisinde faaliyet gösteren CANiK’e ABD’den ödül Dünyanın 69 ülkesine ihracat gerçekleştiren global marka CANiK, ABD’de silah endüstrisinin Oscar’ları olarak kabul edilen ICA 2022’de, 4’üncü kez ödül alma başarısı gösterdi.
30.06.2022Kurumsal
Yerli yazılım şirketinden 15 ülkeye ihracat
Yerli yazılım şirketinden 15 ülkeye ihracatTeknoloji ve yazılım şirketi OBASE, aralarında ABD, İsveç, Hollanda, Birleşik Krallık, Katar, Polonya, İsrail, Romanya, Belçika, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Makedonya, Belarus ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nin (KKTC) de bulunduğu 15 ülkeye kendi ürettiği yazılımları ihraç ediyor.
30.06.2022Teknoloji
Ersözlü: Tarım Fuarı ile Türkiye’deki makine ihracatını 2 milyar dolara çıkaracağız
Ersözlü: Tarım Fuarı ile Türkiye’deki makine ihracatını 2 milyar dolara çıkaracağızTarım makineleri ve teknolojileri sektöründe Türkiye’nin ilk B2B fuarı AgroShow Eurasia’nın tanıtım lansmanı 29 Haziran’da gerçekleşti. TÜYAP tarafından, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) iş birliği ile düzenlenecek fuarla ilgili lansmanda açıklamalarda bulunan TÜYAP Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Şu anda Türkiye’nin tarım makinalarındaki ihracat rakamı 1 milyar dolar. Biz gerçekleştireceğimiz fuarla bunu 2 milyar dolara çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.
29.06.2022Video
Ersözlü: Tarım Fuarı ile Türkiye’deki makine ihracatını 2 milyar dolara çıkaracağız
Ersözlü: Tarım Fuarı ile Türkiye’deki makine ihracatını 2 milyar dolara çıkaracağızTarım makineleri ve teknolojileri sektöründe Türkiye’nin ilk B2B fuarı AgroShow Eurasia’nın tanıtım lansmanı 29 Haziran’da gerçekleşti. TÜYAP tarafından, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) iş birliği ile düzenlenecek fuarla ilgili lansmanda açıklamalarda bulunan TÜYAP Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Şu anda Türkiye’nin tarım makinalarındaki ihracat rakamı 1 milyar dolar. Biz gerçekleştireceğimiz fuarla bunu 2 milyar dolara çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.
29.06.2022Ekonomi
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğiz
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız liderliğinde dün İsveç ve Finlandiya ile varılan mutabakat, terörle mücadelede konusunda tüm ülkelere örnek olacak bir iş birliği adımıdır. Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
29.06.2022Gündem
Teknoloji, iklimlendirme sektöründeki talepleri şekillendiriyor
Teknoloji, iklimlendirme sektöründeki talepleri şekillendiriyorSon yıllarda yaşanan teknolojik ilerlemeler iklimlendirme sektöründe de büyük değişim ve dönüşüme yol açtı. Özellikle üretim ve hizmet sektörünün konforunu, devamlılığını sağlayacak endüstriyel iklimlendirme cihazları, ihtiyaca göre şekillendi. Boreas Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı İzzet Tanyol “Biz veri merkezlerinin yüksek teknolojili ve verimlilik odaklı iklimlendirme cihazı beklentileri için özel olarak geliştirdiğimiz ürünlerimizle dünya üzerindeki müşterilerimizin arz ve taleplerini karşılıyoruz” dedi.
29.06.2022Teknoloji
Eczacıbaşı, ilaç şirketi Gensenta’yı 135 milyon dolara satın alacak
Eczacıbaşı, ilaç şirketi Gensenta’yı 135 milyon dolara satın alacakEczacıbaşı, Türkiye ve dış pazarlarda ilaç alanında stratejik önemde bir satın almaya imza attı. ABD’li öncü ilaç şirketi Amgen’in sahip olduğu Türkiye’nin ilk ilaç şirketlerinden ve geçtiğimiz yıllarda sektörde iki kez ihracat şampiyonluğu elde eden Gensenta’yı satın alan Eczacıbaşı, ihracat pazarlarında gücüne güç kattı. Eczacıbaşı, Gensenta’nın yüzde 99.96’sı için 135 milyon dolar ödeyecek Satın alma işlemi, Rekabet Kurulu onayının ardından tamamlanacak.
29.06.2022Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İzmir sanayinin 2'nci lider şehri
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İzmir sanayinin 2'nci lider şehriEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Haziran ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "90 bin üreticimizi 4 bin ürünümüzü analiz ettik. Sanayinin lider şehirleri ortaya çıktı. İzmir burada ikinci. İstanbul'dan sonra İzmir geliyor. Türkiye'nin zenginleşmesine sağladığı katkılardan dolayı İzmir, bizim göz bebeğimiz" dedi.
27.06.2022Ekonomi
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldı
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldıÖz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, Rusya-Ukrayna savaşının tekstil sektörünü olumsuz etkilediğini belirterek, "Verilere baktığımız zaman geçen yıla göre, 136 milyon dolar bir azalma yaşanmış. Total ihracatımız 20 milyar doların üzerinde. 136 milyon dolar aslında devasa bir rakam değil. Fakat yine de bir kayıp var. Bu kaybın bir an önce telafi edilmesi gerekir" dedi.
27.06.2022Video
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldı
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldıÖz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, Rusya-Ukrayna savaşının tekstil sektörünü olumsuz etkilediğini belirterek, "Verilere baktığımız zaman geçen yıla göre, 136 milyon dolar bir azalma yaşanmış. Total ihracatımız 20 milyar doların üzerinde. 136 milyon dolar aslında devasa bir rakam değil. Fakat yine de bir kayıp var. Bu kaybın bir an önce telafi edilmesi gerekir" dedi.
27.06.2022Ekonomi
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalı
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalı  Türkiye Genç iş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, sanayicinin tüm olumsuz gelişmelere rağmen üretim heyecanı ve ihracatı artırma çabasını sürdürdüğünü belirterek, “Ekonomik kriz dünyada birçok ülkeyi etkiliyor ancak, başta yüksek enerji maliyetleri olmak üzere sanayicinin çözüm beklediği sorunlara bir an önce el atılmalı” dedi.
27.06.2022Ekonomi
'Savunma ve Güvenlik Fuarı' Ankara’da kapılarını açıyor
'Savunma ve Güvenlik Fuarı' Ankara’da kapılarını açıyorSavunma ve Güvenlik Konferans ve Fuarı SEDEC, 206 savunma sanayi firmasını çatısı altında toplayan SaSaD'ın stratejik ortaklığında 28 Haziran’da başlıyor.
26.06.2022Gündem
Çocuk konfeksiyon ürünlerinin yüzde 70'i Bursa'dan
Çocuk konfeksiyon ürünlerinin yüzde 70'i Bursa'danBursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Vişne Ticaret Bölgesi'nde bebek ve çocuk kıyafeti üreten 4 bin firma, ürünlerinin yüzde 70'i ihraç ediyor, yüzde 30'u ise iç pazara sunuyor. Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız, "Vişne Caddesi'ndeki üreticiler olarak Türkiye'deki çocuk konfeksiyon ürünlerinin 70'ini üretiyoruz. Kendi etiketlerimizi ve tasarımlarımızı üretiyoruz" dedi.
26.06.2022Video
Bakan Nebati: Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon
Bakan Nebati: Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyonHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadele ediyoruz. Birinci sıradaki önceliğimiz, enflasyon. Bu mücadeleden de Allah'ın izniyle galip gelecek, bizler olacağız" dedi.
24.06.2022Ekonomi
ASELSAN’ın Ar-Ge yatırımları 5 milyar 615 milyon TL’ye ulaştı
ASELSAN’ın Ar-Ge yatırımları 5 milyar 615 milyon TL’ye ulaştıASELSAN, ‘Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri’ araştırmasına göre 2021 yılında en çok Ar-Ge harcaması yapan şirket oldu. ASELSAN’ın Ar-Ge yatırımları 2021 yılında 5 milyar 615 milyon TL’ye ulaştı.
23.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ihracatsektörbursaakıncıteknoloji

İhracat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.