Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı

Son dakika Ticaret Bakanlığı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ticaret Bakanlığı haber sayfamızda...

Ticaret Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.820 ticaret bakanligi haberi bulunmuştur.
İstanbul Havalimanı'nda uyuşturucuyu spor ayakkabı tabanına gizlemişler
İstanbul Havalimanı'nda uyuşturucuyu spor ayakkabı tabanına gizlemişler Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri İstanbul Havalimanı'nda 3 farklı operasyon düzenledi. Operasyonlarda spor ayakkabı tabanına ve valiz içine gizlenmiş uyuşturucu madde ele geçirildi.
29.05.2024 Gündem
Bakan Bolat: Gümrük Birliği'nde sıkıntıları aşmak için çalışıyoruz
Bakan Bolat: Gümrük Birliği'nde sıkıntıları aşmak için çalışıyoruz Ticaret Bakanı Ömer Bolat, yarın Brüksel'e gerçekleştireceği ziyarette Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Ticaret Komiseri Valdis Dombrovskis ile bir araya geleceğini belirterek, "Çabalarımız, Gümrük Birliği'nin işleyişinde var olan sıkıntıları bir nebze olsun aşmak ve vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, Avrupa Birliği (AB) ile ticaretimizi, özellikle de ihracatımızı artırabilmek” dedi.
29.05.2024 Video
Bakan Bolat: Gümrük Birliği'nde sıkıntıları aşmak için çalışıyoruz
Bakan Bolat: Gümrük Birliği'nde sıkıntıları aşmak için çalışıyoruz Ticaret Bakanı Ömer Bolat, yarın Brüksel'e gerçekleştireceği ziyarette Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Ticaret Komiseri Valdis Dombrovskis ile bir araya geleceğini belirterek, "Çabalarımız, Gümrük Birliği'nin işleyişinde var olan sıkıntıları bir nebze olsun aşmak ve vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, Avrupa Birliği (AB) ile ticaretimizi, özellikle de ihracatımızı artırabilmek” dedi.
29.05.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Kooperatiflerimiz, toplumsal dayanışmanın ve sürdürülebilir kalkınmanın temel taşlarıdır
Bakan Bolat: Kooperatiflerimiz, toplumsal dayanışmanın ve sürdürülebilir kalkınmanın temel taşlarıdır Ticaret Bakanı Ömer Bolat, tarım satış kooperatifçiliğini bir miras olarak gördüklerini belirterek, "Bu mirası geleceğe taşımak ve çiftçilerimizin ekonomik ve sosyal refahını arttırmak için kooperatiflerimize destek vermeye devam edeceğiz. Kooperatiflerimiz sadece ekonomik kalkınmanın değil, aynı zamanda toplumsal dayanışmanın ve sürdürülebilir kalkınmanın da temel taşlarıdır" dedi.
28.05.2024 Gündem
Mersin ve Kocaeli limanlarında 1,2 milyar liralık gümrük kaçağı eşya ele geçirildi
Mersin ve Kocaeli limanlarında 1,2 milyar liralık gümrük kaçağı eşya ele geçirildi Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin ve Kocaeli limanlarında düzenlenen operasyonlarda 1 milyar 22 milyon Türk lirası değerinde gümrük kaçağı eşya ele geçirildiğini açıkladı.
28.05.2024 Gündem
Ticaret Bakanlığı: 2024 yılı e-ticaret hacmi öngörüsü 3,4 trilyon lira
Ticaret Bakanlığı: 2024 yılı e-ticaret hacmi öngörüsü 3,4 trilyon lira Ticaret Bakanlığı, 2024 yılında ise elektronik ticaret (e-ticaret) hacminin 3,4 trilyon lira ve işlem sayısının da 6,67 milyar adet olarak öngörüldüğünü açıkladı.
27.05.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Türkiye, 1 trilyon 118 milyar dolarlık üretimi ile dünyanın 17'nci ekonomisidir
Bakan Bolat: Türkiye, 1 trilyon 118 milyar dolarlık üretimi ile dünyanın 17'nci ekonomisidir DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye artık 1 trilyon 118 milyar dolarlık üretimi ile dünyanın 17'nci büyük ekonomisidir. Satın alma gücü paritesi temelinde 11'inci büyük ekonomi olmayı başardık. 2024'ün ilk dört ayını 2023 yılının aynı dönemi ile mukayese ettiğimizde, Türkiye'nin mal ihracatının yüzde 2,7 artarak 83 milyar dolara yükseldiğini görmekteyiz" dedi.
25.05.2024 Politika
İzmir'de ev kiralayacak ve satın alacaklara 'dolandırıcılık' uyarısı
İzmir'de ev kiralayacak ve satın alacaklara 'dolandırıcılık' uyarısı İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, son günlerde konut satış ve kiralamalarında dolandırıcılık olaylarının arttığını, vatandaşların bu konuda dikkatli olması gerektiğini belirterek, uyarılarda bulundu. Yetki belgesinin önemini vurgulayan Güleroğlu, "Belge sorgulanmadan yapılan alışverişin sonunda dolandırıcılık olayları yaşanabiliyor. Özellikle İzmir öğrenci şehri olduğu için uygun fiyata kiralık ev ilanı veriyorlar. Bunun da karşılığında kaporaları alıp ortadan kayboluyorlar. Ancak yetki belgesi alan emlakçıların bu tür dolandırıcılık olaylarına karışması mümkün değil" dedi.
25.05.2024 Gündem
Ticaret Bakanlığı: Gümrük Muhafaza ekipleri 4 ayda 725 düzensiz göçmen yakaladı
Ticaret Bakanlığı: Gümrük Muhafaza ekipleri 4 ayda 725 düzensiz göçmen yakaladı Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince, göçmen kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında gümrük kapıları ve limanlarda yapılan denetim ve kontrollerde 2024 yılının ilk 4 ayında 725 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.
25.05.2024 Gündem
Ticaret kanunu Meclis'te kabul edildi
Ticaret kanunu Meclis'te kabul edildi Fahiş Fiyat ve Stokçuluk teklifini içeren, ‘Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ mecliste kabul edildi.
23.05.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması 3'üncü günde de devam etti
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması 3'üncü günde de devam etti TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti'nin sunduğu, 'Kobani Davasındaki Hukuksuzlukların Bütün Boyutlarıyla Araştırılması' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında bugün de tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine birleşime 5 dakika ara verildi.
23.05.2024 Politika
Bakan Bolat: AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş
Bakan Bolat: AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, vize konusundaki sıkıntıları dile getirdiklerini belirterek, "Varhelyi'nin açıklamasına göre, AB Komisyonu, üye ülkelere Türkiye'deki elçilik ve konsolosluklarındaki gerek insan kaynağı gerekse donanım yönünden kapasite artışına gitmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunmuş" dedi.
23.05.2024 Politika
Ticaret Bakanlığı: Tüketiciyi aldatıcı reklamlara 5 ayda 108 milyon lira ceza kesildi
Ticaret Bakanlığı: Tüketiciyi aldatıcı reklamlara 5 ayda 108 milyon lira ceza kesildi Ticaret Bakanlığı, Reklam Kurulu'nca tüketiciyi aldatıcı reklam ve faaliyetlere 5 ayda yaklaşık 108 milyon lira ceza kesildiğini açıkladı.
23.05.2024 Ekonomi
Sahte yetkili servislere 15 milyon lira ceza
Sahte yetkili servislere 15 milyon lira ceza Ticaret Bakanlığı, internet arama motorları ve sosyal medyadan yapılan reklamlara ilişkin yürütülen incelemeler sonucunda, son 2 yılda sahte yetkili servislere 15 milyon lira idari para cezası uygulandığını duyurdu.
22.05.2024 Politika
Yurtdışından getirilen cep telefonları için yeni düzenleme
Yurtdışından getirilen cep telefonları için yeni düzenleme YURTDIŞINDAN getirilen cep telefonları için uygulamada değişikliğe gidildi. Yeni düzenlemeye göre, yolcunun kişisel eşya statüsündeki 1 adet cep telefonuna muafiyet uygulaması devam ederken, yurda sokulmak istenen ikinci cep telefonları teslim edilmeyerek 3 ay boyunca gümrük ambarlarında bekletilecek.
17.05.2024 Gündem
Bakan Bolat: Bizim ihracatımız artıyor; İsrail Türkiye'nin bu kararından sonra ciddi sıkıntılar çekti
Bakan Bolat: Bizim ihracatımız artıyor; İsrail Türkiye'nin bu kararından sonra ciddi sıkıntılar çekti Ticaret Bakanı Ömer Bolat İhracat Seferberliği Zirvesi’nde konuştu. Bakan Bolat konuşmasında İsrail ile ticaretin durdurulmasına değinerek, "Türkiye'nin tutumu dünyada vicdan sahibi herkes tarafından takdir ediliyor. Dünyada bu konuda Türkiye tek. Şu var, 2 Mayıs itibariyle Türkiye'den İsrail'e herhangi ihracat ve ithalat anlamında herhangi bir ticaret yapılmamaktadır. Filistin ile ticaret açıktır ihracat ve ithalat anlamında" dedi.
17.05.2024 Gündem
Restorana, 50 bin liralık 'menüde TL eksik' cezası
Restorana, 50 bin liralık 'menüde TL eksik' cezası Antalya'da menü denetimlerini sıklaştıran Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, şikayet üzerine gittikleri işletmede menülerde 'TL' ibaresinin olmaması nedeniyle 50 bin TL ceza yazdı. İşletmeye eksiklikleri gidermesi için süre verildi.
17.05.2024 Gündem
Orta Doğu’nun en büyük Fintek Fuarına TÖDEB ve Türk markaları damga vurdu
Orta Doğu’nun en büyük Fintek Fuarına TÖDEB ve Türk markaları damga vurdu Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Seamless Middle East 2024 Fuarı’nda Türkiye ilk defa milli katılım ile temsil edildi. Fuar sona ererken fintek şirketlerinin bulunduğu Türkiye pavilyonu ise büyük bir ilgiyle karşılandı.
16.05.2024 Ekonomi
'Karavan üretiminde merdiven altı firmalar arttı'
'Karavan üretiminde merdiven altı firmalar arttı' Türkiye Karavan İmalatçıları ve Tedarikçileri Derneği Başkanı Ahmet Fazlıoğlu, son dönemlerde yoğun ilgi gören karavan imalatçılarının sayısının arttığını belirterek, “Türkiye'de pandemi öncesinde yaklaşık 30-35 civarında üretici bir firma vardı. Şu anda karavan sektöründe binin üzerinde üretici firma var. Merdiven altı, diye tabir ettiğimiz üretici sayısı çok fazla arttı. Burada da hızlı büyüdüğü için kontrolsüz bir büyüme oldu" dedi.
16.05.2024 Video
Dubai’deki fintek fuarında Türk markalara yoğun ilgi
Dubai’deki fintek fuarında Türk markalara yoğun ilgi Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Seamless Middle East 2024 Fuarı’nda Türk fintek şirketleri ilgi odağı oldu. Bu sene 24’üncüsü gerçekleştirilen organizasyonda, Türkiye’yi, Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle, Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin (TÖDEB) öncülüğünde kurulan Türk Pavilyonu’nda yer alan 8 marka temsil ediyor. 750 firma ve 500 konuşmacının katıldığı dev fuara 25 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.
15.05.2024 Ekonomi
Mersin ve Niğde'de 646 milyon liralık kaçakçılığın önüne geçildi
Mersin ve Niğde'de 646 milyon liralık kaçakçılığın önüne geçildi Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin ve Niğde'de yapılan çalışmalarda toplam 646 milyon liralık kaçakçılığın önüne geçildiğini açıkladı.
15.05.2024 Gündem
Türk fintek sektörü Dubai'de
Türk fintek sektörü Dubai'de Orta Doğu'nun en büyük fintek organizasyonlarından Seamless Dubai kapılarını açtı. Dev fuara Türkiye'nin önde gelen fintek markaları da katıldı
14.05.2024 Kurumsal
ABD’nin en büyük ticaret organizasyonu ‘Trade Winds Forumu’, İstanbul’da başladı
ABD’nin en büyük ticaret organizasyonu ‘Trade Winds Forumu’, İstanbul’da başladı ABD Ticaret Bakanlığı liderliğindeki ticaret misyonu ve iş geliştirme forumu ‘Trade Winds Europe/Eurasia’ 16 yıl sonra tekrar İstanbul’da düzenlendi. Yerli ve yabancı 120’den fazla iş insanının bir araya geldiği etkinlikte, ABD Başkonsolosu Julie Eadeh ve ABD Ticaret Bakanlığı'nın uluslararası ticaretten sorumlu danışmanı Marisa Lago, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) etkinliğe ve iki ülke arasındaki iş birliklerine özel açıklamalarda bulundu.
14.05.2024 Video
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı İstanbul’da düzenlenen ABD Ticaret Bakanlığı liderliğindeki ticaret misyonu ve iş geliştirme forumu Trade Winds Europe/Eurasian'ın ikinci günü ABD Büyükelçisi Jeffry Flake ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın konuşmaları ile başladı.
14.05.2024 Video
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı İstanbul’da düzenlenen ABD Ticaret Bakanlığı liderliğindeki ticaret misyonu ve iş geliştirme forumu Trade Winds Europe/Eurasian'ın ikinci günü ABD Büyükelçisi Jeffry Flake ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın konuşmaları ile başladı.  
14.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bakan bolat ticaret bakanlığı ceza fintek ABD

Ticaret Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.