Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı

Son dakika Ticaret Bakanlığı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ticaret Bakanlığı haber sayfamızda...

Ticaret Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.435 ticaret bakanligi haberi bulunmuştur.
Eski Bakan Şükrü Yürür, son yolculuğuna uğurlandı
Eski Bakan Şükrü Yürür, son yolculuğuna uğurlandıAnkara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Ticaret ve Sanayi Bakanı Şükrü Yürür (79), memleketi Ordu’nun Ünye ilçesinde toprağa verildi.
9.12.2023Gündem
Eski Bakan Yürür için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi
Eski Bakan Yürür için TBMM'de cenaze töreni düzenlendiAnkara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Şükrü Yürür (79) için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
8.12.2023Gündem
Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Yürür vefat etti
Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Yürür vefat ettiEski Sanayi ve Ticaret Bakanı Şükrü Yürür (79), tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
7.12.2023Gündem
Motosiklette düzenleme yolda; kullanıcılar umutlu
Motosiklette düzenleme yolda; kullanıcılar umutluTicaret Bakanı Ömer Bolat ikinci el araç satışlarında uygulanan ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay süre ve 6 bin kilometre kullanım uygulamasının motosiklet satışlarında da uygulanacağını açıkladı. Motosiklet Enstitüsü Derneği Genel Koordinatörü Remzi Öztürk, "Fiyatların artması stokların olmaması değil, bu araçların ithal girdi ile üretilmesi. Yani dolar kurunda ki artış, fiyatların artmasında ki ana neden" dedi. Motosiklet satıcısı Alper Şenadalı ise, "Yeni uygulama ile en azından al sat yapanların önüne geçilir. Fiyat istikrarı korunmuş olur ve gerçek alıcı ve satıcıların olduğu bir pazarla karşı karşıya kalırız" diye konuştu.
7.12.2023Video
Motosiklette düzenleme yolda; kullanıcılar umutlu
Motosiklette düzenleme yolda; kullanıcılar umutluTicaret Bakanı Ömer Bolat ikinci el araç satışlarında uygulanan ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay süre ve 6 bin kilometre kullanım uygulamasının motosiklet satışlarında da uygulanacağını açıkladı. Motosiklet Enstitüsü Derneği Genel Koordinatörü Remzi Öztürk, "Fiyatların artması stokların olmaması değil, bu araçların ithal girdi ile üretilmesi. Yani dolar kurunda ki artış, fiyatların artmasında ki ana neden" dedi. Motosiklet satıcısı Alper Şenadalı ise, "Yeni uygulama ile en azından al sat yapanların önüne geçilir. Fiyat istikrarı korunmuş olur ve gerçek alıcı ve satıcıların olduğu bir pazarla karşı karşıya kalırız" diye konuştu.
7.12.2023Gündem
İstanbul merkezli 6 ilde hayali ihracat operasyonu: 16 gözaltı
İstanbul merkezli 6 ilde hayali ihracat operasyonu: 16 gözaltıİstanbul merkezli 6 ilde hayali ihracat yaparak devleti 7 milyon dolar zarara uğrattık tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında firma sahipleri ve gümrük memurlarının da bulunduğu 16 kişi yakalanarak gözaltına alındı.
7.12.2023Gündem
Taşıt satışında '6 ay, 6 bin kilometre' kısıtlaması uzatıldı
Taşıt satışında '6 ay, 6 bin kilometre' kısıtlaması uzatıldıTicaret Bakanlığı, ikinci el motorlu kara taşıtlarının satışına yönelik '6 ay, 6 bin kilometre' kullanma ve liste fiyatı kısıtlamalarının süresinin 6 ay uzatıldığını açıkladı.
7.12.2023Ekonomi
Kapıkule'de 90 milyon TL değerinde kaçak eşya ele geçirildi
Kapıkule'de 90 milyon TL değerinde kaçak eşya ele geçirildiTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda, 90 milyon TL değerinde kaçak eşya ele geçirildi.
6.12.2023Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe mesaisi 14 gün sürecek
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe mesaisi 14 gün sürecekTBMM Genel Kurulu’nda, 2024 yılı bütçe görüşmeleri 11 Aralık’ta başlayacak ve 14 günde tamamlanacak.
5.12.2023Politika
İstanbul Havalimanı'nda 3 milyon 590 bin lira değerinde kaçak eşya yakalandı
İstanbul Havalimanı'nda 3 milyon 590 bin lira değerinde kaçak eşya yakalandıTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda, yabancı uyruklu bir kişinin valizinden lüks markalara ait yaklaşık 3 milyon 590 bin lira değerinde kaçak eşya ele geçirildi.
5.12.2023Gündem
Ambarlı Limanı ve Gürbulak Gümrük Kapısında uyuşturucu operasyonu
Ambarlı Limanı ve Gürbulak Gümrük Kapısında uyuşturucu operasyonuİstanbul Ambarlı Limanı’nda 63 kilo ağırlığında 359 bin uyuşturucu hap, Gürbulak Gümrük Kapısı’nda ise 32 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaparak ele geçirilen uyuşturucunun değerinin 66 milyon lira olduğunu belirtti.
1.12.2023Gündem
Bakan Bolat: Yaklaşık 66 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi
Bakan Bolat: Yaklaşık 66 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildiTicaret Bakanı Ömer Bolat, İstanbul Ambarlı Limanı'nda ve Gürbulak Gümrük Kapısı'nda, yaklaşık 66 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildiğini duyurdu.
1.12.2023Gündem
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Tespit ettiğimiz bütün sektörlerin üzerine gideceğiz
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Tespit ettiğimiz bütün sektörlerin üzerine gideceğiz 3. Türkiye Tarım Zirvesi’nde konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Ticaret Bakanlığı ile birlikte tespit ettiğimiz bütün sektörlerin üzerine gideceğiz. Çünkü biz üreticimizi, sürdürülebilir üretimin devam ettirilmesiyle ilgili korurken, tüketicimizi de kollamak zorundayız. Bu bir bütün" dedi. Bakan Yumaklı, "Elbette sebeplerini bildiklerimiz var ama genel olarak fiyatlama davranışı ile alakalı bu arzu edilmeyen fahiş fiyat diye tanımlanan hususlarla çok sık karşılaşmaya başladık. Tohumdan çatala kadar olan süreç birçok kurumu ilgilendirir. Bizim için önemli olan öncelikle ülkemizdeki 85 milyonun artı 50-60 milyon civarındaki turistin ve diğer, geçici, uzun süreli, kısa süreli kalanların gıda ihtiyaçlarını karşılamakla alakalı herhangi bir sorunun olmaması" şeklinde konuştu.
1.12.2023Gündem
Bakan Bolat: Türkiye, en hızlı büyüyen ekonomi oldu
Bakan Bolat: Türkiye, en hızlı büyüyen ekonomi olduTicaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye, üçüncü çeyrekte verisi açıklanan G-20 ve OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi olmuştur" dedi.
30.11.2023Ekonomi
Bakanlık ve MİT operasyonuyla Hatay’da 1,2 ton uyuşturucu hap ele geçirildi
Bakanlık ve MİT operasyonuyla Hatay’da 1,2 ton uyuşturucu hap ele geçirildiTicaret Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) operasyonuyla Hatay'da 1 ton 197 kilo ‘captagon’ hap ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.
29.11.2023Foto Galeri
Elektrikli araç ithalatına 'İzin Belgesi' kuralı getirildi
Elektrikli araç ithalatına 'İzin Belgesi' kuralı getirildiTicaret Bakanlığı, elektrik motorundan tahrikli araçlarda Avrupa Birliği ve Serbest Ticaret Anlaşması kapsamında olmayanların ithalatında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca düzenlenen 'İzin Belgesi'nin aranacağını bildirdi.
29.11.2023Ekonomi
Ambarlı Limanı'nda düzenlenen operasyonda 275 bin 520 elektronik sigara yakalandı
Ambarlı Limanı'nda düzenlenen operasyonda 275 bin 520 elektronik sigara yakalandıTicaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri, İstanbul Ambarlı Limanı'nda yürütülen operasyonlarda 275 bin 520 elektronik sigara ile 35,2 kilogram kokain ele geçirdi. Ele geçirilen elektronik sigaranın, tek seferde yakalanan en yüksek miktarlı elektronik sigara olduğu belirtildi.
28.11.2023Gündem
Bakan Uraloğlu: Kış lastiği için kar yağmasını beklemeyin
Bakan Uraloğlu: Kış lastiği için kar yağmasını beklemeyinUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, zorunlu kış lastiği uygulamasının 1 Aralık’ta başlayıp 4 ay süreceğini belirterek, "Kış lastiğine geçmek için karın yağmasını beklemeyin. Trafikte güvenli sürüş ve olası kazaları önlemek için lütfen lastiklerimizi şimdiden taktıralım" dedi.
25.11.2023Gündem
Bakan Bolat: Bu yıl 256 milyar dolar mal ihracatına ulaşacağız
Bakan Bolat: Bu yıl 256 milyar dolar mal ihracatına ulaşacağızTicaret Bakanı Ömer Bolat İstanbul Fuar Merkezi'nde 9.Helal Zirvesi; 10. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo Fuarı ve Avrasya Turizm ve Sağlık Expo fuarının açılış törenine katıldı. Bolat, "Bu yılın ilk 9 ayında 1 milyon 30 bin kişi Türkiye'de yurtdışından gelip sağlık hizmetleri aldılar ve 1 milyar 700 milyon dolarlık sağlık turizmi geliri elde edildi. Bu yıl geçen yılın ilk 9 ayına mukayese ettiğimizde sağlık turisti sayısı yüzde 17 artarken, sağlık hizmeti ihracatımız da yüzde 9,5 artış göstermiştir.' dedi. Bakan Bolat aynı noktada gerçekleştirilen Uluslararası Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik Sistemleri Fuarı'nın da açılışını gerçekleştirdi. Bolat, “Son 21 yılda 36 milyar dolar ihracattan geçen yıl 254 milyar dolara, bu yıl 256 milyar dolar mal ihracatına ulaşacağız; yedi buçuk kat bir artış bu. Yine, son 21 yılda 12 milyar dolar hizmetler ihracatından geçen yıl 89 milyar dolara ulaştık; bu sene inşallah 100 milyar doları aşacağız. Burada da altı buçuk kat bir artış sağlanmıştı. 2028 yılı hedeflerimiz olarak 375 milyar dolar mal ihracatı ve 200 milyar dolar hizmetler ihracatı hedeflerimiz var" ifadelerini kullandı.
23.11.2023Ekonomi
Trendyol’dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefi
Trendyol’dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefiE-ticaret platformu Trendyol,  2022 yılının başından bu yana 51 binden fazla satıcısına ihracat yapma imkanı sağladı. Son 2 yılda ise bu satıcıların 42 binini ilk kez ihracat ile buluşturan platform, satıcıları aracılığıyla gelecek yıl 2 milyar dolar, 2026’da ise 10 milyar dolar ihracat yapmayı hedefliyor.
21.11.2023Ekonomi
Ticaret Bakanlığı: İhracat istatistik hesaplanmasında yeni sisteme geçilecek
Ticaret Bakanlığı: İhracat istatistik hesaplanmasında yeni sisteme geçilecekTicaret Bakanlığı, Ocak 2024'ten itibaren firmaların üretim yerlerine göre il ihracat istatistiklerinin yayımlanacağını açıkladı.
20.11.2023Gündem
Bakan Bolat: Mersin Limanı'nda 54 kilo kokain ele geçirildi
Bakan Bolat: Mersin Limanı'nda 54 kilo kokain ele geçirildi Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Mersin Limanı'nda gerçekleştirilen operasyonda 54 kilo kokain ele geçirildiğini, 10 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
18.11.2023Gündem
Dijital abonelik platformlarına 166 milyon TL para cezası
Dijital abonelik platformlarına 166 milyon TL para cezasıTicaret Bakanlığı, dijital abonelik platformlarına, haksız tahsilat ve iade süreçlerinde tüketicilere yaşatılan ihlaller nedeniyle 166 milyon TL idari para cezası uygulandığını duyurdu.
17.11.2023Gündem
Yanıltıcı reklamlara 11 ayda 92,5 milyon TL ceza
Yanıltıcı reklamlara 11 ayda 92,5 milyon TL cezaTicaret Bakanlığı, tüketiciyi yanıltıcı nitelikteki reklamlara yönelik Reklam Kurulu'nca yılın ilk 11 ayında 92,5 milyon TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.
16.11.2023Ekonomi
Bakan Bolat: Mersin'de 113 bin 250 adet kaçak elektronik sigara ele geçirildi
Bakan Bolat: Mersin'de 113 bin 250 adet kaçak elektronik sigara ele geçirildiTicaret Bakanı Ömer Bolat, Mersin Limanı'nda gerçekleştirilen operasyonda 113 bin 250 adet kaçak elektronik sigara ele geçirildiğini ve bunun tek seferde el konulan en yüksek miktar olduğunu duyurdu.
15.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bakan bolatticaret bakanlığıuyuşturucuihracatMotosiklet

Ticaret Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.