Ticaret

Ticaret

Son dakika ticaret haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ticaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ticaret haber sayfamızda...

Ticaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.412 ticaret haberi bulunmuştur.
Bakan Uraloğlu: Tayland'la ticaret hacmimiz, 1,8 milyar dolar seviyesine ulaştı
Bakan Uraloğlu: Tayland'la ticaret hacmimiz, 1,8 milyar dolar seviyesine ulaştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tayland ile ikili ticaret hacminin ivme kazanarak büyüdüğünü belirterek, "2002 yılında 200 milyon dolar civarındaki ticaret hacmimiz, 2023 yılının ilk 9 ayında 1,8 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır" dedi.
5.12.2023Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektirCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, "İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kuruluş gayesinin Kudüs davası olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bizlerin gayretleriyle, İslam dünyası dışardan dayatılan tüm sorunlara rağmen dirayetini koruyarak dimdik ayakta kalmaya devam edecektir. 2025 yılı sonunda ulaşmayı hedeflediğimiz İİT-içi ticaret hacmi ise yüzde 25'tir. Dünya Ticaret Örgütü'nün verilerine göre dijital olarak sunulan hizmetlerin küresel ihracatı 2005 yılından bu yana üç kattan fazla artmış bulunmaktadır. Ayrıca, dijital teknolojilerin 2030 yılına kadar her yıl yüzde 2 oranında ticareti artıracağı tahmin edilmektedir" ifadelerini kullandı.
5.12.2023Politika
Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kâr kalmamalıdır
Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kâr kalmamalıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez İşbirliği Konseyi 44. Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Çoğunluğu çocuk ve kadın 17 bin Filistinli masumun hayatını kaybetmesi insanlık suçudur, savaş suçudur. İsrail'in işlediği bu suçlar yanına kâr kalmamalıdır” dedi.
5.12.2023Dünya
İstanbul Havalimanı'nda 3 milyon 590 bin lira değerinde kaçak eşya yakalandı
İstanbul Havalimanı'nda 3 milyon 590 bin lira değerinde kaçak eşya yakalandıTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda, yabancı uyruklu bir kişinin valizinden lüks markalara ait yaklaşık 3 milyon 590 bin lira değerinde kaçak eşya ele geçirildi.
5.12.2023Gündem
Görme engelli Zülal, TOGG için geliştirdiği uygulamayı anlattı
Görme engelli Zülal, TOGG için geliştirdiği uygulamayı anlattıGörme engelli Zülal Tannur, yaptığı seyahati engelli yolculara anlatabileceği 'From Your Eyes' adlı bir uygulama geliştirdi. Bu ay içerisinde yerli ve milli otomobil TOGG ile entegre olacak uygulamayı anlatan Tannur, "İlk kez yapay zeka bir otomobilde dünya çapında bu noktada kullanılıyor. Bununla beraber aslında ilk kez bir araba görebiliyor. Bu gördüğü şeyleri de kullanıcısına göre kişiselleştirebiliyor" dedi. Tannur, "FYE mobil uygulaması sayesinde bugün aslında hem insanlara varlıkların tamamına görmeyi öğretiyoruz. Bu noktada yapay zekamızı bir kişisel asistan olarak konumlandırıyoruz." şeklinde konuştu.
5.12.2023Video
Garanti BBVA, ESG kriterlerine bağlı sendikasyon kredisini 415 milyon dolar tutarla yeniledi
Garanti BBVA, ESG kriterlerine bağlı sendikasyon kredisini 415 milyon dolar tutarla yenilediGaranti BBVA, yurt dışı borçlanma programı kapsamında sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak sendikasyon kredisi anlaşmasını yüzde 100 oranında yenilediğini duyurdu. 367 gün vadeli 259.500.000 ABD doları ve 142.500.000 Euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması 19 ülkeden 35 bankanın katılımıyla imzalandı. Dış ticaretin finansmanı ile genel kurumsal amaçlar doğrultusunda kullanılacak kredinin toplam maliyeti sırasıyla SOFR + yüzde 3,50 ve Euribor+ yüzde 3,25 olarak gerçekleşti. Sendikasyon kredisi bankanın kömürden çıkış taahhüdüyle paralel şekilde düşük karbonlu ekonomiye geçiş sağlayacak yatırımların ve sürdürülebilir kalkınmanın finansmanı için kullanılacak.
5.12.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile bir araya geldiTürkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komite'nin Dokuzuncu Toplantısı nedeniyle Katar'a ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Emirlik Divanı’nda bir araya geldi.
4.12.2023Politika
Erdoğan: Gazze kasabı Netanyahu, Miloseviç nasıl yargılandıysa yargılanacaktır
Erdoğan: Gazze kasabı Netanyahu, Miloseviç nasıl yargılandıysa yargılanacaktırİslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda Gazze kasabı olan Netanyahu, bir savaş suçlusu olmanın ötesinde kesinlikle Gazze kasabı olarak aynı Miloseviç nasıl yargılandıysa, bu yargılanacaktır. Gazze'nin yeniden imarıyla ilgili hazırlıklara da şimdiden başlamalıyız. İsrail'in Gazze'yi insansızlaştırma politikalarına karşı da çok net bir duruş sergilemeliyiz. Farklı hevesler peşinde koşan İsrailli yöneticilere şu gerçeği bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Gazze, bir Filistin toprağıdır. Gazze Filistinlilerindir, ebediyen de öyle kalacaktır" dedi.
4.12.2023Politika
Bolat: Hedef Suudi Arabistan ile 30 milyar dolarlık karşılıklı ticaret
Bolat: Hedef Suudi Arabistan ile 30 milyar dolarlık karşılıklı ticaretTicaret Bakanı Ömer Bolat Türkiye-Suudi Arabistan İş Forumu açılış törenine katıldı. Bolat, "İlk 9 ay itibariyle yüzde 4,7'lik ekonomik büyüme oranı sağladık. OECD ve G20 ülkeleri arasında bu yıl en yüksek büyümeyi sağlayan ilk iki ülke arasındayız. Türkiye'nin dış ticareti de geçen yıl itibariyle 620 milyar dolara ulaşmıştır. 254 milyar dolar ihracatımız vardır. 366 milyar dolar civarında da ithalatımız gerçekleşmiştir" dedi.
3.12.2023Politika
İş insanı Veli Arslan, Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday adayı oldu
İş insanı Veli Arslan, Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday adayı olduİş insanı Veli Arslan, düzenlediği kahvaltı organizasyonunda 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimlerde AK Parti Sancaktepe Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Arslan, “Sancaktepe için varız, insanlık için varız, gençler için varız diyerek yola çıkacağız” dedi.
3.12.2023Video
İş insanı Veli Arslan, Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday adayı oldu
İş insanı Veli Arslan, Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday adayı olduİş insanı Veli Arslan, düzenlediği kahvaltı organizasyonunda 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimlerde AK Parti Sancaktepe Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Arslan, “Sancaktepe için varız, insanlık için varız, gençler için varız diyerek yola çıkacağız” dedi.
3.12.2023Politika
DHA'ya Aşık Veysel ödülü
DHA'ya Aşık Veysel ödülüSivas Bileşenleri Konseyi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Sivas Enleri Aşık Veysel Ödülleri' kapsamında, Demirören Haber Ajansı (DHA) Genel Müdürü Celal Korkut'a Yılın En Iyi Haber Ajansı Yöneticisi Ödülü verildi. Ödülü Genel Müdür Celal Korkut adına DHA Yazı İşleri Müdürü Abdullah Köse aldı.
3.12.2023Video
DHA'ya Aşık Veysel ödülü
DHA'ya Aşık Veysel ödülüSivas Bileşenleri Konseyi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Sivas Enleri Aşık Veysel Ödülleri' kapsamında, Demirören Haber Ajansı (DHA) Genel Müdürü Celal Korkut'a Yılın En Iyi Haber Ajansı Yöneticisi Ödülü verildi. Ödülü Genel Müdür Celal Korkut adına DHA Yazı İşleri Müdürü Abdullah Köse aldı.
3.12.2023Gündem
Bakan Bak: Almanya'da evimizde gibi oynayacağız
Bakan Bak: Almanya'da evimizde gibi oynayacağızGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Milli Takımımız grubunda lider Almanya'ya gidiyor, bugün de kuralar çekiliyor. Almanya'da tüm statları gurbetçilerimiz dolduracak, evimizde gibi oynayacağız" dedi.
2.12.2023Spor
Fatih Erbakan: Belediyeleri yeniden teslim alacağız
Fatih Erbakan: Belediyeleri yeniden teslim alacağızYENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, belirlenen il ve ilçe belediye başkanı adaylarının açıklandığı programda yaptığı konuşmada “Yeniden Refah Partisi olarak siyaseti ticaret olarak değil, ibadet olarak yapan kadrolarımızla, makam ve rakam için değil, Allah rızası için siyaset yapan kadrolarımızla yeniden geleceğiz ve belediyeleri yeniden teslim alacağız” dedi. Erbakan programda, partisinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hatice Nur Germir olduğunu açıkladı.
2.12.2023Politika
Ticaret Bakanı Bolat: Kasımda tarihimizin en yüksek aylık ihracat rekorunu kırdık
Ticaret Bakanı Bolat: Kasımda tarihimizin en yüksek aylık ihracat rekorunu kırdık Ticaret Bakanı Ömer Bolat kasım ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. Bolat, "Kasım ayında ihracatımız geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5,2 oranında artarak tam 23 milyar 11 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Böylece kasımda tarihimizin en yüksek ihracat rekorunu kırmış olduk" dedi. Bakan Polat ayrıca büyük 6 Şubat depreminin ihracatın üzerindeki olumsuz etkisinin 6 milyar doların üzerinde olduğunu belirtti.
2.12.2023Ekonomi
Ekonomiye Fayda Endeksi ve Kadın Marka Tercih Endeksi ödülleri sahiplerini buldu
Ekonomiye Fayda Endeksi ve Kadın Marka Tercih Endeksi ödülleri sahiplerini buldu Türkiye İtibar Akademisi ve İstanbul Kent Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Ekonomiye Fayda Endeksi Ödül Töreni” ve “Kadın Marka Tercih Endeksi Ödül Töreni” İstanbul Kent Üniversitesi’nde düzenlendi.
2.12.2023Video
Ekonomiye Fayda Endeksi ve Kadın Marka Tercih Endeksi ödülleri sahiplerini buldu
Ekonomiye Fayda Endeksi ve Kadın Marka Tercih Endeksi ödülleri sahiplerini buldu Türkiye İtibar Akademisi ve İstanbul Kent Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Ekonomiye Fayda Endeksi Ödül Töreni” ve “Kadın Marka Tercih Endeksi Ödül Töreni” İstanbul Kent Üniversitesi’nde düzenlendi.
2.12.2023Ekonomi
Link Bilgisayar hisselerinin yüzde 66’sı satıldı
Link Bilgisayar hisselerinin yüzde 66’sı satıldıPortföy yönetim şirketi Re-Pie Portföy, Bulls Yatırım Holding ve Lydia Yatırım Holding, Link Bilgisayar hisselerinin yüzde 66’sını 8 milyon dolar karşılığında satın aldı. Sektörel yazılım çözümlerinde önümüzdeki sene 40’ıncı yılını tamamlayacak olan Link Bilgisayar’ın payları Borsa İstanbul’da işlem görüyor ve şirketin yüzde 34’ü halka açık.
1.12.2023Ekonomi
19’uncusu düzenlenen Ankara Kitap Fuarı başladı
19’uncusu düzenlenen Ankara Kitap Fuarı başladıBU yıl 19’uncusu düzenlenen Ankara Kitap Fuarı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Fuarı düzenleyen Eylül Fuarcılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çayır, “Eylül Fuarcılık olarak, 19 yıldır Ankara’da kitap fuarları yapmaya devam ediyoruz. Allah, nice 19’lar, 29’lar göstersin. Kitaplar var olsun, düşünce var olsun, fikir ve gelecek var olsun” dedi.
1.12.2023Eğitim
Ambarlı Limanı ve Gürbulak Gümrük Kapısında uyuşturucu operasyonu
Ambarlı Limanı ve Gürbulak Gümrük Kapısında uyuşturucu operasyonuİstanbul Ambarlı Limanı’nda 63 kilo ağırlığında 359 bin uyuşturucu hap, Gürbulak Gümrük Kapısı’nda ise 32 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaparak ele geçirilen uyuşturucunun değerinin 66 milyon lira olduğunu belirtti.
1.12.2023Gündem
ULUSKON, Litvanya’da Vilnius Ticaret Odası ile iş birliği protokolü imzaladı
ULUSKON, Litvanya’da Vilnius Ticaret Odası ile iş birliği protokolü imzaladıUluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON), Vilnius Ticaret, Sanayi ve Zanaat Odası ile iş birliği protokolü imzaladı.
1.12.2023Kurumsal
Bakan Bolat: Yaklaşık 66 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi
Bakan Bolat: Yaklaşık 66 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildiTicaret Bakanı Ömer Bolat, İstanbul Ambarlı Limanı'nda ve Gürbulak Gümrük Kapısı'nda, yaklaşık 66 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildiğini duyurdu.
1.12.2023Gündem
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Tespit ettiğimiz bütün sektörlerin üzerine gideceğiz
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Tespit ettiğimiz bütün sektörlerin üzerine gideceğiz3. Türkiye Tarım Zirvesi’nde konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Ticaret Bakanlığı ile birlikte tespit ettiğimiz bütün sektörlerin üzerine gideceğiz. Çünkü biz üreticimizi, sürdürülebilir üretimin devam ettirilmesiyle ilgili korurken, tüketicimizi de kollamak zorundayız. Bu bir bütün" dedi. Bakan Yumaklı, "Elbette sebeplerini bildiklerimiz var ama genel olarak fiyatlama davranışı ile alakalı bu arzu edilmeyen fahiş fiyat diye tanımlanan hususlarla çok sık karşılaşmaya başladık. Tohumdan çatala kadar olan süreç birçok kurumu ilgilendirir. Bizim için önemli olan öncelikle ülkemizdeki 85 milyonun artı 50-60 milyon civarındaki turistin ve diğer, geçici, uzun süreli, kısa süreli kalanların gıda ihtiyaçlarını karşılamakla alakalı herhangi bir sorunun olmaması" şeklinde konuştu.
1.12.2023Gündem
Milli Eğitim Bakanı Tekin, Demirören Medya ve Teknoloji MTAL'i ziyaret etti
Milli Eğitim Bakanı Tekin, Demirören Medya ve Teknoloji MTAL'i ziyaret etti Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Burada öğrencilerle bir araya gelen Bakan Tekin, "Sektörle bağlantılı olarak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, onlara nitelikli eleman yetiştirmek üzere mesleki ve teknik eğitimimizdeki eğitim kurumlarımızı revize etmek istiyoruz. Sektörün ihtiyaçlarını, Türkiye'deki bu anlamda nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayabilecek bir program hayata geçirmek istiyoruz. Bugün de burada bunun güzel örneklerinden bir tanesini gördük" dedi.
1.12.2023Video

Benzer Haber Etiketleri

ödülpolitikaCumhurbaşkanı ErdoğanSancaktepeaday adayı

Ticaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.