Geri Dön
Ekonomi Vetbiotech Biyoteknoloji yatırımcılarla buluşuyor

Vetbiotech Biyoteknoloji yatırımcılarla buluşuyor

Yeni nesil tedavi sistemi geliştiren Türk biyoteknoloji şirketi AVB Biyoteknoloji’nin hayvan sağlığı alanında faaliyet gösteren iştiraki olan Vetbiotech, 6’ıncı Uluslararası Yatırımcı Haftası etkinliğinde ilk kez yerli ve yabancı yatırımcılarla buluştu. 3 Ekim’de başlayan etkinlikte yarın sunum yapacaklarını söyleyen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tunç, “Bu özel etkinlik kapsamında şirketimizin ilk etapta yüzde 3’ü yatırımcıya arz edilecek” dedi.

Vetbiotech Biyoteknoloji yatırımcılarla buluşuyor

Kuantum tünelleme tekniği ile geliştirdiği tedavi sistemini tıp literatürüne kazandıran ve ölümcül hastalıklara yönelik tedaviler geliştiren AVB Biyoteknoloji’nin hayvan sağlığı alanında faaliyet gösteren iştiraki olan Vetbiotech, 3-7 Ekim tarihlerinde Sermaye Piyasaları Birliği tarafından düzenlenen 6’ncı Uluslararası Yatırımcı Haftası etkinliğinde yatırımcılarla buluşuyor.

“YAKLAŞIK 1,1 MİLYAR LİRALIK DEĞERLE KISA BİR SÜRE İÇİN YATIRIMCILARIN KARŞISINA ÇIKIYORUZ”

Sermaye Piyasaları Kurulu tarafından lisanslandırılan yetkili kitle fonlama platformu olan Efonla üzerinden yatırımcı ile buluşacak olan Vetbiotech Biyoteknoloji’nin mali değerlemesine ilişkin bilgi veren şirket Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tunç, “World Federation of Exchange verilerine göre Borsa İstanbul’a kayıtlı şirketlerin ortalama değerleri 450 milyon lira civarındadır. Şunu söylemeliyim ki Vetbiotech olarak mali denetim kuruluşları tarafından birçok değerlemeye tabi tutulduk ancak en muhafazakâr olan ve ödüllü değerleme kuruluşu VALURA’nın değerlemesini baz alarak yaklaşık 1,1 milyar liralık değerle kısa bir süre için yatırımcıların karşısına çıkıyoruz. Şirketin ilk etapta yüzde 3’ünü yatırımcıya arz etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Son iki yıldır uluslararası alandaki yatırım kuruluşlarından ve küresel sektör devlerinden birçok satın alma, ortaklık ve yatırım teklifi aldıklarını söyleyen Tunç, “Tedavi teknolojimizin bilimsel gösteriminin uluslararası standartlarda gerekli ve yeterli noktaya kadar ilerlemesini bekledik. Bugün geldiğimiz noktada, tüm virüs ve bakterileri tedavi edebilen kanıtlanmış tek tedavi teknolojisine sahip olduğumuzu kesin delillerle ispatlamış bulunuyoruz. Bundan sonra bu tedavilerin dünyaya yayılması için çaba göstereceğiz. Bu misyonumuzda bizim yanımızda olmak isteyen yatırımcılarımızla küresel yolculuğumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.