Geri Dön
Ekonomi Yerli mücevher markası, 8'inci kez ihracat yıldızı seçildi

Yerli mücevher markası, 8'inci kez ihracat yıldızı seçildi

İpekyolu Kuyumculuk, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından 18 Nisan'da düzenlenen İhracat Yıldızları Ödül Töreni'nde 'Gümüşten Mamul Mücevherat kategorisinde' 8'inci kez birincilik ödülü almaya hak kazandı.  

Yerli mücevher markası, 8'inci kez ihracat yıldızı seçildi

Ticaret Bakanı Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, İstanbul Valisi Davut Gül, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ve Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın'ın da katıldığı ödül töreninde konuşan İpekyolu Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kaygısız, “Türkiye'nin yüzüncü yılında ihracattaki katkımızı artırmaya devam ediyoruz. Ülkemizin ihracatının büyük bir oyuncusu ve daha önemlisi bir parçası olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Dünyanın liderleri arasına girme hedefiyle azimle ve kararlılıkla çalışarak bu katma değer yarışında bayrağı daha ileri taşıyor, rekorlara birlikte koşuyoruz" dedi.

 Aynı zamanda İstanbul Gümüş ve Takı Derneği'nin Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyesi olan Hüseyin Kaygısız, “Başarımızın sırrı, doğru ürünü pazara doğru zamanda doğru fiyatla sunmak. Ama hepsinden önemlisi çok çalışmak. Yenilikçi ve benzersiz tasarımlar ve yüksek kaliteli ürünlerle dünya çapında tercih ediliyoruz. Alt markalarımızdan Sette Jewels'in ürünleri de yurt dışında öne çıkıyor" diye konuştu.