Geri Dön
Gündem 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk

Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesiyle şehir dışında çıkanların dönüşü, Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda da yoğunluk oluştu.

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde memleketlerine, tatil beldelerine gidenlerin tatilin sona ermesiyle birlikte İstanbul’a dönüşü başladı. Memleketlerinden koliler ve erzaklarla gelen vatanşalar 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk oluşturdu.

İnsan yoğunluğunun yanı sıra otogarın giriş ve çıkışlarında araç yoğunluğu da oluştu. Zaman zaman trafik durma noktasına geldi. Birçok otobüs firmasının ise ek seferler koyduğu öğrenildi.

"4 SAATLİK YOLU 11 SAATTE ANCA GELEBİLDİK"

Otobüs kaptanı Serhun Bayar, "Yollar çok yoğun. İzmir’den buraya 4-5 saatte gelmemiz gelirken 11 saatte zor gelebildik. Otobanlar dolu tıklım tıklım. Biz dün saat 16.00’da İzmir’den çıktık gece 04.00’te anca varabildik" dedi.

“ÖZLEMİŞTİK”

Bayramı Diyarbakır’da geçiren Ali Güler, ‘Diyarbakır’dan geliyoruz, eşyaları babam getirdi” dedi. Babası Rasim Güler ise “Sadece peynir getirdik. Bayram iyi geçti, güzeldi. Özlemiştik” dedi.


“BURADA PAHALI, ORADAN GETİRMEK DAHA İYİ”

Trakya’dan dönen Deniz Gönül, “Trakya’dan geliyoruz. Peynir getirdik, her şeyimizi getirdik. Burada pahalı oradan getirmek daha iyi. Düğün, nişan her şeyi yaptık” dedi.

“KENDİMİ GETİRDİM”

Bayramı Sivas’ta geçiren Ali Özcan, “Hiçbir şey getirmedim, kendimi getirdim, memleket hasreti getirdim” dedi. Ufuk Kaya, “Çanakkale’den geldim, Çanakkale memleketim. Aileyle birlikteydik, küçük hediye olarak kızımız var. Yolculuğumuz iyiydi, herkese iyi bayramlar dilerim” dedi.


"YOLLAR KAPALIYDI"

Otobüs şoförü Denizhan Tanru, “Yolculuk çok güzel geçiyordu, daha yoğun bekliyorduk. Yollar kapalıydı, yeni Kuzey Marmara yolunu tercih ettik” dedi.

“RİZE’DEN GELDİK, ÇOK GÜZELDİ”

Ömer Faruk, “Rize’den geldik, çok güzeldi. Muhlama yedik. Bayram çok güzel geçti” dedi.