Geri Dön
Gündem Ankara'da arife gününde şehitlikler ziyaretçilerle doldu

Ankara'da arife gününde şehitlikler ziyaretçilerle doldu

Ankara'da Ramazan Bayramı arifesinde şehitliklerde yoğunluk yaşandı. Cebeci Askeri Şehitliği'ni ziyaret eden şehit aileleri ve vatandaşlar, mezar başında dua okudu.

Ankara'da arife gününde şehitlikler ziyaretçilerle doldu

Ramazan Bayramı arifesi dolayısıyla şehit aileleri ve vatandaşlar Cebeci Askeri Şehitliği'ni ziyaret etti. Sabahın erken saatlerden itibaren şehitliğe gelen aileler ve vatandaşlar Türk bayraklarıyla donatılmış kabirlerin bakımlarını yaptı, Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti. Bitlis'in Tatvan ilçesinde askeri helikopterin düştüğü kazada şehit olan Jandarma İstihbarat Kurmay Albay Şentürk Aydınyer'in kayınvalidesi Hülya Aksaya, "Bugün oğlumuzun ziyaretine geldik. Her bayram, her cuma buradayız. Burada yaşıyoruz. 2 tane oğlu var Emir ve Egemen. Biri 3 aylık kalmıştı o şehit olduğunda. Biri de 8 yaşındaydı. Onların biri 3 yaşında diğeri de 11 yaşına girdi artık. Allah onlara uzun ömür versin" dedi.

Şehidin kayınpederi İsmail Aksaya ise bu durumun hem çok üzücü hem de çok gurur verici olduğunu belirterek, "Bizim için buruk bir gün. Bunun tarifi yok. Sözün bittiği yer. Acımız çok büyük. Sadece arife ya da bayram günü değil her zaman buradayız zaten biz" diye konuştu.

2016 yılında Fırat Kalkanı Harekatı'nda Elbab'ta şehit olan Yüzbaşı Alper Kocaman'ın ablası Berna Kocaman, "Her bayramda, her arife de mutlaka geliyorum. Yarın da geleceğim. Biz 3 kardeştik. En küçüğümüz oydu.

Çocukluğunda bizi hiç üzmezdi. Yani bir çocukluk yaramazlık hiç yapmaz mı; Alper bizi bir kere üzmedi. Dediğimizden hiç dışarı çıkmazdı. Çok farklı bir çocukluk geçirmişti. Her yaşta da farklılığını gösterdi. Kimin bir yardıma ihtiyacı olsa mutlaka elini uzatır, onu çözmeye çalışırdı. O mağdur kişinin mutlaka imdadına koşardı, bir çözüm yolu bulurdu.

Ama ölmedi, aramızda o bizim. Her zaman aramızda. Her zaman desteğini yanımızda hissediyorum. Tarifi yok bu duygunun. Hem acılıyız hem gururluyuz" ifadelerini kullandı.