Geri Dön
Gündem Bakırköy Adliyesi'nde avukatın burnunu kıran sanık hakkında mahkeme ihbarda bulundu

Bakırköy Adliyesi'nde avukatın burnunu kıran sanık hakkında mahkeme ihbarda bulundu

Bakırköy Adalet Sarayı'nda görülen cinsel istismar davasının ardından Muhammed Eren A. ve Koray Emir A. kardeşler, avukat Mehmet Hakkı Çezik'i darbedip burnunu kırmıştı. Mahkeme, sanık Muhammed Eren A. hakkında kardeşinin suçunu üstlendiği gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihbarda bulunulmasına karar verdi.

Bakırköy Adliyesi'nde avukatın burnunu kıran sanık hakkında mahkeme ihbarda bulundu

Bakırköy 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Muhammed Eren A. ve Koray Emir A. katılırken, burnu kırılan avukat Mehmet Hakkı Çezik, avukatıyla birlikte duruşma salonunda hazır bulundu. 

Duruşmada bilirkişinin raporu açıklandı. Bu rapora göre avukatı darbeden sanığın Koray Emir A. olduğunun tespit edildiği belirtildi. Duruşmada söz hakkı verilen sanık Koray Emir A., "Ben olayla ilgili çoğu şeyi hatırlamıyorum. Bir kargaşa anı vardı. Ben mi yumruk attım hatırlamıyorum" dedi. Diğer sanık Muhammed Eren A. ise, "İlk yumruğu ben attım diye hatırlıyorum" dedi.

   

"BİLİRKİŞİ RAPORU EKSİK" 

Saldırıya uğrayan avukat Mehmet Hakkı Çezik, "Ben iki darbe aldım. Koray yüzümü yumrukladı. Muhammed Eren ise yerde kafamı tekmeledi. Bilirkişi raporu eksiktir. Görüntülerde de her şey çok belli, ortadadır. Ben ayaktayken çok sert iki darbe yedim, ikisi de vurdu" diye konuştu. 

Mahkeme, sanıklardan Muhammed Eren A. hakkında 'Suç üstlenme' suçundan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç ihbarında bulunulmasına, hazırlanacak iddianamenin de bu dosya ile birleştirilmesine karar verdi. Sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmederek duruşmayı erteledi.

  

İDDİANAMEDEN 

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Mehmet Hakkı Çizek'in cinsel istismar mağdurunun vekilliğini yaptığı, yargılama sonucunda mahkemenin sanığa 15 yıl hapis cezası verdiği, duruşma sonrasında sanıklar Muhammed Emin A. ile Koray Emir A.'nın müştekiye saldırarak darbettikleri anlatıldı. Duruşmadan bir gün önce de sanıklardan birinin müştekiyi arayarak hakaret ettiği de anlatılan iddianamede, sanıkların duruşma öncesinde de müştekinin yanına giderek "Seninle birazdan ilgileneceğiz" diyerek tehdit ettiği de kaydedildi. 

İddianamede, sanıklar Muhammed Emin A. ile Koray Emir A. hakkında "Basit tehdit", "Hakaret" ve "Kasten yaralama" suçlarından toplam 3 yıl 3'er aydan 9 yıl 3'er aya kadar hapis cezasına çarpıtılması isteniyor.