Sanık

Sanık

Son dakika sanık haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sanık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sanık haber sayfamızda...

Sanık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.036 sanik haberi bulunmuştur.
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında ilk duruşma başladı
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında ilk duruşma başladıBeşiktaş eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken'in eşi Şafak Mahmut Yazıcıoğlu'nun cinayet davasında ilk duruşma başladı. Yazıcıoğlu, 27 Ocak'ta ortağı olduğu Yeşilköy'deki bir balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.
16.08.2022Video
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında ilk duruşma başladı
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında ilk duruşma başladı Beşiktaş eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken'in eşi Şafak Mahmut Yazıcıoğlu'nun cinayet davasında ilk duruşma başladı. Yazıcıoğlu, 27 Ocak'ta ortağı olduğu Yeşilköy'deki bir balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.
16.08.2022Gündem
Meslektaşını öldüren doktor, testi pozitif çıkınca duruşmaya katılmadı
Meslektaşını öldüren doktor, testi pozitif çıkınca duruşmaya katılmadıMersin'de meslektaşı Ahmet Dikmen’i (sağda) öldüren ve ‘tasarlayarak bir kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan doktor Hasan Çayır (solda), koronavirüs testi pozitif çıktığı için duruşmaya katılmadı.
15.08.2022Gündem
Kelepçeli ve polis yelekli suç örgütüne 3 tahliye
Kelepçeli ve polis yelekli suç örgütüne 3 tahliyeBursa'da, 3 ay önce silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda, evlerinde silah, kelepçe ve polis yeleği bulunan 4'ü tutuklu 15 sanığın yargılanmasına başlandı. Sanıklar suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti ara kararında Kemal Pulat (36), Mustafa Adaş (34) ile Özcan Diyen'in (39) mevcut delil durumu göz önünde bulundurularak tahliyesine, örgütün liderliğini yapan Özcan Özdemir'in (44) ise tutukluluk halinin devamına hükmetti.
15.08.2022Foto Galeri
Eşini öldüren sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onandı
Eşini öldüren sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onandıKayseri'de, tartıştığı eşi Gizem Vural Dik'i (27) tabancayla başından vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Mehmet Dik'e (32) verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararı, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.
13.08.2022Gündem
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya verilen cezaya itiraz
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya verilen cezaya itirazKayseri'de, ağaç kesme tartışmasında oğlu Abdulkadir Köse'yi (35) tabancayla vurarak öldüren Nahit Köse'ye (71), 'tahrik' ve 'iyi hal' indirimiyle verilen 15 yıl hapis cezası kararına sanık avukatı itiraz etti. Sanık Köse'nin avukatı, cezanın fazla olduğunu belirterek, kararı istinafa taşıdı.
12.08.2022Gündem
Mahkeme, pompalı tüfekle eşini vuran kocanın savunmasını 'yok' saydı
Mahkeme, pompalı tüfekle eşini vuran kocanın savunmasını 'yok' saydıİzmir'in Karabağlar ilçesinde eşi Manolya Akman'ı (33) pompalı tüfekle yaralayıp, sol bacağının kesilmesine neden olduğu iddiasıyla yargılanan Onur Akman’ın (29) 13,5 yıl hapis cezası aldığı kararın gerekçesi açıklandı. Kararda, sanığın kastının öldürmeye yönelik olduğu ve bu nedenle 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçunu işlediği belirtildi. Kararda, ayrıca Manolya Akman'ın kendisine 'Senden çocuk sahibi olmak istemiyorum. Başkasını seviyorum' şeklinde sözler söylediğini belirten sanığın ifadelerinin, soyut iddialardan ibaret olduğu vurgulandı.
12.08.2022Gündem
'Ata dedeler' iddianamesinde örgüt yöneticilerine rekor hapis talebi
'Ata dedeler' iddianamesinde örgüt yöneticilerine rekor hapis talebi Ankara'da, kendilerini 'devletin ticari istihbarat ayağı' olarak tanıtan 'ata dedeler' suç örgütüne yönelik aralarında 1 hakim ve 1 savcının da olduğu 43 kişi hakkındaki iddianame, Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Örgütün kurulduğu yerin İzmir olduğu tespitini yapan mahkeme, yetkisizlik kararı vererek, iddianameyi İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. 4 örgüt yöneticisi için 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma' ve 'dolandırıcılıktan 5 bin 668'er yıla kadar hapis istendi.
9.08.2022Gündem
Aynı aileden 3 kişinin cinayet sanığı ağabey-kardeş: Hiçbir husumetimiz yoktu
Aynı aileden 3 kişinin cinayet sanığı ağabey-kardeş: Hiçbir husumetimiz yoktuİzmir'in Bayraklı ilçesinde, sokak köpeğini besleme ve aralarındaki arsa husumeti nedeniyle çıktığı ileri sürülen tartışmada Yahya Köşek (61), eşi Meryem Köşek (57) ve kızları Funda Güçlü'nün (37) tabancayla öldürülmesiyle ilgili Ali İhsan Kılıç (66) ve ağabeyi Mehmet Kılıç'ın (68) yargılanmasına başlandı. Sanıklar, ifadelerinde Köşek ailesi iye hiçbir husumetleri bulunmadığını söyledi. Öldürülen Köşek çiftinin şikayetçi olarak dinlenen kızları Filiz Topaloğlu ve damatları Rıdvan Güçlü, sanıkların aksine 2 ailenin husumetli olduğunu anlattı.
9.08.2022Gündem
2 yıldır katili bulunamayan Seher'in annesi: Evimi yıktılar, 2 çocuğu yetim bıraktılar
2 yıldır katili bulunamayan Seher'in annesi: Evimi yıktılar, 2 çocuğu yetim bıraktılarMersin'in Yenişehir ilçesinde Seher Aslan Özkurt'u (34) öldürdükten sonra kaçan ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan Seyfetullah Söylemez (42) aradan 2 yıla geçmesine rağmen bulunamadı. 2 tutuklu sanığın yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında söz alan anne İ. Aslan, "Organize bir şekilde eve girerek, kızımı öldürdüler. 10 yaşındaki çocuğun kafasına silah dayadılar. Evimi yıktılar, 2 çocuğu yetim bıraktılar" dedi.
8.08.2022Gündem
111 yıl hapsi istenen cinsel istismar sanığına, avukata hakaret ve tehditten de dava
111 yıl hapsi istenen cinsel istismar sanığına, avukata hakaret ve tehditten de davaAnkara'da S.K.'ye (15) cinsel istismarda bulunup, müstehcen görüntülerini sosyal medyada yayımladığı suçlamasıyla 111,5 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Emre Kara'ya (19), mağdurun avukatı İrem Esra Kömürcü Altun'u da cinsel şiddetle tehdit ve hakaret ettiği suçlamasıyla dava açıldı. Avukat Altun'un şikayetiyle hazırlanan iddianamede, Kara hakkında, 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
8.08.2022Gündem
Camide imamı bıçaklayan sanık: Elinden kurtulmak için rastgele salladım
Camide imamı bıçaklayan sanık: Elinden kurtulmak için rastgele salladımBursa'da, hırsızlık amacıyla girdiği öne sürülen camide imam Halil Okumuş'u (56) bıçakla yaralayan Serkan Kutlu'nun (42), yargılanmasına başlandı. Camiye barınmak için girdiğini söyleyen tutuklu sanık Kutlu, "Amacım, beni yakalayan cami imamının elinden kurtulmaktı. Bu yüzden bıçağı rastgele salladım. Üzgünüm" dedi.
7.08.2022Gündem
Kuzenini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet talebi
Kuzenini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet talebiAnkara'da birlikte alkol aldıktan sonra kendisini eve bırakırken tartıştığı kuzeni Şükrü Kelekli'yi (40) bıçakla öldürüp, otomobilini alarak kaçan Özgür Taylan Doğan (45) hakkında 'kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'yağma' suçundan da 15 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
6.08.2022Gündem
Müslüme'nin tutuklu dedesi hakim karşısına çıktı, tüm suçlamaları reddetti
Müslüme'nin tutuklu dedesi hakim karşısına çıktı, tüm suçlamaları reddettiMersin'in Gülnar ilçesinde kayıp olarak aranırken, 10 gün sonra cesedi bulunan Müslüme Yağal’ın (3) cinayet şüphelisi olarak tutuklanan dedesi Hasan Yağal'ın (70) yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti, Müslüme’nin bulunduğu sırada çekilen ceset fotoğraflarını ekrana yansıtıp, sanık ve tanıkların ifadelerini vicdanlarına seslenerek vermelerini isterken, dede Hasan Yağal, hakkındaki tüm suçlamaları reddetti.
4.08.2022Gündem
7 yıldır süren göz altı torbası ameliyatı davası
7 yıldır süren göz altı torbası ameliyatı davasıİstanbul'da yaşayan banka çalışanı Hava Ünlü (37) göz altı torbalarından rahatsız olunca özel bir hastaneye başvurdu. Profesör Doktor Ozan S.S. (52) iddiaya göre ameliyat sonrasında Ünlü'nün yüzünde hiçbir iz kalmayacağını vadederek 2015 yılında ameliyat gerçekleştirdi. Gözlerinin altında ameliyat izi kaldığını fark eden Ünlü, şikayetçi olunca Ozan S.S. hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ozan S.S., yargılama sonucunda 9 bin lira adli para cezasına çarptırıldı fakat İSTİNAF kararı bozdu. Hukuk mücadelesinin 7 yıldır devam ettiğini kaydeden Ünlü, "Çok zor süreçler geçirdim. Psikolojik olarak ve ruhen çöktüm" dedi.
4.08.2022Video
7 yıldır süren göz altı torbası ameliyatı davası
7 yıldır süren göz altı torbası ameliyatı davasıİstanbul'da yaşayan banka çalışanı Hava Ünlü (37) göz altı torbalarından rahatsız olunca özel bir hastaneye başvurdu. Profesör Doktor Ozan S.S. (52) iddiaya göre ameliyat sonrasında Ünlü'nün yüzünde hiçbir iz kalmayacağını vadederek 2015 yılında ameliyat gerçekleştirdi. Gözlerinin altında ameliyat izi kaldığını fark eden Ünlü, şikayetçi olunca Ozan S.S. hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ozan S.S., yargılama sonucunda 9 bin lira adli para cezasına çarptırıldı fakat İSTİNAF kararı bozdu. Hukuk mücadelesinin 7 yıldır devam ettiğini kaydeden Ünlü, "Çok zor süreçler geçirdim. Psikolojik olarak ve ruhen çöktüm" dedi.
4.08.2022Gündem
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya 15 yıl hapis
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya 15 yıl hapisKayseri'de, ağaç kesme tartışmasında oğlu Abdulkadir Köse'yi (35) tabancayla vurarak öldüren Nahit Köse (71), 'tahrik' ve 'iyi hal' indirimiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
3.08.2022Gündem
Cinsel istismar mağduru çocuk: Görüntülerimi habersiz çekmiş
Cinsel istismar mağduru çocuk: Görüntülerimi habersiz çekmişAnkara'da, S.K. (15) adlı kız çocuğuna cinsel istismarda bulunup, müstehcen görüntülerini sosyal medyada paylaştığı suçlamasıyla 111,5 yıl hapsi istenen Emre Kara'nın (19) tutuklu yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Kara, kendisine komplo kurulduğunu ileri sürerken, S.K. ise görüntülerinin habersiz çekildiğini belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.
3.08.2022Gündem
Kırmızı bültenle aranan cinsel istismar sanığı, Gürcistan’da yakalandı
Kırmızı bültenle aranan cinsel istismar sanığı, Gürcistan’da yakalandıAksaray'da eşi A.S.'ye şiddet uyguladığı, 14 yaşındaki üvey kızına da cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 15 yıl hapis istemiyle dava açılan, duruşmalara gelmeyince hakkında kırmızı bülten çıkarılan Can Emrah S., Gürcistan'da yakalandı. Adalet Bakanlığı, sanığın iadesini talep etti.
3.08.2022Gündem
Yargıtay, 18 kişinin öldüğü çöken yurt davasında kararı 5 yıl sonra bozuldu
Yargıtay, 18 kişinin öldüğü çöken yurt davasında kararı 5 yıl sonra bozulduKonya'da 2008 yılında, 17 öğrenciyle 1 eğitmenin öldüğü, 29 kişinin de yaralandığı ruhsatsız 3 katlı kız Kur'an kursu binasının gaz sıkışması kaynaklı patlamada çökmesine ilişkin 11 sanığın yargılandığı davada, 9 yıl sonra 3 kişi ceza aldı. İtiraz üzerine Yargıtay 12’nci Ceza Dairesi, 5 yıl süren incelemenin ardından yerel mahkemenin kararını bozdu. Yargıtay, sanıkların her birinin kendi sorumlulukları ve taksirli davranışlarına göre yargılanmasına karar vererek dosyayı yeniden yerel mahkemeye gönderdi.
2.08.2022Gündem
Eniştesini öldürdü, beraat etti
Eniştesini öldürdü, beraat ettiİzmir'in Buca ilçesinde sokakta kendisine saldıran eski eniştesi Ferzende Güzel'i (52) öldürdüğü gerekçesiyle tutuksuz yargılandığı davada beraat eden Kadir Solak (31), bir üst mahkeme tarafından karar bozularak 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılıp, tutuklandı. Solak'ın avukatları ise dosyayı Yargıtay'a taşıdı. Eylemin meşru müdafaa olduğuna dikkati çeken Yargıtay, istinaf mahkemesinin kararını bozarak sanığın beraatine hükmetti.
2.08.2022Gündem
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir, tahliye oldu
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir, tahliye olduAnkara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasında, müebbet hapis cezasına çarptırılan dönemin Genelkurmay 2'nci Başkanı Çevik Bir hakkında; sağlık sorunları nedeniyle infazına ara verilmesine karar verildi. Kararın ardından Çevik Bir cezaevinden tahliye edildi.
2.08.2022Video
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir, tahliye oldu
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir, tahliye olduAnkara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasında, müebbet hapis cezasına çarptırılan dönemin Genelkurmay 2'nci Başkanı Çevik Bir hakkında; sağlık sorunları nedeniyle infazına ara verilmesine karar verildi. Kararın ardından Çevik Bir cezaevinden tahliye edildi.
2.08.2022Gündem
MİT, Güngören bombacısını etkisiz hale getirdi
MİT, Güngören bombacısını etkisiz hale getirdiMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İstanbul Güngören saldırısının faillerinden PKK’lı terörist 'Rüstem' kod adlı Nüsret Tebiş'i Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.
30.07.2022Gündem
Emine'yi öldüren eşin 'aldattı' savunmasına istinaftan da ret; ilk haksız hareket silah
Emine'yi öldüren eşin 'aldattı' savunmasına istinaftan da ret; ilk haksız hareket silahAnkara'da gördüğü şiddet nedeniyle babaevine dönen eşi Emine Yanıkoğlu'nu (20) pompalı tüfekle öldüren Soner Yanıkoğlu'na (22) 'haksız tahrik indirimi' uygulanmadan verilen müebbet hapis cezası istinaf tarafından onandı. Kararda, ilk haksız hareketin, sanığın silahla olay yerine gelmesi ve öldürmeyi kararlaştırmış bulunması olduğu, maktulün söylediği 'seni aldattım' sözlerinin haksız tahrikteki dengeyi sanık lehine değiştirmediği belirtildi.
29.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

cinayetsanıkMersinAnkaracinsel istismar

Sanık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.