Yolsuzluk

Yolsuzluk

Son dakika yolsuzluk haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yolsuzluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yolsuzluk haber sayfamızda...

Yolsuzluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 473 yolsuzluk haberi bulunmuştur.
Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak sokak hayvanları teklifini Meclis tatile girmeden yasalaştıracağız
Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak sokak hayvanları teklifini Meclis tatile girmeden yasalaştıracağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin dün komisyonda kabul edildiğini belirterek, "Bu meseleyi Meclis tatile girmeden önce inşallah genel kurulun da takdirine sunacak, orada da taşkınlıklara prim vermeden, inanıyorum ki Cumhur İttifakı olarak, teklifi yasalaştırarak sokaklarımızı güvenli hale getireceğiz. Bu konuda tüm grubumuzdan, milletin vekili olarak bu yüce çatı altında bulunan her bir arkadaşımdan kararlı bir duruş bekliyorum. Asla taviz yok ve bu işi Allah’ın izniyle bitireceğiz" dedi.
24.07.2024Politika
Senatör Bob Menendez, rüşvet davasında suçlu bulundu
Senatör Bob Menendez, rüşvet davasında suçlu bulunduABD’nin New Jersey Senatörü Bob Menendez, yabancılara rüşvet karşılığında yardımcı olduğu gerekçisiyle 16 suçtan suçlu bulundu. Menendez’in evinde yapılan aramalarda nakit paranın yanı sıra altın külçeleri bulunmuştu.
17.07.2024Dünya
Yıkım kararını kaldırmak için cinsel ilişki isteyen müdür: Konuşmalar boşboğazlıktan öteye gitmedi
Yıkım kararını kaldırmak için cinsel ilişki isteyen müdür: Konuşmalar boşboğazlıktan öteye gitmediAntalya'da cinsel ilişki karşılığında iş yerinin yıkım kararını kaldırmaya yönelik Suriye uyruklu Faten E. adlı kadınla pazarlık görüntüleri ortaya çıkan eski Aksu Belediyesi Yapı Denetim Müdürü Nevzat Avcı, hakim karşısındaki savunmasında, “Konuşmalar karşılıklı boşboğazlıktan öteye gitmedi. Hukuki gerçekliği yoktur. Rüşvet almadım. Hiçbir yerde buluşmadım" dedi.
16.07.2024Gündem
Yavaş: Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır
Yavaş: Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktırAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir" dedi.
6.07.2024Politika
Büyükerşen ve 4 sanığın haksız mal edinme davası başladı
Büyükerşen ve 4 sanığın haksız mal edinme davası başladıEskişehir Anadolu Üniversitesi'nin vakfına bağlı şirketleri zarara uğrattığı, haksız mal edindiği iddiasıyla hakkında iddianame hazırlanan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 4 kişinin yargılanmasına başlandı. Eskişehir 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, haklarında 19 yıla kadar hapis cezası istenen tutuksuz sanıklar, suçlamaları kabul etmedi.
5.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Kiralardaki Zam Sınırının Kaldırılmasının Yol Açacağı Sorunların Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında, 'Yolsuzluk' tartışması çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 30 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
5.07.2024Politika
Yıkım kararını kaldırmak için cinsel ilişki isteyen müdüre 6 yıl hapis istemi
Yıkım kararını kaldırmak için cinsel ilişki isteyen müdüre 6 yıl hapis istemiAntalya'da cinsel ilişki karşılığında iş yerinin yıkım kararını kaldırmaya yönelik Suriye uyruklu Faten E. adlı kadınla pazarlık görüntüleri ortaya çıkan eski Aksu Belediyesi Yapı Denetim Müdürü Nevzat Avcı hakkında 'rüşvet talebinde bulunma' suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
4.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Şerefsiz' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Şerefsiz' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti'nin sunduğu, 'Çınar - Mazıdağı Yangın Felaketi Sonucunda Meydana Gelen Can ve Mal Kayıplarının Sebep - Sonuçları' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu arasında tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine birleşime 10 dakika ara verildi.
25.06.2024Politika
Antalya Adliyesi'nde 'rüşvet' operasyonunda 3'ü adli personel 4 tutuklama
Antalya Adliyesi'nde 'rüşvet' operasyonunda 3'ü adli personel 4 tutuklamaAntalya Adliyesi'ne yönelik düzenlenen 'rüşvet' operasyonunda gözaltına alınan icra müdürü Ferda Sazlı Ürker, icra müdür yardımcısı Hakan Kalkan, mübaşir Tuncay Çiçek ile Mehmet Emre Kulaç tutuklanarak cezaevine gönderildi.
15.06.2024Gündem
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde'
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde'Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, partisinin İzmir'deki Ege İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yapılacak ilk seçimlere hazır olduklarını belirterek "Karanlığı yırtarcasına, zincirleri kırarcasına sel gibi çığ gibi biz geldik, geliyoruz. Gücümüzü halkımız gösterecek. Halkımızdan aldığımız güçle, Allah'tan aldığımız imanla artık söz bizde" dedi.
3.06.2024Video
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde'
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde'Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, partisinin İzmir'deki Ege İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yapılacak ilk seçimlere hazır olduklarını belirterek "Karanlığı yırtarcasına, zincirleri kırarcasına sel gibi çığ gibi biz geldik, geliyoruz. Gücümüzü halkımız gösterecek. Halkımızdan aldığımız güçle, Allah'tan aldığımız imanla artık söz bizde" dedi.
3.06.2024Politika
Ek ders yolsuzluğunda müdür öğretmenlere, ‘Oğlum borsada kaybetti, emekli olana kadar şikayetçi olmayın’ demiş
Ek ders yolsuzluğunda müdür öğretmenlere, ‘Oğlum borsada kaybetti, emekli olana kadar şikayetçi olmayın’ demişKocaeli'de, bir ortaokulda ek ders yolsuzluğu iddiasında, mağdur öğretmenlerden birinin ifadesinde, olayın ortaya çıkmasının ardından okul müdürü M.H.A.’nın, 17 Mayıs'ta öğretmenler odasında kendilerine, “Oğlum e-Devlet ve diğer şifrelerimi bilmekteydi. Borsada para kaybettiği için bu işlemleri kendisi benden habersiz yaptı. Ben emekli olana kadar lütfen herhangi bir yere şikayette bulunmayın. Emekli olduktan sonra şikayetçi olmanızı rica ediyorum” dediğini anlattı. Diğer öğretmenlerin de okul müdürü M.H.A.’nın öğretmenler odasında yaptığı iddia edilen konuşmayı doğrular yönde ifade verdiği öğrenildi.
24.05.2024Gündem
Ek ders yolsuzluğu iddiasında 'Tüm öğretmenler bordrolarını kontrol etsin' uyarısı
Ek ders yolsuzluğu iddiasında 'Tüm öğretmenler bordrolarını kontrol etsin' uyarısıKocaeli'deki bir ortaokulda görev yapan öğretmenlerin hesaplarına yatan ek ders ücret ile bordrodakinin farklı olduğu iddiaları sonrası Hürriyetçi Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, "Bu sadece Kocaeli'nin Gölcük ilçesinin falanca okulunun sorunu değil. Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sorunudur. Bugün tasarruf tedbirlerini uyguladığımız bu ülkede, bu kadar büyük bir yolsuzluğun olması çok manidar. Bütün Türkiye'deki öğretmen arkadaşlarımız, e-bordrolarını lütfen kontrol etsinler. Bakın bu belki de 2011 KPSS skandalından sonra Türkiye'deki en büyük skandaldır" dedi.
22.05.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024Politika
Kocaeli'de 'milyonluk ek ders yolsuzluğu' iddiası; adli ve idari soruşturma başlatıldı
Kocaeli'de 'milyonluk ek ders yolsuzluğu' iddiası; adli ve idari soruşturma başlatıldıKocaeli’deki bir ortaokulda öğretmenler, maaş bordrolarındaki ek ders ücreti ile hesaplarına yatan ücretin farklı olduğunu tespit etti. Öğretmenler, yaklaşık 4 yıl boyunca bu durumun yaşandığını, hesaplarına eksik yatan ek ders ücretinin farklı banka hesaplarına yatırıldığını gördü. Hürriyetçi Eğitim Sendikası Kocaeli Şubesi, iddialar hakkında suç duyurusunda bulunurken, sendikanın genel başkanı Levent Kuruoğlu, "Maliye sisteminde bir açık olduğu, bu açık üzerinden tespitlerimize göre sadece bir okulda 4,5 milyon TL'nin üstünde bir yolsuzluk yapıldığı görülmektedir" ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılırken, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ise "Olayı öğrenir öğrenmez valilik oluruyla müfettişlerimizi görevlendirdik" dedi.
21.05.2024Gündem
Haksız mal edinme davasında Büyükerşen'e 19 yıla kadar hapis istemi
Haksız mal edinme davasında Büyükerşen'e 19 yıla kadar hapis istemiEskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 4 kişi hakkında, başkanı olduğu vakıf ile bağlı şirketleri zarara uğrattığı ve mülk edindiği iddiasıyla açılan davada Büyükerşen ile şirketlerde yöneticilik yapan Prof. Dr. Ahmet Durmaz için 5 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
17.05.2024Politika
Özgür Özel’den Bakan Şimşek’e: Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak
Özgür Özel’den Bakan Şimşek’e: Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırakCHP Genel Başkanı Özgür Özel, IMF’yi Türkiye’nin üzerindeki bir hayalete benzeterek, “Mehmet Şimşek’e sesleniyorum; gulyabanini al biraz da zenginlerin kapısına git. Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak” dedi.
9.05.2024Politika
Nazilli'de 'usulsüz reçete' operasyonunda tutuklanan 8 şüpheli serbest
Nazilli'de 'usulsüz reçete' operasyonunda tutuklanan 8 şüpheli serbestAydın’ın Nazilli ilçesinde, usulsüz reçete yazdığı gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanan Nazilli Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı R.Ü.G. ile tutuklu bulunan diğer 7 şüpheli, Nazilli Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla serbest bırakıldı.
1.05.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldüTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüştü. Kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanırken yasa, 30 Nisan tarihinde yapılacak olan Genel Kurul’da maddelere geçilecek.
24.04.2024Politika
Mansur Yavaş: Bu son dönemimde el ele vereceğiz
Mansur Yavaş: Bu son dönemimde el ele vereceğizAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Ankara halkı mutlu ki, şu anda yüzde 60'lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Bu son dönemimde el ele vereceğiz" dedi.
29.03.2024Politika
Mansur Yavaş: Altınok'un 2 kızı KPSS'siz memur yapılmış, bu kul hakkını ödeyemezsiniz
Mansur Yavaş: Altınok'un 2 kızı KPSS'siz memur yapılmış, bu kul hakkını ödeyemezsinizAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Sayın Altınok'un 2 kızı KPSS sınavına girmeden kadroyla memur yapılmış. Bu kadar servet var, ihtiyacınız mı var? KPSS'siz işe giriyorsun. Ben malınızdaki şaibeyi falan bilmem ama siz bu kul hakkını ödeyemezsiniz bu gençlere. Torpille mülakatsız, sınavsız işe sokmak kendi çocuklarını, daha beterdir bence, daha ayıp bir husustur" dedi.
27.03.2024Politika
Yeniden Refah Partisi'nin İBB Başkan Adayı Altınöz: Partimizin oylarının bir yanardağ gibi patlamasını hep beraber izleyeceğiz
Yeniden Refah Partisi'nin İBB Başkan Adayı Altınöz: Partimizin oylarının bir yanardağ gibi patlamasını hep beraber izleyeceğizİSTANBUL, (DHA)- YENİDEN Refah Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, seçim çalışmaları kapsamında Sancaktape Samandıra Meydanı’ndaki esnafı ziyaret etti. Meydandaki partisinin standına da uğrayan Altınöz, “İnşallah 31 Mart akşamı Sancaktepe’de ki sandıklarda bir patlama olacak. Yeniden Refah partisinin oylarının bir yanardağ gibi patlamasını hep beraber izleyeceğiz” dedi.
26.03.2024Politika
Mansur Yavaş: Projelerimi taklit etmeye başladılar
Mansur Yavaş: Projelerimi taklit etmeye başladılarAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, "Hem 'projeleri yok' dediler, araştırma yapıp Mansur Yavaş'ın niye sevildiğini anlayınca da Mansur Yavaş'ın projelerini taklit etmeye başladılar" dedi.
25.03.2024Politika
Akşener: İstanbul'u alarak Türkiye'yi alamıyormuşuz
Akşener: İstanbul'u alarak Türkiye'yi alamıyormuşuzİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Asıl mesele şu; biz İstanbul'u alarak Türkiye'yi alamıyormuşuz. Ve bu işten herkes memnunmuş benim anladığım bu oldu. Bu ucube sistem içerisinde nefes alamayan gençler kaybetti” dedi.
24.03.2024Politika
Mansur Yavaş: Bütün banka hesaplarım incelemeye açık
Mansur Yavaş: Bütün banka hesaplarım incelemeye açıkAnkara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, "1999 yılında Beypazarı'nda ilk belediye başkanlığı yaptığımdan bugüne kadar bütün banka hesaplarım incelemeye açıktır. Hiç kimseden sakladığım hiçbir şeyim yoktur. Kamu yöneticileri böyle olmalıdır. Göreve başladığıyla bıraktığı zamanki mal varlığını açıklamalıdır. Bu sadece Mansur Yavaş için değil, Türkiye'deki görev yapan bütün belediye başkanlarını kapsar" dedi.
20.03.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

Mansur YavaşyolsuzlukAnkaraTBMMtartışma

Yolsuzluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.