Rüşvet

Rüşvet

Son dakika rüşvet haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rüşvet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rüşvet haber sayfamızda...

Rüşvet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 684 rusvet haberi bulunmuştur.
Antalya Adliyesi'nde 'rüşvet' operasyonunda 3'ü adli personel 4 tutuklama
Antalya Adliyesi'nde 'rüşvet' operasyonunda 3'ü adli personel 4 tutuklama Antalya Adliyesi'ne yönelik düzenlenen 'rüşvet' operasyonunda gözaltına alınan icra müdürü Ferda Sazlı Ürker, icra müdür yardımcısı Hakan Kalkan, mübaşir Tuncay Çiçek ile Mehmet Emre Kulaç tutuklanarak cezaevine gönderildi.
15.06.2024 Gündem
Sahte dedektif operasyonunda 9 şüpheli tutuklandı
Sahte dedektif operasyonunda 9 şüpheli tutuklandı Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ‘dedektif faaliyetleri’ adı altında kişisel verileri hukuka aykırı olarak temin eden, ayrıca ruhsatsız silah ticareti yapan kişilere yönelik 8 ilde operasyon yapıldı. Operasyonda gözaltına alınan 23 şüpheliden 9’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.
11.06.2024 Gündem
Antalya'da 'rüşvet' soruşturması; Milli Emlak şefi ve harita mühendisi gözaltında
Antalya'da 'rüşvet' soruşturması; Milli Emlak şefi ve harita mühendisi gözaltında Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Milli Emlak şefi A.Ö. ve harita mühendisi A.U., hazine arazilerinin kiralanması ve satışı ile ilgili vatandaşlardan para talep edildiği iddialarına yönelik 'rüşvet' soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
16.05.2024 Gündem
Hatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon: 51 gözaltı
Hatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon: 51 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay merkezli 7 ilde düzenlenen 'Mahzen-47' operasyonlarında İsmail Azar ve Hamza Mutlu'nun elebaşı olduğu organize suç örgütünün çökertildiğini, 51 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
16.05.2024 Gündem
İzmir'de 'Zirek Kardeşler' ve 'Alabaylar' suç örgütlerine operasyona 21 tutuklama
İzmir'de 'Zirek Kardeşler' ve 'Alabaylar' suç örgütlerine operasyona 21 tutuklama İzmir'de, örgütlü olarak uyuşturucu imal ve satışı, silah kaçakçılığı ve rüşvet suçlarına karıştığı belirlenen 'Zirek Kardeşler' ile 'Alabaylar' suç örgütlerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 24 şüpheliden 21'i tutuklandı.
14.05.2024 Gündem
Rusya Savunma Bakanlığı yetkilisi Kuznetsov, rüşvetten gözaltına alındı
Rusya Savunma Bakanlığı yetkilisi Kuznetsov, rüşvetten gözaltına alındı Rusya Savunma Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı Yury Kuznetsov, yüksek miktarda rüşvet aldığı şüphesiyle gözaltına alındı.
14.05.2024 Dünya
İzmir'de 'Zirek Kardeşler' ve 'Alabaylar' suç örgütlerine operasyon: 24 gözaltı
İzmir'de 'Zirek Kardeşler' ve 'Alabaylar' suç örgütlerine operasyon: 24 gözaltı İzmir'de, örgütlü olarak uyuşturucu imal ve satışı, silah kaçakçılığı ve rüşvet suçlarına karıştığı belirlenen 'Zirek Kardeşler' ile 'Alabaylar' suç örgütlerine yönelik operasyonda polislerin de aralarında olduğu 24 şüpheli, gözaltına alındı.
13.05.2024 Video
İzmir'de 'Zirek Kardeşler' ve 'Alabaylar' suç örgütlerine operasyon: 24 gözaltı
İzmir'de 'Zirek Kardeşler' ve 'Alabaylar' suç örgütlerine operasyon: 24 gözaltı İzmir'de, örgütlü olarak uyuşturucu imal ve satışı, silah kaçakçılığı ve rüşvet suçlarına karıştığı belirlenen 'Zirek Kardeşler' ile 'Alabaylar' suç örgütlerine yönelik operasyonda polislerin de aralarında olduğu 24 şüpheli, gözaltına alındı.
13.05.2024 Gündem
Birbirine husumetli 2 suç örgütü çökertildi; 33 gözaltı
Birbirine husumetli 2 suç örgütü çökertildi; 33 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul merkezli 2 ilde düzenlenen 'Mahzen-42' operasyonlarında elebaşılığını Hakan Akdoğan ve Numan Karakoç’un yaptığı birbirleriyle husumetli iki ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini, 33 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.
11.05.2024 Gündem
14 doktor ve 17 hemşireye 'yenidoğan' gözaltısı
14 doktor ve 17 hemşireye 'yenidoğan' gözaltısı İstanbul ve Tekirdağ'da düzenlenen operasyonda, bebekleri özel hastanelerin yenidoğan servislerine naklederek ve burada usulsüzlükler yaparak haksız kazanç sağladığı öne sürülen aralarında 14 doktor ile 17 hemşirenin bulunduğu 41 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 6 hastanede arama yapıldığı öğrenilirken 102 sayfa usulsüz tıbbi işlemlere ilişkin doküman ele geçirildi.
27.04.2024 Gündem
ACFE 2024 raporu açıklandı: Şirketlerin maddi kaybı 3.1 milyar doları aştı
ACFE 2024 raporu açıklandı: Şirketlerin maddi kaybı 3.1 milyar doları aştı Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği (ACFE) 2024 mesleki mali suistimal raporu yayınlandı. ACFE'nin sertifikalı suistimal inceleme uzmanları 138 ülke ve bölgeden bin 921 gerçek mali suistimal vakasını analiz etti. Buna göre dünya genelinde şirketlerin kaybettiği rakam 3.1 milyar doları aştı.
25.04.2024 Ekonomi
Rus Bakan Yardımcısı Ivanov, 2 ay gözaltında kalacak
Rus Bakan Yardımcısı Ivanov, 2 ay gözaltında kalacak Rusya’nın Moskova Basmanny Bölge Mahkemesi, rüşvet aldığı şüphesiyle gözaltına alınan Savunma Bakan Yardımcısı Timur Ivanov’un 2 ay gözaltına kalacağını duyurdu.
24.04.2024 Dünya
Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Ivanov, ‘rüşvetten’ gözaltına alındı
Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Ivanov, ‘rüşvetten’ gözaltına alındı Rusya Soruşturma Komitesi (SLEDCOM), Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Timur Ivanov’un ‘rüşvet aldığı’ gerekçesiyle gözaltına alındığını duyurdu.
24.04.2024 Dünya
Vergi dairesinde rüşvete suçüstü
Vergi dairesinde rüşvete suçüstü İstanbul'da vergi borcu olan bir kişiyi, tehdit ederek rüşvet istediği öne sürülen vergi dairesinde görevli gelir uzmanı ve icra memuru, mali şube ekipleri tarafından para aldıkları sırada suçüstü yakalandı. Şüphelilerin rüşvet aldıkları anlar güvenlik kamerasına yansırken, gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.
23.04.2024 Video
Vergi dairesinde rüşvete suçüstü
Vergi dairesinde rüşvete suçüstü İstanbul'da vergi borcu olan bir kişiyi, tehdit ederek rüşvet istediği öne sürülen vergi dairesinde görevli gelir uzmanı ve icra memuru, mali şube ekipleri tarafından para aldıkları sırada suçüstü yakalandı. Şüphelilerin rüşvet aldıkları anlar güvenlik kamerasına yansırken, gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.
23.04.2024 Gündem
Ekvador ile Meksika arasında ‘Başkan Yardımcısı’ krizi
Ekvador ile Meksika arasında ‘Başkan Yardımcısı’ krizi Ekvador polisi, dün gece Meksika Büyükelçiliği’ne baskın yaparak elçilikte kalan Eski Ekvador Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Glas Espinel’i gözaltına aldı. Meksika Devlet Başkanı Andres Lopez Obrador, Meksika ve Ekvador diplomatik ilişkilerinin askıya alındığını duyurdu.
6.04.2024 Dünya
CHP'li belediye başkan adayına rüşvet soruşturması
CHP'li belediye başkan adayına rüşvet soruşturması Muğla'da Menteşe ilçesinin CHP Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal'ın, İmar Komisyon Başkanı olduğu dönemde telefonda rüşvet istediği ileri sürülen ses kaydı yayınlandı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ses kaydının Ankara Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü Ses İnceleme Büro Amirliği'nce yapılan incelemesinin ardından hazırlanan raporda, birinci derecede Köksal'a ait olduğunun tespit edildiği belirtildi. Ses kaydının kendisine ait olmadığını söyleyip suç duyurusunda bulunan Köksal, "Seçim takviminin son 2 gününde de her türlü manipülasyona ve hukuk dışı yollarla başvurmaya devam edecekleri şüphesizdir. Benim alnım ak, içim rahat, vicdanım hür, geçmişim temiz, geleceğim aydınlık karşınızdayım. Cezai ve hukuki süreçlerin takipçisi olacağız" dedi.
29.03.2024 Politika
Çin Futbol Federasyonu’nun eski başkanına rüşvetten dolayı ömür boyu hapis cezası
Çin Futbol Federasyonu’nun eski başkanına rüşvetten dolayı ömür boyu hapis cezası Çin Futbol Federasyonu’nun 67 yaşındaki eski başkanı Chen Xuyuan, rüşvet suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
26.03.2024 Spor
Özgür Özel: Tayyip Bey Hatay'ı da kandırmış, Osmaniye'yi de kandırmış
Özgür Özel: Tayyip Bey Hatay'ı da kandırmış, Osmaniye'yi de kandırmış CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Kardeşim Osmaniye Cumhur İttifakı'nda, Hatay gibi 25 bin kişi değil; 1000 kişi vefat etti. Hatay'ın 25'te 1'i kadar binaya ihtiyaç var. Toplu 25 bin konut vereceksin ama Hatay'da durum neyse, Osmaniye'de de durum öyle. Demek ki neymiş? İktidardan yana olmakla, aynı ittifakta olmakla sorun çözülmüyormuş. Demek ki neymiş? Tayyip Bey Hatay'ı da kandırmış, Osmaniye'yi de kandırmış" dedi.
17.03.2024 Politika
'Kalkan-14' operasyonlarında 25 şüpheli yakalandı
'Kalkan-14' operasyonlarında 25 şüpheli yakalandı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye’de yasal kalış hakkı olmayan yabancılara sahte belgeler düzenleyerek sınır dışı edilmelerine engel oldukları tespit edilen 1'i doktor, 3'ü noter görevlisi, 5'i danışmanlık şirketi sahibi ve 1'i posta görevlisi olmak üzere 25 şüphelinin İstanbul'da, 'Kalkan-14' operasyonlarıyla yakalandığını duyurdu.
10.03.2024 Gündem
Elazığ Valiliği'nden 'Cımbız 2' operasyonu açıklaması
Elazığ Valiliği'nden 'Cımbız 2' operasyonu açıklaması Elazığ Valiliği, polisin kamuyu 4 milyon 200 bin lira zarar uğratan 5 şirkete düzenlediği 'Cımbız 2' operasyonuyla ilgili sosyal medya ve bazı haber sitelerindeki 'Elazığ Belediyesi'ne bağlı Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifi’ne de baskın yapıldığı ve belediye başkan yardımcısının ifadeye çağrıldığı' yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
8.03.2024 Gündem
Turgut Altınok: PTT çalışanları ücretsiz otobüs hizmetinden yararlanacak
Turgut Altınok: PTT çalışanları ücretsiz otobüs hizmetinden yararlanacak AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "31 Mart’tan sonra PTT çalışanları pasolarına geri dönecek. PTT personelimiz eskiden olduğu gibi ücretsiz otobüs hizmetinden yararlanacak" dedi.
8.03.2024 Politika
İğneada'da selde 6 kişinin öldüğü davanın ilk duruşması 14 saat sürdü
İğneada'da selde 6 kişinin öldüğü davanın ilk duruşması 14 saat sürdü Kırklareli'nin Demirköy ilçesi İğneada beldesindeki geçen sene meydana gelen sel felaketinde 'Sisli Vadi' bungalov evlerinde tatil yapan 6 kişinin hayatını kaybetmesi ile ilgili açılan davanın ilk duruşması 14 saat sürdü. Zaman zaman gerginliğin yaşandığı duruşmada tek tutuklu sanık Bülent Bayrak’ın tahliye talebi reddedildi.
8.03.2024 Gündem
Kamuyu 4 milyon 200 bin lira zarara uğratan 9 şüpheliden 6'sı tutuklandı
Kamuyu 4 milyon 200 bin lira zarara uğratan 9 şüpheliden 6'sı tutuklandı Elazığ’da polisin düzenlediği operasyonda, kamuyu 4 milyon 200 bin zarara uğrattığı tespit edilen şüphelilerden 6’sı sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı. FETÖ/PDY üyelerinin ele geçirilen dijital materyal incelemesinde tespiti yapılan 2 şüphelinin emniyetteki işlemleri ise devam ediyor.
1.03.2024 Gündem
İstanbul ve Düzce'de sahte ilaç operasyonu: 19 kişi tutuklandı
İstanbul ve Düzce'de sahte ilaç operasyonu: 19 kişi tutuklandı İstanbul ve Düzce'de yasadışı ilaç şebekesine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda gözaltına alınan 40 kişiden 19'u tutuklandı. Arama yapılan 8 eczanede piyasa değeri 1.7 milyon lira olduğu değerlendirilen kaçak ilaç ele geçirilirken, denetimlerde 73 bin 456 lira idari para cezası uygulandı.
25.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

rüşvet operasyon bakan yerlikaya zirek kardeşler izmir

Rüşvet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.