Dava

Dava

Son dakika dava haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dava gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dava haber sayfamızda...

Dava

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.940 dava haberi bulunmuştur.
İstinaf, biyonik kulağın parasının SGK'dan ödenmesini onadı
İstinaf, biyonik kulağın parasının SGK'dan ödenmesini onadıAnkara'da yaşayan, Biyonik Kulaklı Çocuklar Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Seyhan'ın doğuştan işitme engelli olan çocuğu S.S.'nin (17) ihtiyaç duyduğu 22 bin lira değerindeki biyonik kulağın (koklear implant cihazı) SGK tarafından ödenmesine dair karar, istinaf mahkemesi tarafından onandı.
26.06.2022Gündem
Öldüren yumruğa 16 yıla kadar hapis istemi
Öldüren yumruğa 16 yıla kadar hapis istemiTrabzon’da 3 ay önce sevgilisinin cep telefonuna mesaj attığı iddiasıyla sokak ortasında yumruk attığı Alper Korkmaz'ın (28) (fotoğrafta) ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan İsmail Can (25) hakkında ‘kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’ suçundan 16 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Olay anı kameralara yansırken sanık Can, “Mesajı sordum, elimi sallarken Alper yere düştü” diyerek kendisini savundu.
26.06.2022Foto Galeri
Öldüren yumruğa 16 yıla kadar hapis istemi
Öldüren yumruğa 16 yıla kadar hapis istemiTrabzon’da 3 ay önce sevgilisinin cep telefonuna mesaj attığı iddiasıyla sokak ortasında yumruk attığı Alper Korkmaz'ın (28) ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan İsmail Can (25) hakkında ‘kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’ suçundan 16 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Olay anı kameralara yansırken sanık Can, “Mesajı sordum, elimi sallarken Alper yere düştü” diyerek kendisini savundu.
26.06.2022Video
Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı buldu
Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı bulduBursa'da Süleyman Okur (35), Covid-19 aşısı olmadığı ve PCR testi yaptırmadığı gerekçesiyle çalıştığı firmadan tazminatsız olarak çıkarılmasının ardından dava açtı. Mahkeme, genelgenin tavsiye niteliğinde olduğunu ve aşı isteminin iş sözleşmesinde değişiklik yaratacağını belirterek, firmanın Okur'a 37 bin lira tazminat ödemesine hükmetti. Avukat Semih Ayaş ise kararın emsal niteliği taşıdığını belirtti.
25.06.2022Gündem
İstismara uğrayıp öldürülen Eymen'in davasında, annenin akli meleke raporu bekleniyor
İstismara uğrayıp öldürülen Eymen'in davasında, annenin akli meleke raporu bekleniyorİzmir'in Bornova ilçesinde, Eymen Sadık Durak'ın (5) tandırda ölü bulunmasıyla ilgili anne Mine Durak (27) ve erkek arkadaşı Serkan Elçetin'in (38) yargılandığı davada; mağdur tarafın avukatları Jandarma, Kriminal Daire Başkanlığı’ndan gelen rapora göre Eymen'in istismara uğradığının netleştiğini söyledi. Mahkeme, Eymen'in annesi Mine'nin akli dengesiyle ilgili Adli Tıp Raporunun beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
24.06.2022Gündem
Cemal Kaşıkçı öldürülmesine ilişkin 26 Suudi sanık hakkındaki dava düşürüldü
Cemal Kaşıkçı öldürülmesine ilişkin 26 Suudi sanık hakkındaki dava düşürüldüGazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi davasının durmasına ve Suudi Arabistan'a devredilmesine ilişkin karara imza atan mahkemenin 26 Suudi sanık hakkındaki davanın düşürülmesine karar verdiği ortaya çıktı.
24.06.2022Gündem
Mert’in şırınga çikolatadan ölümünde firma yetkililerinin ifadesi alınamadı
Mert’in şırınga çikolatadan ölümünde firma yetkililerinin ifadesi alınamadıAnkara'da ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın (7) şırınga şeklindeki çikolata kapağının boğazına kaçması sonucu ölümüyle ilgili, tutuksuz 8 sanığın yargılandığı davada, 2 firma yetkilisi ile kantin işletmecisinin eşinin ifadesi alınamadığı için dosya bilirkişiye gönderilmedi. Duruşma, firma yetkilileri ve kantin işletmecisi Neşe ile eşi Sefa Yavuz’la ilgili soruşturmanın sonucunun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sorulmasına karar verilerek, ertelendi.
24.06.2022Gündem
Fatih Terim iki tazminat davasından 30 bin lira kazandı
Fatih Terim iki tazminat davasından 30 bin lira kazandıTeknik direktör Fatih Terim'e sosyal medya hesapları üzerinden hakaret içerikli sözler söylediği iddiasıyla yargılanan Tamer S. Ş. ve Emirhan S.'nin 30 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.
24.06.2022Spor
Alacak cinayeti sanığına müebbet, eski sevgilisine 5 yıl hapis istemi
Alacak cinayeti sanığına müebbet, eski sevgilisine 5 yıl hapis istemiAnkara'nın Altındağ ilçesinde, alacak nedeniyle Şahmeran Gürbüz'ü (43) öldüren ve eski sevgilisi Didem K.'nin (23) evinde yakalanan Osman Özdemir (41) hakkında, 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Didem K. hakkında ise 'delilleri yok etme ve gizleme' suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
24.06.2022Gündem
Edirne Belediye Başkanı Gürkan'ın yargılandığı davada, tutuklu sanığın tahliyesine ret
Edirne Belediye Başkanı Gürkan'ın yargılandığı davada, tutuklu sanığın tahliyesine retEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma', 'nitelikli cinsel saldırı' suçlarından müşteki-şüpheli olarak tutuksuz yargılandığı davanın 10'uncu duruşması bugün görüldü. Duruşmaya Belediye Başkanı Recep Gürkan katılmazken, mahkeme heyeti tutuklu sanık M.T.'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.
24.06.2022Gündem
Cem Karaca’nın NFT portresine mahkeme engeli
Cem Karaca’nın NFT portresine mahkeme engeliAnadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın, babasının klasikleşmiş bir fotoğrafından yararlanılarak NFT (Non-fungible Token) formatında hazırlanan portrenin satışının durdurulması, babasının kişilik ve fikri haklarına karşı gerçekleşen ihlallerin giderilmesi için açtığı davada ihtiyati tedbir kararı verildi.
24.06.2022Gündem
Tazminatını kurtarmaya çalışırken 'sahte avukat' tarafından dolandırıldı
Tazminatını kurtarmaya çalışırken 'sahte avukat' tarafından dolandırıldıBursa'da çalıştığı tekstil fabrikasından tazminatsız çıkarılan Yaşar Pilavcı (32) (solda), Ali Ö. ile tanıştı. Bu kişi, avukat olduğunu iddia ettiği kızı Z.Ö.'nün (sağda) Bursa Barosu'na kayıtlı Engin Kara'nın yanında çalıştığını ve yardımcı olabileceğini söyledi. Z.Ö. ile buluşup, anlaşan Pilavcı, verilen hesaba 3 bin 192 TL gönderdi. Daha sonra kendisine telefondan gönderilen mahkeme tutanağının sahte olduğunu öğrenen Pilavcı, bürosuna gittiği Kara’dan (Yaşar Pilavcı'nın yanındaki) böyle birini tanımadığı bilgisini alınca, suç duyurusunda bulundu.
24.06.2022Gündem
Kuzenler ile dayılarını öldüren firari sanığın avukatına 'kaçışa yardım' suçlaması
Kuzenler ile dayılarını öldüren firari sanığın avukatına 'kaçışa yardım' suçlamasıKayseri'nin Melikgazi ilçesinde, miras nedeniyle çıkan kavgada kuzenleri Seyit (30) ve Gaffar Mehmet (20) Yılmaz ile dayıları Serdar Yılmaz'ı (44) tabancayla öldüren firari sanık Mehmet Yılmaz (41) hakkında 3 kez müebbet istemiyle yargılama başladı. Şikayetçi Yılmaz ailesinin yakınları, sanık avukatı Emre Ayan'ın olayı azmettiricisi olduğunu iddia etti. Avukat Ayan'ın, Yılmaz'ın yurt dışına kaçmasına da yardım ettiğini öne süren aile, şikayetçi olacaklarını belirtti.
24.06.2022Gündem
'Falaka' davasında ilk duruşma, sanık gelmeyince ertelendi
'Falaka' davasında ilk duruşma, sanık gelmeyince ertelendiKayseri'nin Melikgazi ilçesinde, para karşılığı anlaştığı iddia edilen kadınları falakaya yatırdığı görüntüleri ortaya çıkan kargocu Erkan T.'nin, 2 ayrı suçtan toplam 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Sanık ve müşteki eşi gelmeyince duruşma ertelendi.
24.06.2022Gündem
6'ncı Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
6'ncı Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiTBMM Genel Kurulu'nda 6'ıncı Yargı Paketi kabul edildi. Kabul edilen kanunla; Hakim ve Savcı Yardımcılığı Kurumu oluşturulacak, noterlere gayrimenkul satışı yetkisi verilecek ve stokçuluk yaptığı belirlenen kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
24.06.2022Politika
Eski eşini 8 kurşunla sakat bırakan sanığın tahliye talebine ret
Eski eşini 8 kurşunla sakat bırakan sanığın tahliye talebine retMersin'de boşanma davası açtığı eşi Derya Demir'i (27) silahlı saldırıda ağır yaralayıp sakat bırakan Şerif Aksoy'un (30) yargılandığı davada tahliye talebi reddedildi.
23.06.2022Gündem
Emrah Apartmanı davasında sanıklar için 22,5 yıla kadar hapis istemi
Emrah Apartmanı davasında sanıklar için 22,5 yıla kadar hapis istemiİzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen depremde 30 kişinin hayatını kaybettiği Emrah Apartmanı davasında, savcı mütalaasını açıklayıp, tutuksuz 2 sanık için 'bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçundan ayrı ayrı 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istedi.
23.06.2022Gündem
Öldürülen Deniz Poyraz'ın babasına beraat
Öldürülen Deniz Poyraz'ın babasına beraatİzmir'in Konak ilçesinde HDP İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırıda öldürülen Deniz Poyraz'ın (38) babası Abdulillah Poyraz (58), 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan yargılandığı davada beraat etti.
23.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin' açıklaması: Vicdanımı sızlattı
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin' açıklaması: Vicdanımı sızlattıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Pınar Gültekin cinayeti davası ile ilgili verilen karara ilişkin, "Son tartışılan konuda elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır" dedi.
23.06.2022Gündem
Erden Timur: Ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapılacak
Erden Timur: Ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapılacakGalatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, "Hedeflerimizi seçim sürecinde de belirttik. Bunun için gece gündüz ne yapılması gerekiyorsa, fazlasıyla yapılacak" dedi.
23.06.2022Spor
Ortopedistler arasındaki 'kırık parmak' kavgasında son söz adli tıpta
Ortopedistler arasındaki 'kırık parmak' kavgasında son söz adli tıptaBursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde görevli ortopedistler arasında çıkan kavgada Dr. Cengiz Çelik'in (sağda) sağ işaret parmağının kırılması ile ilgili açılan davada sanık Dr. Mehmet Doğan, (solda) meslektaşının parmağının 5 yıl önce kırıldığını öne sürerek beraatini istedi. Mahkeme hakimi de dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek, kırığın eski olup olmadığının belirlenmesi için rapor istedi.
23.06.2022Gündem
Kick boks sporcusunu öldüren sanığın tutukluğunda devam kararı
Kick boks sporcusunu öldüren sanığın tutukluğunda devam kararıKayseri'de, 'yan bakma' kavgasında kick boks sporcusu Muhammed Mustafa Kulacı'yı (18) bıçaklayıp öldüren Yunus Emre A.'nın (16) müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti, Yunus Emre A.'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
23.06.2022Gündem
Bilirkişinin müşteri bilgisi dışında çekilen paradan bankayı sorumlu tuttuğu davada emsal karar
Bilirkişinin müşteri bilgisi dışında çekilen paradan bankayı sorumlu tuttuğu davada emsal kararİzmir'de iç mimar ve turizm firması sahibi Zekeriya Bozkurt (23), bilgisi dışında 2 ayrı hesabından başka hesaplara para transferi yapıldığı gerekçesiyle başlattığı hukuk mücadelesini kazandı. Davayı kısmen kabul eden mahkeme, 163 bin 480 TL'nin 148 bin 480'inin yasal faizleriyle Bozkurt'a verilmesine karar verdi. Avukat Nazlı Demir, "Bu, emsal niteliği taşıyan bir karardır. Birçok dolandırıcılık mağduruna umut ışığı olmuştur" dedi.
23.06.2022Gündem
16 yaşındaki İkra cinayetinde, müebbet ve beraat kararlarına onama
16 yaşındaki İkra cinayetinde, müebbet ve beraat kararlarına onamaKayseri'de, İkra Nur Türksoy'un (16) av tüfeğiyle vurularak ölmesiyle ilgili davada tutuklu Berat A.'nın (17) müebbet hapsine ve tutuksuz Osman Ç.'nin (16) beraatine ilişkin karar, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi'nce onandı.
23.06.2022Gündem
Yargıtay, eşini öldüren kocaya verilen 24 yıl hapis cezasını bozdu
Yargıtay, eşini öldüren kocaya verilen 24 yıl hapis cezasını bozduDenizli'de 3 yıl önce boşanma aşamasında olan eşi Hafize Kurban'ı (23) kızı Azra'nın gözü önünde bıçaklayarak öldüren Uğur Kurban'a (25) verilen 24 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası, Yargıtay tarafından makul oranda değil de asgari oranda haksız tahrik indirimi yapıldığı gerekçesiyle bozuldu. Kararda fazla ceza evirildiği belirtilen Kurban, yeniden yargılanacak.
22.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

mahkemehapistazminatdavaAnkara

Dava ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.