Geri Dön
GündemBanu Parlak serbest kaldı, adliyeden koşarak uzaklaştı

Banu Parlak serbest kaldı, adliyeden koşarak uzaklaştı

'Ruhsatsız silah bulundurma' suçundan gözaltına alınan Banu Parlak serbest bırakıldı. Parlak adliyeden koşarak uzaklaştı. Serbest kalan Banu Parlak'ın ifadesi ortaya çıktı.

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak, silah ile çektiği bir videonun ardından 'Ruhsatsız silah bulundurma' suçundan gözaltına alındı.

Banu Parlak serbest kaldı, adliyeden koşarak uzaklaştı

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak gözaltına alındıSosyal medya fenomeni Banu Parlak, ruhsatlı olduğunu söylediği tabanca ile çektiği videoyu sosyal medyada paylaşması üzerine gözaltına alındı. Parlak'ın evinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız tabanca ile 9 adet fişek bulundu.

Parlak'ın evinde yapılan aramada da ruhsatsız tabanca bulundu. Emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adalet Sarayı'na getirilen Parlak ilk olarak savcıya ifadesini verdi.

Banu Parlak serbest kaldı, adliyeden koşarak uzaklaştı

Savcılık, Parlak'ı adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Serbest bırakılan Parlak adliyeden koşarak uzaklaştı.Banu Parlak serbest kaldı, adliyeden koşarak uzaklaştı

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

 Parlak'ın ifadesinde, işyerine yapılan silahlı saldırı sonrası tabancayı internet üzerinden 120 bin liraya temin ettiğini, sosyal medyada yayınladığı videodaki silahın ise bir müşterisine ait olduğunu söylediği ortaya çıktı. 

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak, sosyal medya hesabından bir silahla video çektiği anları paylaştı. Görüntülerde silahın ruhsatlı olduğunu ve silaha meraklı olduğunu ifade eden Parlak hakkında Büyükçekmece Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Kararın ardından Parlak, dün akşam gözaltına alındı.

İşlemlerinin ardından bugün sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Parlak'ın ifadesi ortaya çıktı. Parlak'ın ifadesinde, "Başakşehir'deki güzellik merkezim 2 kez kurşunlandı. Bu sebepten ötürü can güvenliğimi sağlamak amacıyla silah temin etmeye karar verdim. Ruhsat işlemleri uzun sürünce internet üzerinden tanımadığım birinden 120 bin liraya silahı satın aldım. Tabancayı iş yerindeki çekmeceme koydum. Daha sonra da evime götürdüm. Bu silahı üzerime alıp taşımadım, evimde taşıdım. Videoda görülen silah ise işyerime gelen bir erkek müşterime aitti. 1 buçuk sene önce sosyal medya hesabım için espri maiyetinde çektiğim bir videoydu. Silah gerçek değil, o yüzden alıp video çektim. Yaşanan son olaylardan sonra beni zor durumda bırakmak için sanki yeni paylaşmışım gibi servis ediyorlar" dediği öğrenildi.

SAVCILIK İFADESİ DE ORTAYA ÇIKTI

 'Ruhsatsız silah bulundurma' suçundan dün akşam gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Banu Parlak'ın savcılık ifadesi de ortaya çıktı. Parlak, "Videodaki silah iş yerime gelen hatırlamadığım bir kişiye aitti. Seans sırasında silahı alıp hikaye çekmiştim. Benim Bahçeşehir'deki iş yerim kurşunlandığı için Ekim ayının başında silah aldım. Bu silahı internetten Aydın isimli kişiden aldım" dedi. 

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak silah ile çektiği bir videonun ardından 'Ruhsatsız silah bulundurma' suçundan gözaltına alındı. Parlak'ın evinde yapılan aramada ruhsatsız tabanca ile 9 mermi bulundu. Emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adalet Sarayı'na getirilen Parlak ilk olarak Cumhuriyet Savcısına ifadesini verdi. 

"İŞ YERİM KURŞUNLANDIĞI İÇİN İNTERNETTEN RUHSATSIZ SİLAH ALDIM"

İfadesinde Parlak, "Videodaki beyaz renkli silah yaklaşık bir buçuk yıl önce iş yerime gelen hatırlamadığım bir kişiye aitti. Seans sırasında silahı ben alıp hikaye çekmiştim. Silahın gerçek olmadığını söylemişti. Benim bu silaha ilişkin ruhsatım yoktur. Herhangi bir silaha ilişkin de ruhsatım bulunmamaktadır. Benim Bahçeşehir'deki iş yerim kurşunlandığı için Ekim ayının başında silah aldım. Bu silahı internetten Aydın isimli kişiden aldım. WhatsApp üzerinden iletişime geçmiştik. Bana numaramı kaydetme dediği için kaydetmedim. Şu an da numarası bende mevcut değildir. Daha sonra bu silahı iş yerime farklı biriyle gönderdi. Bende parayı nakit olarak verdim. Bu silahı ruhsatsız olarak bulundurduğumu kabul ediyorum. Ben bu silahı herhangi bir yerde kullanmadım. Arama da polisler başlangıçta silahı bulamamışlardı. Ben kendi rızam ile teslim etmiştim. Başka silahım bulunmamaktadır. Serbest bırakılmayı talep ediyorum. İndirimli ceza olursa kabul etmek istiyorum" dedi.

Savcılık Parlak'ı adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Sulh ceza hakimliği Banu Parlak'ın yurt dışı çıkış yasağı ve haftada bir imza verme şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Gazetecilere görüntü vermek istemeyen Parlak adliyeden koşarak uzaklaştı ve aracına bindi.