Geri Dön
Gündem Bayramda İstanbullu karavan severlerin tercihi Gürpınar Sahili oldu

Bayramda İstanbullu karavan severlerin tercihi Gürpınar Sahili oldu

Ramazan Bayramı tatilini İstanbul’da geçiren karavan severlerin adresi Beylikdüzü Gürpınar Sahili oldu.

Ramazan Bayramı tatilinde şehir dışına çıkmayan İstanbullu karavan severlerin adresi Beylikdüzü Gürpınar Sahili oldu. Tercihini ekonomik bir tatil yapmaktan yana kullananlar karavanlarıyla sahil kenarında hem piknik yaptı hem de güzel havanın tadını çıkardı. Karavan severlerin birçoğu sahil şeridinde karavan park alanı istediklerini de dile getirdi.

"EVİMİZ DE YAKIN AMA BİR KARAVAN DENEYİMİ YAŞAYALIM İSTEDİK"

Alper Tunga Güngör, "Şehir dışına çıkmak gibi bir düşüncemiz olamadı. İstanbul içerisinde kalmayı tercih ettik. Evimiz de yakın ama bir karavan deneyimi yaşayalım istedik. Yeni aldık karavanımızı zaten. Geldik biraz kullanıyoruz, içerisinde kalmaya çalışıyoruz. Biraz adapte olmaya çalışıyoruz. Biz yeni karavancıyız. Havalar sıcak, güzel oldu. Ailecek bir kahvaltı yapalım dedik. İşte mekanın yanınızda olması bir sürü şeye ulaşabilmenizi sağlıyor. Oturmadır, masadır, yemektir falan bunları sağlıyor. Karavan iyi bir şey, çok da yaygınlaştı iyi olacağını da düşünüyorum. Karavanlı geziler, ekonomik geziler olacak. Burası ücretsiz bir yer. Herhangi bir hizmet yok. Yani genel bir park yeri buraya birkaç karavan çekmişti biz de çektik" dedi.

"ARACIN ULAŞTIĞI HER NOKTA BİZİM İÇİN TATİL YERİDİR"

Karavanıyla tatil yapan Osman Başkızancı ise, "Aracın ulaştığı her nokta bizim için tatil yeridir. İlla deniz kenarı olması, insanların yoğun olduğu yerin olması gerekmiyor. Doğa olsun bizim için, insan olsun çevremizde her yere gidiyoruz.

Karavanlarla park sorunu yaşıyoruz, bu Türkiye'nin genelinde var. Artık depremden sonra karavanın ne kadar büyük ihtiyaç olduğu daha fazla anlaşıldı ve herkes karavana yönelmeye başladı.

Ama şehirlerde düzen olmadıktan sonra caddelerde her köşede karavan bulmanız mümkün. Bu da kamuyu engellediği söyleniliyor. Doğrudur alabilir, ama belediye böyle bir imkanı tanır da karavancılarımız uyum göstermezse o zaman karavancılar suçlu olsun. Aşağıya doğru giderseniz karavanlarla karşılaşacaksınız. Herkesin sorunu aynı; park sorunu var; güvenlik sorunu var. Karavanlar için park alanı yapılması gerekli" diye konuştu.

"ŞEHİR DIŞINA ÇIKMAK ZAHMETLİ OLUYOR"

Nurettin Tanrıverdioğlu ise, "Beylikdüzü doğasıyla, yeşilliğiyle ünlenen de bir yer sahili çok güzel seviyoruz. Şehir dışına hem trafik yoğunluğu hem de İstanbul'un boşalmasını fırsat bilip sahile geldik. Yeşille, denizle beraber karavanımızla burada hafta sonunu değerlendireceğiz. Şehir dışına çıkmayı tercih etmedik. Çünkü İstanbul boşalınca çok güzel bir hal oluyor.

İstenilen yere çok rahat gidilebiliyor, kalabalıktan uzak. Biz kalanlar olarak keyfini çıkarıyoruz İstanbul'un. Biz hafta içi çalışan insanlarız. Hafta sonunu değerlendirmek isteyenlerin karavanıyla gelebileceği en yakın, en güzel yer burası. Şehir dışına çıkmak biraz daha zahmetli oluyor. Burası yakın olduğu için daha keyifli ama tabii burada tesis şeklinde bir karavan park alanı olsa hem kenarları işgal etmemiş oluruz hem de bizim için daha kolay bir kamp keyfi olur. Gürpınar sahil, Büyükçekmece sahil çok müsait belediyeye ait alanlar var. Orada tesis şeklinde bir yer yapılırsa herkes çok daha mutlu olur" şeklinde konuştu.

"BELEDİYELERİN KARAVAN ALANLARI YAPMALARI GEREKİYOR"

Karavan sahibi Uğur Öztürk ise, şehir dışına çıkmayı tercih etmediğini söyleyerek, "Şimdi herkes şehir dışında. Karavancılar olsun, otelciler olsun, evi olanlar olsun herkes şehir dışında. Oralar kalabalık burası sakin şu an. İstanbul içine bile gitmiyorum.

Karavan en güzel burada şu an. 2-3 gün buradayız keyfimiz yerinde. Belediyelerin karavan alanları yapmaları gerekiyor otopark gibi en azından. Otel gibi değil ama otopark gibi olsa bile yeterli olacak. Çünkü burada işgal sonucu rahatsızlıklar var. Ben bırakmıyorum, 2 gün geliyorum geri gidiyorum. Ama burada 3-5 ay, 1 sene duran karavanlar var. Onlar biraz sıkıntı yapıyor" ifadelerini kullandı.