Geri Dön
Gündem Bursa'da dolu yağdı

Bursa'da dolu yağdı

Bursa'da, Meteoroloji'nin yaptığı, ‘sarı’ kodlu uyarının ardından, Yenişehir ilçesinde dolu yağdı. Yağışlar özellikle ekili alanları olumsuz etkiledi.

Bursa'da dolu yağdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı son tahmin raporunda Bursa için ‘sarı’ kodlu uyarı verildi. Sağanak beklenen Bursa'nın Yenişehir ilçesinde başlayan dolu, yaşamı olumsuz etkiledi.

İlçe merkezindeki halkın otobüs durakları ile iş yerlerine sığındığı dolu yağışı bir süre sonra yerini yağmura bıraktı. Dolu ve sağanak özellikle ekili arazilerde zarara yol açtı. Bursa Valiliği'nin 'sarı kodlu uyarıda bulunduğu yağışların, Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Kestel, Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Keles, Yenişehir, İznik, Orhangazi ve İnegöl’de de etkili olması bekleniyor.

Yağışların 24 Mayıs saat 06.00'ya kadar devam edeceği, metrekareye de 21-50 kilogram yağış düşmesinin beklendiği belirtildi.

GÜRSU'DA SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Bursa'nın Gürsu ilçesinde sağanak etkili oldu. İlçenin İpekyolu Mahallesi'nde önce dolu, ardından da yağmur yağdı. Yollar dereye dönerken, vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı evleri su bastı.

Gürsu ve Kestel'de etkili olan dolu yağışı nedeniyle tarım arazileri zarar gördü.