Geri Dön
GündemDemirkazık Dağı'na tırmanırken düşerek ölen dağcı Bursa'da toprağa verildi

Demirkazık Dağı'na tırmanırken düşerek ölen dağcı Bursa'da toprağa verildi

Niğde'de arkadaşı ile Demirkazık Dağı'na tırmandığı sırada dengesini kaybedip düşerek yaşamını yitiren Ahmet Nişanot (35), Bursa'a toprağa verildi.

Demirkazık Dağı'na tırmanırken düşerek ölen dağcı Bursa'da toprağa verildi

​Bursa’da faaliyet gösteren Pamir Dağcılık Kulübü'nün başkanlığını yapan Ahmet Nişanot ile arkadaşı Onur Kargı (34), dün sabah, Niğde Çamardı ilçesi Çukurbağ köyü Emli Yaylası mevkisinden Demirkazık Dağın’na tırmanışa geçti. Tırmanış sırasında Ahmet Nişanot dengesini kaybedip düştü. Arkadaşı Onur Kargı'nın ihbarı üzerine bölgeye JAK timiyle UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bölgeye ulaşan sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Ahmet Nişanot’un hayatını kaybettiği belirledi.

Nişanot'un cenazesi Niğde'de yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edilerek memleketi Bursa'ya getirildi. Bekar olan Ahmet Nişanot bugün ikindi vakti Ulucami'de kılınan namazın ardından toprağa verildi. Nişanot'un cenaze törenine ailesi, dağcılık sporu yaptığı arkadaşları ve sevenleri katıldı.

7 YIL ÖNCE ULUĞDAĞ'A TIRMANIRKEN KAZADA YARALANMIŞTI

Koza Dağcılık Kulübü üyesi de olan Ahmet Nişanot, 2016 yılının şubat ayında Uludağ'ın 1989 metresine tırmanmak istediği sırada düşüp yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Nişanot uzun süren tedavinin ardından sağlığına kavuşmuştu.