Geri Dön
Gündem Deprem bölgesi havadan görüntülendi; yolda çatlaklar oluştu

Deprem bölgesi havadan görüntülendi; yolda çatlaklar oluştu

Tokat'ta merkez üssü Sulusaray ilçesi olan depremlerden sonra kent merkezi dron ile görüntülendi.

Tokat’ta merkez üssü Sulusaray ilçesinde dün Richhter ölçeğine göre 5.6, 4.0, 4.4 ve 4.1 büyüklüğünde olmak üzere depremler meydana geldi. Tokat’ın yanı sıra Çorum, Ordu, Samsun, Amasya, Yozgat, Ankara, Kırşehir, Kayseri, Sivas ve Nevşehir’de de hissedilen depremde halk kapalı alanlardan panik ve korku içerisinde sokaklara çıktı. Tokat'ın Sulusaray, Artova ve Yeşilyurt ilçelerindeki depremde 30 köyde 191 konut, 84 ahır, 7 cami ve 1 fırında hasar meydana geldi. Sulusaray'da yaşanan deprem sonrası bölge dron ile havadan görüntülendi. (DHA)

YOLDA ÇATLAKLAR OLUŞTU

Tokat'ta merkez üssü Sulusaray ilçesi olan deprem sonrası, bazı yollarda çatlaklar oluştu. Sulusaray ilçe merkezi ile Buğdaylı köyü 6'ncı kilometresi yolunda çatlaklar oluştu. Oluşan çatlaklar nedeniyle sürücüler tedirgin oldu.

DEPREM BÖLGESİNDE CUMA NAMAZI AÇIK ALANDA KILINDI

Tokat'ta merkez üssü Sulusaray ilçesi olan depremlerden sonra, ilçede camilere giremeyen vatandaşlar cuma namazını bölgede belirlenen halısaha, okul bahçesi ve açık alanlarda depremzedeler kilim, hasır ve seccade sererek namazlarını kıldı. Cuma namazı hutbesi sonrasında ise şükür duası yapıldı. Ayrıca Cuma namazı esanasında ise artçı deprem yaşandı. (DHA)