Geri Dön
Gündem Endonezya Büyükelçiliği'nde Ramazan Bayramı kutlandı

Endonezya Büyükelçiliği'nde Ramazan Bayramı kutlandı

Endonezya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde Ramazan Bayramı kutlandı.

Endonezya Büyükelçiliği'nde Ramazan Bayramı kutlandı

Ankara'da yaşayan Endonezyalıların katılımı ile büyükelçilikte bayram namazı kılındı ve dua okundu. Büyükelçi Achmad Rizal Purnama, "Allah'a şükretmemiz gerekiyor; çünkü bu yıl Ramazan Bayramı namazını kılabilme nimetini bize verdi.

Ne yazık ki dünyadaki tüm Müslümanlar bizim gibi huzur içinde namaz kılma imkanına sahip değil. Hep birlikte bildiğimiz gibi; Gazze'de Müslüman kardeşlerimiz İsrail Siyonistlerinin zulmünün zorluklarıyla karşı karşıyadır. Kardeşlerimiz için hep birlikte dayanışma göstermeli ve dua etmeliyiz. Ramazan Bayramı'nı ailem ve Endonezya toplumuyla birlikte bu yıl ilk kez Türkiye'de kutlayacağım için çok minnettarım.

Çünkü Türkiye'ye geçen yıl eylül ayında yeni gelmiştim. Ramazan bizim için bir okul gibidir. Bu Ramazan Bayramı'nda, ramazandan mezun olduğumuzda, daha iyi insanlar olmamız gerekiyor. Sadece kendimiz için değil, başkaları için de.

Bu kutlamayı Endonezyalılar, Müslümanlar ve insanlık olarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için bir fırsat haline getirelim. Ülkemiz Endonezya'nın kalkınması, daha güçlü bir küresel ümmetin oluşması ve daha müreffeh bir dünya için hep birlikte çaba gösterelim" dedi.

Purnama ayrıca Türk ve Endonezya toplumlarının birbirine daha fazla yakınlaşması gerektiğinin altını çizerek, her iki halkın da Ramazan Bayramı'nı kutladı. Konuşmanın ardından yabancı misyon temsilcilerinin ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yemek ikramı yapıldı.

Endonezya'nın geleneksel yemekleri tanıtıldı, davetliler birbirleriyle bayramlaştı.