Geri Dön
GündemGaziantep'te, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

Gaziantep'te, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, "Üzerimde bomba diyerek" içeri girmek istedi. Şüpheli, polisler tarafından etkisiz hale getirildi. Gaziantep Valis Davut Gül, şüphelinin yaralı olarak etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Gaziantep'te, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

Olay, saat 17.00 sıralarında, İl Emniyet Müdürlüğü önünde meydana geldi. Binanın giriş kapısına gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, "Üzerimde bomba diyerek" içeri girmeye çalıştı.

Gaziantep'te, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildiGaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, "Üzerimde bomba diyerek" içeri girmek istedi. Şüpheli, polisler tarafından etkisiz hale getirildi. Gaziantep Valis Davut Gül, şüphelinin yaralı olarak etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Gaziantepte, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

Bu sırada polisler, şüpheliyi silahla vurdu. Emniyet binasının bulunduğu Muammer Aksoy Bulvarı da şüphelinin canlı bomba olma ihtimali nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı, çevrede toplananlar ise uzaklaştırıldı.

Gaziantepte, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

Bölgede geniş güvenlik önlemi sürdürülürken, olay yeri çalışması başlatıldı.


Gaziantepte, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

VALİ GÜL: BOMBA SÜSÜ VERİLMİŞ ŞEKİLDE SALDIRI GİRİŞİMİNDE BULUNDU

Gaziantep Valisi Davut Gül olayla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır. Geçmiş olsun" dedi.

Gaziantepte, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü'ne 1 Mayıs 2016’da DEAŞ terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, 3 polis memuru şehit olmuştu.

Gaziantepte, emniyet binası önünde canlı bomba şüphelisi etkisiz hale getirildi

TEKBİR GETİREREK İÇERİYE GİRMEYE ÇALIŞTI

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne elinde poşetle gelen kimliği şüpheli bir kişi tekbir getirerek içeriye girmeye çalıştı. Polislerin havaya uyarı ateşi yapmasına rağmen teslim olmayan şüpheli, vurularak etkisiz hale getirildi. Yaralanan şüpheli ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alan ekipler şüphelinin beraberinde getirdiği poşeti incelemek üzere bomba imha ekiplerinden destek istedi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları fünye ile patlatıp incelediği poşette patlayıcıya rastlamadı.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne girmeye çalışırken vurularak etkisiz hale getirilen şüphelinin hastanede tedavisi sürüyor. Şüpheli kişinin çok sayıda sabıkası bulunan Ümit Koçyiğit olduğu belirlendi.

Gaziantep Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, kıyafetinde kablolar ve elinde siyah çanta ile emniyete gelerek polislerin üzerine yürüyen şüphelinin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak şöyle denildi:

"26.05.2022 günü saat 17.10 sularında İl Emniyet Müdürlüğümüz ana giriş kapısı önünde üzerinde bere, kaban, kıyafeti önünde kablolar ve sol elinde siyah bir çanta bulunan kimliği belirsiz bir şahıs koruma memurlarının üzerine yürümüştür. Akabinde görevli memurlar tarafından gerekli reaksiyon gösterilerek şüpheli silahla etkisiz hale getirilmiştir. Bomba imha ekiplerimizce yapılan çalışmada sahte bomba düzeneği tespit edilmiş, şüphelinin canlı olarak sağlık kuruluşuna sevki sağlanmıştır.

Adının Ümit Koçyiğit olduğu tespit edilen saldırganın çok sayıda suç kaydı olduğu anlaşılmıştır. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde detaylı olarak sürdürülmektedir."