Geri Dön
Gündem Sabah sporu yaparken başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

Sabah sporu yaparken başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

Hatay'ın Arsuz ilçesinde sabah sporu için yürüyüşe çıkan Sevda Mazman (43), başıboş köpeklerin saldırısı sonucu yaralandı. Hastanedeki müdahalenin ardından taburcu edilen Mazman, "Küçük veya yaşlı bir insan olsaydı kötü sonuçlar olabilirdi" dedi.

Sabah sporu yaparken başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

İlçeye bağlı Nardüzü Mahallesi'ndeki evinden sabah erken saatlerde çıkıp Karaağaç bölgesinde deniz kenarında sabah sporu için yürüyüşe başlayan Sevda Mazman’a sokakta sürü halinde gezen başıboş köpekler saldırdı. Ayağı ve vücudunun çeşitli bölgelerinden yaralanan Mazman, çevredekilerin müdahalesiyle köpeklerden kurtarıldı. Mazman, İskenderun Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Köpek ısırıklarının olduğu bölgelere pansuman yapılıp, Mazman'a aşı uygulandı. Taburcu edilen Sevda Mazman, "Arkadaşlarım köpeklerin saldırdığını onun için çıkmamam gerektiğini söylediler. Köpekleri sevdiğim için hiç korkmamıştım. Ancak saldırdıkları an neye uğrağımı şaşırdım. Hiç öyle korkulmayacak gibi değil. Bir anda saldırdılar. Küçük veya yaşlı bir insan olsaydı kötü sonuçlar olabilirdi" dedi.

Sevda Mazman, başıboş köpekler konusunda kesin çözüm üretilmesi gerektiğini de söyledi.