Geri Dön
Gündem Sarıyer’de yumruklu saldırıya uğrayan öğretmenin mesai arkadaşları ve veliler saldırıyı kınadı

Sarıyer’de yumruklu saldırıya uğrayan öğretmenin mesai arkadaşları ve veliler saldırıyı kınadı

Sarıyer’de akran zorbalığı yaptığı için uyardığı öğrencisinin velisi A.Ç. tarafından yumruklu saldırıya uğrayan kadın öğretmen N.Ö.'nün mesai arkadaşları ve veliler okulun önünde toplanarak yaşanan saldırıyı protesto etti. Saldırı anında okulda olan öğretmenler, "Bu okulun öğretmeniyiz olaya şahit olduk şok içerisindeyiz. Olay olduğunda koridordaydık" dedi.

Sarıyer’de yumruklu saldırıya uğrayan öğretmenin mesai arkadaşları ve veliler saldırıyı kınadı

Sarıyer'de bulunan Prof. Dr. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu'nda dün yaşanan ve kadın öğretmen N.Ö.'nün, öğrenci velisi A. Ç.'nin yumruklu saldırıya uğraması okulun önünde protesto edildi. Okulda görevli öğretmenler, öğrenci velileri ve Eğitim-Bir-Sen 6 Nolu Şube üyelerinin katıldığı eylemde veliler ve öğretmenler saldırıya tepki gösterdi. Eğitim-Bir-Sen 6 Nolu Şube Başkanı İdris Şekerci, "Öğretmene şiddet insanlığa ihanettir. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum dediğimiz bir noktadan öğretmenin kadın olmasını bile önemsemeden yumruk atacak vandalizme geldik ne yazık ki" dedi.

‘OLAY OLDUĞUNDA KORİDORDAYDIK, ŞAHİT OLDUK ŞOK İÇERİSİNDEYİZ’

Basın açıklaması okunurken göz yaşlarını tutamayarak ağlayan iki öğretmen, “Bu okulun öğretmeniyiz olaya şahit olduk şok içerisindeyiz. Olay olduğunda koridordaydıkö şeklinde konuştular. Saldırıya uğrayan öğretmene destek olmak için gelen bir öğrenci velisi, “Öğretmenimize karşı yapılan şiddet çok büyük bir haksızlık ve tüm eğitimcilere karşı yapılan bir haksızlık. Sonuna kadar öğretmenimizin arkasındayız. Kendisi sınıf öğretmenimiz, çocuklarla da birebir ilgilenirdi, çok iyi bir öğretmen, çocuklar da çok seviyorlar onu. Bir an önce okulumuza dönmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu. Başka bir veli ise, “Destek için, hem öğrenciler hem de öğretmenler için tabii ki kendi çocuğum için buradayım. Biz burada çocuklarımızı veriyoruz, en kıymetlilerimizi. Bizim çocuklarımız pırlanta, inci tanesi, kıymetli bugün o kişi bizim çocuklarımıza da vurabilirdi. Bugün sadece kendi çocuklarımız için değil, herkes için buradayız" dedi.

Başka bir veli ise, “Bir erkeğin bir kadına böyle bir şiddet uygulaması kabul edilemez bir şey. Müdürümüzün bu sorumlu velinin durumu ile ilgili bazı malumatları olduğu ve gerekli önlemleri almasına rağmen bir şekilde kendince bir kaçış yolu bulup geliyor. Tutuklandığını duymak içimize su serpti. Yargılamanın da aynı şekilde sonuçlanmasını yani hapis cezası almasını istiyoruz. Bu tarz olaylarda alınan kararlar örnek teşkil edecek ki durumun tekrarlanmaması için önemli. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz" diye konuştu.