Bayramı

Bayramı

Son dakika bayramı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bayramı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bayramı haber sayfamızda...

Bayramı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.368 bayrami haberi bulunmuştur.
Vali Masatlı: Son hak sahibi sayısı 179 bin 770
Vali Masatlı: Son hak sahibi sayısı 179 bin 770Hatay Valisi Mustafa Masatlı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle gerçekleşen etkinlikte kentte bulunan hak sahibi depremzede sayısının 179 bin 770 olduğunu açıkladı.
25.07.2024Gündem
Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak sokak hayvanları teklifini Meclis tatile girmeden yasalaştıracağız
Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak sokak hayvanları teklifini Meclis tatile girmeden yasalaştıracağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin dün komisyonda kabul edildiğini belirterek, "Bu meseleyi Meclis tatile girmeden önce inşallah genel kurulun da takdirine sunacak, orada da taşkınlıklara prim vermeden, inanıyorum ki Cumhur İttifakı olarak, teklifi yasalaştırarak sokaklarımızı güvenli hale getireceğiz. Bu konuda tüm grubumuzdan, milletin vekili olarak bu yüce çatı altında bulunan her bir arkadaşımdan kararlı bir duruş bekliyorum. Asla taviz yok ve bu işi Allah’ın izniyle bitireceğiz" dedi.
24.07.2024Politika
YEE Başkanı Prof. Dr. Aliy’den Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
YEE Başkanı Prof. Dr. Aliy’den Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajıYunus Emre Enstitüsü (YEE) Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Aliy, “Enstitü olarak dünya çapında yürüttüğümüz kamu diplomasisi ve kültürel diplomasi çalışmalarımızda, kültürel etkileşimin yanı sıra iletişim ve medya alanlarına yönelik projeleri de hayata geçiriyoruz. Ülkemizin uluslararası arenada sahip olduğu başarılarının, köklü ve zengin kültürel değerlerinin doğru ve güvenilir kaynaklar tarafından anlatılması büyük önem arz ediyor” dedi.
24.07.2024Gündem
İmamoğlu: Kıbrıs, siyasi kutuplaşmalara malzeme edilmeyecek kadar hayatidir
İmamoğlu: Kıbrıs, siyasi kutuplaşmalara malzeme edilmeyecek kadar hayatidirİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) düzenlediği Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yıl resepsiyonunda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kıbrıs konusu gerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için gerekse Türkiye için siyasi çekişmelere, kutuplaşmalara malzeme edilmeyecek kadar hayatidir, hepimizin ortak davasıdır" ifadelerini kullandı.
24.07.2024Gündem
Atatürk Anıtı'na balta ile saldırıda yeğen: Dayımın 'mesih' olduğuna inanıyorum
Atatürk Anıtı'na balta ile saldırıda yeğen: Dayımın 'mesih' olduğuna inanıyorumKayseri'de Atatürk Anıtı'na balta ile zarar veren Yaşar Kılıçkaya (59) ile yeğeni Zeynep Abdullah (31) hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. Duruşmada 2 sanık için akıl sağlığı raporu talep edilirken, Zeynep Abdullah, dayısının 'mesih' olduğuna inandığını söyleyerek, "Yalnızca Allah'tan başka ulu olmadığını, Allah'ın sıfatlarının başkalarına yüklenemeyeceğini beyan ettik" dedi.
22.07.2024Gündem
Turizmcilerden algı operasyonu açıklaması: Oteller boş değil
Turizmcilerden algı operasyonu açıklaması: Oteller boş değilAntalya'da otelciler, son dönemde Yunan adalarının çok ucuz olduğu ve otellerin boş kaldığı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu, "Yanlış bir algı yaratılıyor. 'Yok oteller boş kaldı, yok otellerde misafirden daha fazla personel var.' Böyle bir şey yok" dedi.
22.07.2024Gündem
Varank: Siyasi kimliğiniz ne olursa olsun, kimseye paye vermeyin
Varank: Siyasi kimliğiniz ne olursa olsun, kimseye paye vermeyinEski Sanayi ve Teknoloji Bakanı, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Siyasi kimliğiniz her ne olursa olsun, bayrağımız, İstiklal Marşı’mız, vatanımız, milletimiz ve ezanımız söz konusu olduğunda, lütfen kimseye paye vermeyin. Bunlara hep beraber sahip çıkalım” dedi.
21.07.2024Politika
Kurtulmuş, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Töreni’ne katıldı
Kurtulmuş, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Töreni’ne katıldıTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50’nci yıl dönümü münasebetiyle Lefkoşa’da düzenlenen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Töreni’ne katıldı.
20.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü münasebetiyle geldiği Lefkoşa’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin tatar ile görüştü.
20.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlama Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında “Bölgede devam eden çatışmalar karşısında tüm adanın güvenliğini tehdit etme riski olan son derece sorumsuz adımlar atılıyor. Kardeşlerim aynı suda iki kez yıkanılmaz. Adadaki gerçekleri görmezden gelerek hiçbir yere varılmaz. Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruz” dedi.
20.07.2024Politika
Bakan Uraloğlu: Siber saldırı söz konusu değil
Bakan Uraloğlu: Siber saldırı söz konusu değilUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Windows işletim sistemi kullanan cihazlarda yaşanan kesintiye dair yapılan incelemede yaşanan aksaklığın siber kaynaklı olmadığını tespit ettik. İlgili kurumlarımızla özel sektör ve kamu ile iletişim halindeyiz. İnşallah sistemi bir an önce işler hale getirerek bunu da ortadan kaldırmış olacağız" dedi.
19.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı sırada, 'sokak hayvanları' tartışması çıktı.
18.07.2024Politika
MSB: Son bir haftada 72 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 72 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz (TSK), Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, 72'si son bir haftada olmak üzere, bu yılın başından itibaren 1427 teröristi etkisiz hale getirmiştir" dedi.
18.07.2024Gündem
Atatürk Anıtı'na baltalı saldırı sanığı dayı-yeğene 3'er yıl kadar hapis istemi
Atatürk Anıtı'na baltalı saldırı sanığı dayı-yeğene 3'er yıl kadar hapis istemiKayseri'de Atatürk Anıtı'na balta ile zarar veren Yaşar Kılıçkaya (59) ile yeğeni Zeynep Abdullah (31) hakkında 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan 1 yıldan 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
17.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz 3. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin direnişini kırmak için her türlü alçaklığı yaptılar, ancak sinsi ve kanlı emellerine ulaşamadılar. Oysa her şeyi en ince detayına kadar hesaplamışlardı. Oysa 40 yıl boyunca bukalemun gibi kırk kılığa bürünerek kendilerini gizlemeyi başarmışlardı. 15 Temmuz gecesi de tereyağından kıl çeker gibi Türkiye'yi işgal edeceklerini, milletin iradesine el koyacaklarını zannediyorlardı. Ama 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti" dedi.
13.07.2024Politika
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A uzay yolculuğu sorunsuz sürüyor
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A uzay yolculuğu sorunsuz sürüyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türksat 6A sorunsuz bir şekilde uzaydaki yolculuğuna devam ediyor ve bizler de sabırsızlıkla yörüngesinde hizmete başlayacağı anı bekliyoruz. Hiç şüphesiz ülkemizin ürettiği en yüksek değere sahip teknoloji projelerinden biri olan ilk yerli ve milli haberleşme uydumuz TÜRKSAT 6A'dır" dedi.
13.07.2024Gündem
Bakan Bolat: Cari işlemler açığı 1 yılda 31,8 milyar dolar geriledi
Bakan Bolat: Cari işlemler açığı 1 yılda 31,8 milyar dolar gerilediTicaret Bakanı Ömer Bolat, "Yıllıklandırılmış cari işlemler açığı son 1 yılda 31,8 milyar dolar geriledi. 2024 yılı Mayıs ayında cari işlemler açığı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 84,1 oranında azalışla 1,2 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir" dedi.
12.07.2024Ekonomi
BODER Başkanı Dengiz: Dış pazarda yüzde 11'lik artış, iç pazarda yüzde 20 daralma var
BODER Başkanı Dengiz: Dış pazarda yüzde 11'lik artış, iç pazarda yüzde 20 daralma varMuğla'nın turizmde lokomotif ilçesi Bodrum'a son 6 ayda hem hava hem de deniz yoluyla 371 binden fazla yabancı turist geldiğini belirten Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "Geçen yılın aynı dönemine göre, dış pazarda yüzde 11'lik artış, iç pazarda ise yüzde 20'lik daralma var. İlgili acentelerle yaptığımız görüşmeler sonucunda ciro bazında hedef yakalandı ama son dakika rezervasyonlarda azalma oldu" dedi.
11.07.2024Ekonomi
Sırtüstü yüzmede Ümraniye sporcuları şampiyon oldu
Sırtüstü yüzmede Ümraniye sporcuları şampiyon olduUlusal Gelişim Projesi Kabotaj Bayramı Yarışları Heybeliada’da 296 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Yarışın 7 yaş kategorisinde Ümraniye Belediyesi Spor Kulübü sporcuları 1’inci oldu. Ayrıca kulüp sporcularından Emir Deniz Kılıç, sırtüstü stilde 53.18’lik dereceyle liderliği üstlendi.
9.07.2024Spor
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, açılış seremonisi gerçekleştirildi
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, açılış seremonisi gerçekleştirildiEdirne'de bu yıl 663'üncüsü düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin açılış seremonisi Sarayiçi Er Meydanı'nda düzenlendi. Geçen yılın başpehlivanı Yusuf Can Zeybek'in Türk bayrağını taşıdığı törende cazgırlar, hakemler, minik pehlivanlar ile Kırkpınar’ın vazgeçilmezi davul- zurna ekibi geçit töreni yaparak protokol ve seyircileri selamladı.
5.07.2024Spor
Vodafone, yurt dışı için 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne ekledi
Vodafone, yurt dışı için 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne eklediVodafone tarafından yurt dışındaki ilk iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için tüm faturalı müşterilere ücretsiz 'Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi' tanımlanıyor. Vodafone, tarifesini Türkiye’deki gibi kullanmak isteyen müşteriler için Her Şey Dahil Pasaport paketini sunarken, limitli kullanım yapmak isteyen müşteriler için de yeni Yurt Dışı 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne ekledi.
5.07.2024Kurumsal
İHH, bugüne kadar 800 bin Sudanlıya direkt olarak destek ulaştırdı
İHH, bugüne kadar 800 bin Sudanlıya direkt olarak destek ulaştırdıSudan Silahlı Kuvvetleri (SAF) ile Hızlı Destek Kuvvetleri (RSF) arasında yaşanan iç savaşın bir yılı aşkın süredir devam etmesi nedeniyle Sudan’da 11 milyondan fazla kişinin ülke içinde ve dışında farklı noktalara göç etmek zorunda kaldı. İç savaşın başladığı ilk günlerden itibaren insani yardım çalışmalarını sürdüren İHH, bugüne kadar 800 bin Sudanlıya direkt olarak destek ulaştırdı.
5.07.2024Gündem
MSB: Suriye harekat alanlarında olumsuz bir durum yok
MSB: Suriye harekat alanlarında olumsuz bir durum yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları tarafından, Suriye'de meydana gelen ve Türkiye aleyhinde faaliyet gösteren bazı unsurlarca yürütülen provokatif eylemlerin dikkatle takip edildiği, bu eylemlere yönelik gerekli önlemlerin alındığı belirtilerek, "Şu an Suriye harekat alanlarımızda herhangi olumsuz bir durum yoktur" açıklaması yapıldı.
4.07.2024Gündem
Bakan Güler, birlik komutanları ile görüştü
Bakan Güler, birlik komutanları ile görüştüMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinin katılımı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarıyla video konferans toplantısı gerçekleştirdi.
2.07.2024Politika
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliğinde yağlı direkte kazanan olmadı
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliğinde yağlı direkte kazanan olmadıZonguldak’ın Kozlu ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yağlı direkten bayrak düşürme yarışı 1 saat boyunca devam etti. Yarışmaya katılan 6 kişi de bayrağı düşüremeyince 20 bin lira para ödülü sahibini bulamadı. Yağlı direkte şansını deneyenlere 2 bin lira katılım ödülü verildi.
1.07.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

cumhurbaşkanı erdoğanatatürk anıtıAÇIKLAMAbakan uraloğlumsb

Bayramı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.